Joi,
28.03.2024
13°C

Meciul FC Hermannstadt-FCSB se va juca pe nocturnă și va fi live la TV

Federaţia Română de Fotbal a anunțat programul oficial al partidelor din sferturile de finală ale Cupei României.

Meciul dintre FC Hermannstadt și FCSB se va juca miercuri, 28 februarie, de la ora 18:30 pe stadionul municipal din Sibiu. Partida va fi transmisă în direct la TV de postul Digisport 1.

CS Universitatea Craiova - FC Dinamo, ora 20,30

Partidele din sferturile de finală se dispută în sistem eliminatoriu, într-o singură manşă, pe terenul echipei de categorie inferioară sau mai slab clasate în campionatul precedent. În caz de egalitate după 90 de minute de joc, se procedează la prelungiri şi, după caz, la executarea loviturilor de departajare din punctul de pedeapsă.

danci

Astăzi FC Hermannstadt a anunțat și ultimul transfer din pauza competițională – Cristian Danci.

În vârstă de 29 de ani, Cristian Danci s-a născut la Reșița și vine la FC Hermannstadt de la Gaz Metan Mediaş.

Mijlocaşul central Cristian Danci are în palmares aproape 100 de partide jucate în Liga 1, iar  în actualul sezon a evoluat în 20 de meciuri de campionat pentru gruparea medieșeană.

De-a lungul carierei a evoluat pentru echipele FCU Politehnica II Timișoara, Liberty Salonta, FC Bihor Oradea, Fortuna Brazi, AFC Fortuna Poiana Cîmpina, Metalul Reșița, FC Botoșani, Șoimii Pâncota și Gaz Metan Mediaş.