18.04.2024
Innorat
5°C

AFC Hermannstadt, victorie în deplasare. 3-0 cu Foresta Suceava

Cu 10 etape înaintea finalului campionatului Ligii 2, AFC Hermannstadt rămâne pe locul doi, cu 65 de puncte, cu trei mai puțin decât Dunărea Călărași.

Astăzi, AFC Hermannstadt a câștigat în deplasare în Moldova, în fața celor de la Foresta Suceava cu scorul de 3-0, prin golurile marcate de Crișan în minutul 38, Neagu în minutul 63 și Ștefan Blănaru, în minutul 82. FC Hermannstadt rămâne fără gol primit în ultimele trei partide.

Etapa următoare, AFC Hermannstadt va juca pe Stadionul Municipal cu Luceafărul Oradea, echipă clasată pe locul 10.