X
FC Hermannstadt primește vizita echipei Știința Miroslava

VIDEO Poli Iași – FC Hermannstadt 0-2

FC Hermannstadt a câștigat al treilea meci în Liga 1 de la promovare, însă rămâne și în aceste condiții pe penultimul loc. Sibienii au jucat unul din ele mai bun meciuri în prima ligă în fața moldovenilor de la Politehnica Iași, pe lângă cele două goluri, ei mai având alte cel puțin trei ocazii de a înscrie.

Hermannstadt strânge la jumătatea clasamentului 11 puncte și va trebui să aibă un retur perfect pentru a se despărți de locul de baraj.

Știrea inițială

Dumitriu a marcat al doilea gol pentru sibieni în minutul 38. Dâlbea a executat o lovitură liberă de la 20 de metri, portarul ieșean, Cobrea, a respins în față , iar Dumitriu, atent, a marcat din 6-7 metri.

Tsoumou deschide scorul în minutul 22. Jucătorul sibian a marcat cu un șut plasat, după ce a forțat intrarea în careul ieșean. Ieșenii au reclamat fault la Tsoumou după ce acesta a trecut de un fundaș advers.

FC Hermannstadt joacă de la această oră la Iași, cu Politehnica. Cele două echipe sunt disperate să câștige această partidă. Sibienii se află pe penultimul loc în clasament cu doar 8 puncte, în timp ce moldovenii, cu 14 puncte se află pe locul 10.

Echipele de start:

Poli Iași: Cobrea – Gallego, Frăsinescu, Mihalache, Panțîru – Cionac, Flores – Platini, Sin, Enoh – A. Cristea
Rezerve: Rusu, Moussa, Bădic, Petre, Rus, Bekui, Qaka
Antrenor: Flavius Stoican

Hermannstadt: Căbuz – Company, Mijuskovic, Dandea, Pamfile – Antonov, Dâlbea, L. Dumitriu – Petrescu, Tsoumou, N’Kololo
Rezerve: Niga, Blănaru, Chalkiadakis, Pîrvulescu, Rusu, Serediuc, Stoica
Antrenor: Vasile Miriuță

Toate comentariile sunt moderate înainte de postarea pe site, pentru a elimina limbajul agresiv de pe această platformă. Mulțumim