X
page

FOTO | Streza Team, două medalii la cel mai mare festival sportiv din România – Tiger Classic 2016

Streza Team a avut o evoluţie entuziasmantă la concursul de Bikini-Fitness şi BodyFitness de la Tiger Classic Bucureşti 2016, cel mai mare festival sportiv organizat vreodată în România.

Echipa sibiană a participat cu trei sportive, iar două dintre acestea s-au întors de la Bucureşti cu câte o medalie.

Valentina Stanciu a luat locul al treilea la Bikini-Fitness International Tiger Classic, în timp ce Laura Popescu a terminat pe locul secund la BodyFitness.

stanciu

Valentina Stanciu

laura popescu

Laura Popescu

De asemenea, pentru Streza Team a mai participat şi Antonia Burţa, care a încheiat pe un onorabil loc patru.

14256795_1276164512407309_1692128109_n

“Rezultatele sunt mai mult decât satisfăcătoare, luând în considerare faptul că Tiger Classic a fost cel mai mare eveniment sportiv organizat vreodată în România. Laura Popescu a avut o formă de senzaţie şi a fost la un pas de locul 1. În ceea ce priveşte locul 4  al Antoniei, ea se află în pregătire pentru campionatul naţional, care e peste o săptămână la Reghin, şi  forma e calculată pentru acolo”, a declarat Claudiu Streza, pentru Turnul Sfatului.

Toate comentariile sunt moderate înainte de postarea pe site, pentru a elimina limbajul agresiv de pe această platformă. Mulțumim