Luni,
21.06.2021
Ploi Moderate
Acum
17°C

Turcan: care sunt ministrii cu performante?

Deputatul PD-L, Raluca Turcan, a insistat din nou în cadrul şedinţei de luni a BPN al PD-L pentru a se preciza de către preşedintele Boc să se numească premierii cu preformanţe, care nu vor fi remaniaţi. "Premierul trebuie să ne spună clar care sunt miniştrii cu performanţe", a fi spus Turcan, citată de Hotnews. Şedinta Biroului Politic PDL de luni seara a fost din nou cu scandal. Cezar Preda şi Adriean Videanu au avut un schimb de replici dur pe subiectul acţiunilor pe care le deţine statul român la compania Petrom. Potrivit surselor Hotnews.ro, subiectul remanierii a fost expediat de Emil Boc, care a promis ca, înainte de 1 septembrie, va avea o întâlnire cu parlamentarii PDL. Pe lista viitorilor remaniaţi sunt vehiculate numele miniştrilor Adriean Videanu, Radu Berceanu, Sebastian Vlădescu şi Gabriel Sandu.

 

Comentarii

9 comentarii

ochibuni

Acum 10 ani

poate ati vrut sa scrieti \"(...) sa se numeasca ministrii cu performante, care nu vor fi remaniati\" si inca in titlu... rusine, de trei ori rusine!!! cati premieri are romania, acum, in functie?
Raspunde

K.Samuel

Acum 10 ani

Cand am citit titlul, am crezut ca urmeaza o comparatie cu premierii in functie, pana la Boc. <br><br>De greseala de tipar nu prea poate fi vorba, greseala repetandu-se...<br><br> Ptr. ochibuni: Are 15 premieri, 1 vice-super-premier si un super-premier :))
Raspunde

un curios

Acum 10 ani

Doamna a stat prea mult in soare? Se vede. Iar a luat-o prin papusoi
Raspunde

Sibiu Auto Moto Show

Acum 10 ani

Sibiu Auto Moto Show 28-29 August la Sala Transilvania. Prima expozitie Auto-Moto din SIBIU! Veti avea ocazia sa admirati masini tuning, super cars, old cars, rally cars, motoare (Enduro, Choppers, Race etc.), atv-uri modificate, automobile offroad, concurs de miss, prezentare de moda, demonstratii cu motoare, burn-out masini, tombole pentru vizitatori si premii pentru participanti.
Raspunde

un sibian

Acum 10 ani

subscriu la comentariu \"unui curios\"...a luat-o prin papusoiul cu care a fost tare obisnuita pana ne-am pricopsit cu nenorocita la Sibiu. Draguta du-te si stai impreuna cu oamenii aia \"adevarati\" din PDL si nu ne mai polua cu prezenta ta prin Sibiu
Raspunde

l

Acum 10 ani

un titlu de stire fara legatura cu subiectul din stire...ceva normal pt presa din 2010...asteptam sa avem oameni competenti in guvern cand din pacate nicaieri nu avem oameni competenti...nici la public, nici la privat...
Raspunde

@ l

Acum 10 ani

Pupincurista de serviciu, ai terminat prenumele romanesti si acum ai trecut la initiale?
Raspunde

ZORO

Acum 10 ani

D-na Turcan inainte de alegeri umblai din casa in casa ,cerseai voturi iar acum nu te mai vede nimeni pe strada .Cum ajuti comunitatea sibiana, ce zici de felul cum arata drumurile in Sibiu. Ce zici de strada de acces spre singurul spital din Sibiu pentu suferinzii de boli de plamini ( TBC )- Aleea Filozofiilor .RUSINE! RUSINE! RUSINE! PLEACA NU AVEM NEVOIE DE TINE SI DE CEI CA TINE!!!!
Raspunde

olahus

Acum 10 ani

si domnul Seitan de ce nu e pe lista>?
Raspunde