Miercuri,
17.08.2022
Cer Senin
Acum
16°C

Tinerii din PD-L organizeaza expozitia "Muguri de primavara"

Organizaţia de Tineret a Partidului Democrat Liberal Sibiu desfăşoară, vineri, 30 aprilie, o expoziţie de pictură, grafică şi sculptură, în incinta Centrului Cultural “Habitus” din P-ţa Mică. Vor expune elevii Liceului de Arte din Sibiu. “Prin acest proiect, Organizaţia de Tineret a Partidului Democrat Liberal Sibiu continuă colaborarea cu Liceul de Arte din Sibiu, având în vedere susţinerea şi promovarea tinerilor talentaţi. Lucrările vor putea fi vizionate pe perioada a zece zile calendaristice, începând cu data de 30 aprilie 2010. Pe această cale, vă invităm să participaţi şi să susţineţi activ acest eveniment.”, au declarat reprezentaţii organizaţiei PDL Sibiu.

În cadrul expoziţiei vor fi prezentate lucrări de pictură, grafică şi sculptură, realizate de cei mai talentaţi tineri sibieni. Ambianţa muzicală din timpul vernisajului va fi susţinută de elevii Liceului de Artă din Sibiu, întreaga prezentare având un nivel ridicat de stil, eleganţă şi rafinament. Posibilitatea de achizitionare a lucrărilor se va face începând cu data de 30 aprilie şi continuând până în data de 5 mai 2010.

Ai fost martorul unui eveniment care crezi că ar merita să fie prezentat în ziar?
Folosește modulul de sesizări din TS App, aplicația de mobil Turnul Sfatului, iar noi vom prelua și aprofunda subiectul.
Descarcă aplicația de aici: https://tsfatului.app.link/download

Urmăriți-ne pe Instagram / Facebook / YouTube

Vizualizari: 213

Comentarii

21 comentarii

lala

Acum 12 ani

o initiativa frumoasa...Felicitari !!! acei copiii talentati merita sa fie promovati intr-un fel sau altul...
Raspunde

Smith

Acum 12 ani

Ar fi fost cazul sa apara o initiativa culturala din partea tinerilor politicieni. In astfel de momente, cand societatea romaneasca si-a pierdut valorile si identitatea, este esential sa scoatem la lumina comorile care ar putea reprezenta viitorul nostru si al copiilor nostri. Felicitari tinerilor din PDL pentru initiativa. Sper din tot sufletul sa ajung la expozitia de vineri !
Raspunde

Dede

Acum 12 ani

Felicitari pentru initiativa, este un proiect care merita prezenta persoanelor de orice varsta. Sa speram ca o sa fim intr-un numar cat mai mare pentru a-i sustine pe tinerii talentati !
Raspunde

Vasi-Mar

Acum 12 ani

O initiativa foarte buna.Elevii Liceului de Arta din Sibiu ,merita sa fie promovati.FELICITARI!
Raspunde

Berceanu, Blaga,Udrea si Boc 1MAI prost ca altu

Acum 12 ani

Care tineri din pdl? L-ati obligat pe directorul liceului sa va faca o actiune ca voi nu sunteti in stare de nimic. Oameni nu au ce pune pe masa si voi trageti pe nas si va uitati la tablouri si credeti ca va fi mai bine. Rusine
Raspunde

je

Acum 12 ani

Apropo draga nr 5: sa stii ca sunt foarte multi tineri in PD-L care lucreaza pt a promova talente si pentru a face in asa fel ca ratatii de genul tau sa ramana undeva mai in urma...
Raspunde

pt 5

Acum 12 ani

Tu cine te crezi de vorbesti in necunostiinta de cauza? Ai participat la acest eveniment sa vezi despre ce e vorba? Sau mai bine spus de la prea multa plictiseala si inertie trimiti mesaje asa ca sa nu zica sefii ca nu ai scris si tu ceva.
Raspunde

Victoria

Acum 12 ani

Se pare ca viitorul acestei tari este pe maini bune. Felicitari!
Raspunde

nr 5 mai bine taceai

Acum 12 ani

Mai bine taceai , daca ai frustrari pastreaza-le pt tine. Asa ca fapt divers evenimentul asta se tine in fiecare an si a inceput cu multi ani in urma, dar tu nu ai cum sa sti acest lucru pentru ca probabil iti pierzi zilele pe net cu comentarii in nestiinta de cauza.
Raspunde

VARLAAM

Acum 12 ani

Nr 5: mai bine taceai,nu ai participat la acest eveniment:Ajutam tinerii talentati,sa-i promovam
Raspunde

sibian

Acum 12 ani

ajutati sa duceti tara de rapa, postaci platiti de niste talhari pd-isti. m-as simti jignit sa imi faceti voi expozitie.
Raspunde

Jos guvernul Boc

Acum 12 ani

Vrem 1 Mai corect ! Daca vreti sa-i ajutati cumparati-le lucrarile. Are balta peste! TOTAL N.S.A aduce bani de pe centura.
Raspunde

cricket

Acum 12 ani

nici eu nu mi-as lasa expozitia promovata de pd-l. nu cred in intentiile lor bune, cred in dorinta lor de a-si spala rusinea din cand in cand cu cate o gaselnita. cat despre tinerii politicieni...ma abtin. eu sper ca de acum incolo, artistii sa aiba o tara in care sa-si permita singuri sa se ocupe de propria promovare, nu sa fie nevoiti sa inghita ipocriziile politicienilor...
Raspunde

cricket

Acum 12 ani

ca dovada, acest articol a intrat la categoria”politica” ...
Raspunde

lala

Acum 12 ani

acesti copii sunt talentati si daca nimeni nu ii sustine, ii sustine pdl...esenta conteaza nu ce partid face expozitia....intradevar are si pdl de castigat dar cei mai castigati sunt copiii....
Raspunde

Federal

Acum 12 ani

Am fost si eu acolo si am vazut o groaza de picturi superbe. Ma bucura sa vad ca avem tineri talentati in Sibiu. Felicitari elevilor din Liceul de Arta! Si felicitari OT-PDL pentru organizare!
Raspunde

Basescu, Boc 1 Mai betiv ca altu

Acum 12 ani

Sunteti o rusine, gunuaielor! Sunteti o stihie a naturí!
Raspunde

negru de fum

Acum 12 ani

pedelacilor!! jegosilor!!!! aveti ceva picturi cu tinerii care pleaca din tara??? cu pensionari care mor de foame? sau cu vilele pedelacilor, videanu,berceanu,udrea?? lasati copii in pace,ca oricum pleaca din tara!!! milogilor!!
Raspunde

Pt lala

Acum 12 ani

Fata,ti-am spus de mai multe ori ca esti proasta,dar acum semnalizezi.Daca esti pupincurista,este problema ta,dar nu ne crede pe toti sibienii prosti.Fii cinstita cu tine si dati numele adevarat.Ba esti "lala",ba esti "lore",ti-e rusine de ce scri,sau de ce gandesti?
Raspunde

...

Acum 12 ani

scuze,"da-ti",m-am emotionat vazandu-ti dorinta de-a ...lauda.
Raspunde

SIBIAN

Acum 12 ani

Tinerii din PDL au avut o initiativa buna ,ajuta tinerii de la Liceul de Arta.FELICITARI PT . EXPOZITIE SI PT TINERII CARE SAU IMPLICAT IN PROMOVAREA TINERELOR TALENTE.MULT SUCCES IN CONTINOARE.
Raspunde