28.03.2024
Partial Noros
17°C

A treia infrangere pentru fotbalistele de la FC Inter

FC Inter SMEF a pierdut cu 0-8 partida disputată împotriva echipei CSS Târgovişte, al treilea meci din actuala ediţie de campionat, desfăşurat duminică pe arena “Voinţa”. Partida a început slab pentru gazde care au fost conduse încă din primele minute. Interul a încercat să supravieţuiască atacului adversarelor dar în zadar. După douăzeci de minute tabla s-a modificat pentru a doua oară în favoarea târgoviştencelor. Atacurile oaspetelor au dat roade şi înainte de încheierea primei reprize CSS Târgovişte a mai dat două goluri. Al patrulea a fost din penalty transformat de una din adversarele sibiencelor.
Venite de la vestiare cu speranţele măcar de a marca un gol, fotbalistele nu au izbutit nici menţinerea rezultatului din prima repriză. Acestea au fost bătute cu opt goluri diferenţă după ce oaspetele au mai dat două goluri destul de uşor, au transformat un penalty şi au avut şi un autogol. „Ghinionul nostru a fost că am întâlnit trei echipe care au experienţă în Liga I şi sunt unele din cele mai bune din România. Rezultatul era aşteptat pentru că fetele care au jucat, multe dintre ele nu ajung la toate antrenamente din cauza că au şcoala. Am avut şi noi o ocazie şi meritam măcar un gol dar, asta e. Sper la mai bine în viitor” a declarat Mihăiţă Stănescu, antrenorul FC Inter SMEF. Pentru FC Inter au evoluat. Georgiana Nistor, Veronica Roşu, Georgiana Cumpănici, Alexandra Marian, Irina Ciucă, Nicoleta Dinulescu, Alexandra Fleşariu, Ana Langa, Cristina Moga, Roxana Zanfir, Georgiana Piloiu.