fc hermannstadt

FC Hermannstadt a câștigat acasă cu Viitorul Ulmeni și rămâne favorită la promovare

Echipa de fotbal FC Hermannstadt a câștigat în această după-masă meciul jucat pe stadionul municipal împotriva CS Viitorul Ulmeni, cu scorul de 2 la 0.

Golurile au fost marcate de Cătălin Pîrvulescu, în minutul 69, și de către Radu Necșulescu, în prelungirile meciului.

Antrenorul Eugen Beza a trimis în teren următoarea echipă: Moldovan H. – Străulea A., Pîrvulescu C., Crișan R., Tătar D. – căpitan, Cristiu R. (Chifu C. – min. 91), Piko B., Unguru D. (Fotescu A. – min. 46), Necșulescu R., Neacșa A. (Petrescu P. – min. 9) și Cîrstean A. (Dâlbea R. – min. 82).

FC Hermannstadt are programată următoarea partidă vineri, 14 aprilie, de la ora 17:00, pe terenul celor de la Reghin – CSM Avantul Reghin.