X

Gaz Metan trece in optimile Cupei Romaniei: 1-1 (5-4 la penaltiuri)

Fotbaliştii de la Gaz Metan au învins astăzi cu emoţii, după loviturile de la 11 metri, divizionara B, CSM Râmnicul Vâlcea. Gaz Metan a deschis scorul în minutul 78, prin Boaru, dar au fost egalaţi în chiar ultimul minut, prin Săraru. În cele două reprize de prelungiri nu a marcat nimeni, iar la loviturile de departajare s-au impus medieşenii, după execuţiile lui Boaru, Voicu, Markovic, Chubutia şi Sabou. Gaz Metan a aliniat la start următoarea echipă: Vâtcă – Markovic, Kratochvil, Chubutia, Marovic – Dudiţă, Zaharia, M. Voicu, Sabou – Boaru, Cigan.
Astăzi s-au mai desfăşurat meciurile: Politehnica Iaşi – Pandurii Târgu Jiu 2-0 şi Gloria Bistriţa – Dunărea Giurgiu 3-0.
De la ora 19, se va disputa meciul U Craiova – Gloria Bistriţa.
Mâine se vor juca alte nouă partide:
UNIREA URZICENI – SPORTUL STUDENŢESC
Urziceni, stadion “Tineretului”, ora 16:00, SPORT.RO
OŢELUL GALAŢI – UNIREA ALBA IULIA Galaţi, stadion “Oţelul”, ora 16:00
CHIMIA BRAZI – SC VASLUI Brazi, stadion “Chimia”, ora 16:00
CEAHLĂUL PIATRA NEAMŢ – GAZ METAN CFR CRAIOVA Piatra Neamţ, stadion “Ceahlăul”, ora 17:30
ASTRA PLOIEŞTI – FARUL CONSTANŢA
MINERUL MEHEDINŢI – INTERNAŢIONAL CURTEA DE ARGEŞ Vanju Mare, stadion “Victoria”, ora 16:00
FC BRAŞOV – CS OTOPENI Braşov, stadion “Tineretului”, ora 18:00
FC TIMIŞOARA – SĂNĂTATEA CLUJ Timişoara, stadion “Dan Paltinişanu”, ora 18:30,
SPORT.RO FCM BACĂU – STEAUA BUCUREŞTI Bacău, stadion “Municipal”, ora 20:30, PRO TV

Joi, 24 septembrie se vor juca ultimele trei partide din această fază a Cupei României:
FC BIHOR – RAPID BUCUREŞTI Oradea, stadion “Municipal”, ora 15:00, SPORT.RO
CFR CLUJ – DUNĂREA GALAŢI Cluj, stadion “Dr. Constantin Rădulescu”, ora 18:30, SPORT.RO
FC ZLATNA – DINAMO BUCUREŞTI Bucureşti, stadion “Ştefan cel Mare”, ora 20:30, PRO TV

Toate comentariile sunt moderate înainte de postarea pe site, pentru a elimina limbajul agresiv de pe această platformă. Mulțumim