Marţi,
04.10.2022
Innorat
Acum
8°C

Boc pe centura: Sibienii sa-si faca poze cu traficul greu, pentru ca nu il vor mai avea!

Premierul Emil Boc, însoţit de ministrul Transporturilor, Radu Berceanu s-a aflat astăzi la Sibiu într-o vizită fulger pe şantierul centurii ocolitoare a Sibiului. Cu acest prilej a fost lansat şi ultimul termen pentru finalizarea lurărilor: decembrie 2010. "Eu le-am spus colegilor mei că vin aici cu o singură condiţiei: dacă prin ceea ce fac, îi asigurăm pe sibieni că din decembrie scapă de coşmarul traficului greu şi că nu vor mai fi nevoiţi să suporte toate maşinile care trec dintr-o parte în alta a ţării prin Sibiu De aceea, sunt astăzi aici, pentru ca să-i asigur pe sibieni că ce le-am propus se va realiza. Am convingerea că şi firmele au recepţionat acest mesaj şi împreună cu ministerul transporturilor acest lucru îl vor realiza şi practic sibienii să-şi fcă poze cu traficul greu prin Sibiu, pentru că nu îl vor mai avea pentru o perioadă foarte lungă de aici înainte", a declarat Emil Boc.
În suita premierului s-au mai aflat şi parlamentarii de Sibiu: Ion Ariton, Raluca Turcan şi Cornel Ştirbeţ.  

Ai fost martorul unui eveniment care crezi că ar merita să fie prezentat în ziar?
Folosește modulul de sesizări din TS App, aplicația de mobil Turnul Sfatului, iar noi vom prelua și aprofunda subiectul.
Descarcă aplicația de aici: https://tsfatului.app.link/download

Urmăriți-ne pe Instagram / Facebook / YouTube

Alin Bratu

de Alin Bratu

Politic
Telefon:
0745 590 991

alin[at]turnulsfatului.ro

Comentarii

21 comentarii

fastfood

Acum 12 ani

sincer....un mare CACAT!!! sa o vad si pe asta!
Raspunde

CSB

Acum 12 ani

a cata promisiune si asigurare e asta ?
Raspunde

haha

Acum 12 ani

ce gluma buna :)
Raspunde

lol

Acum 12 ani

Mor sasalai de ciuda, fiindca nu au absolut nici un merit si rateaza o mare taiere de panglici, ca doar la atata se pricep! La fel se oftica si raspandacii lor care misuna toata ziua pe site-uri cu propaganda pentru \"binefacatorii\" sasi. Trazni-ar si pe unii si pe ceilalti!
Raspunde

pop

Acum 12 ani

@lol ce faci postacule ? voua v-au taiat salariile cu 25% ? sau sunteti platit prin drepturi de autor ??? :)))))))))
Raspunde

pop

Acum 12 ani

@lol vad ca intr-adevar esti postac ! ai ip de RDS Bucuresti :)
Raspunde

@lol

Acum 12 ani

Ba sa sa baje dracu-n capu tau ca urat tata ai mai avut!!!!!!!!!!
Raspunde

michael

Acum 12 ani

bercene ticalos ordinar ce esti eu as prefera inainte de toate sa am o fotografie cu tine spanzurat impreuna cu tot pdl - ul ala de rahat ! de trafic greu !? nu vreau poze . nu vreau sa imi aduc aminte .
Raspunde

@lol

Acum 12 ani

Esti unul din cei mai mari imbecili in viata...Johanis & Co au facut pentru Sibiu ce 10 generatii de romani ca tine nu o sa poata face...are si el \"problemele\" lui dar la Sibiu o sa fie votat inca multi ani de acum inainte!!! Indiferent ce vor avea de comentat cretini ca tine!!!
Raspunde

pt. 9

Acum 12 ani

esti idiot, amice, fiindca si eu traiesc in Sibiu si parerea mea si a altora este ca sasii tai iubiti au distrus orasul, dar dupa ce mai intai l-au jefuit in folosul lor!
Raspunde

boc

Acum 12 ani

sper sa nu prind picior de sas la inaugurarea centurii. din cauza lui era cat pe ce sa ramanem fara centura.
Raspunde

Maria-Gh.Dima

Acum 12 ani

Ii invit pe cei care au fost in vizita pe santierul centurii sa locuiasca, la noi, pe traseul actual al TIR-urilor pana la finalizarea pe care ne-au promis-o!
Raspunde

@lol @10 @11

Acum 12 ani

Nu prea intelegeti voi despre ce vorbiti..
Raspunde

un sibian

Acum 12 ani

o sa-mi fac poze cu POC spanzurat de bonsai!!!
Raspunde

...

Acum 12 ani

cate glume \"bune\"pe aici dar nimic spus cu cap.ar trebui sa vedeti si partea buna a lucrurilor o sa avem centura si no sa fie a lui Iohannis deci nu va mai trebui sa ridicam ingerii la cer
Raspunde

sunteti toti niste prosti...

Acum 12 ani

voi postaci ai \"tutulora\" (cum spunea un mare tovaras)......in loc sa criticati politicienii in bloc, pt modul ordinar cum ne trateaza, desi nu au nici un merit (dar si voi tot comunisti ati ramas - ca aia de sus fac.........cu ce bani bah?) si sa il batjocoriti pe acest pitic care se amuza si face glume badarane pe seama mortilor Sibiului fara centura.......voi va certati aici cine o sa se laude cu meritul de a fi finalizat centura.....in loc sa acuzati in bloc politicienii pt aroganta lor si ca au tupeul sa isi aroge merite pe banii nostri......prin urmare (si imi cer scuze inca o data) sunteti niste prosti!
Raspunde

alex

Acum 12 ani

O VENIT BOC (POC) \"SA VADA\" CAM CATI BANI SA II MAI DEA LUI TRIHENEA (PENTRU FIRMELE LUI TRIHENEA CARE SE FAC CA LUCREAZA PE CENTURA)SI SA NU UITE CA TREBUIE SA DEA PARTEA MAI DAPARTE. hotilor, sa va dea Dumnezeu in oase cam tot atat cat a–ti furat voi. Nesimtitii naibi. Ar trebuie sa fiti omorati cu pietre ticalosilor, oamenii nu au bani de taxe din salariile lor taiate si voi va plimbati sa ne spuneti sa ne facem poze cu tiruri. A–ti licitat centura de 3 ori cat merita ea. De ce nu intreaba presa firma care a castigat licitatie de ce o venit cu pretul asta??? ....pentru ca nu putea acoperii altfel cat li s–o cerut spaga sa castige... cum se poate ca un prefect sa aiba firma proprie, contracte cu statul si el sa se plimbe sa vada cum stau lucrarile. DOAMNEEEE CAT NE MAI PEDEPSESTI...I–AI DOAMNE DE PE ACEST PAMANT, I–AI LA TINE
Raspunde

ptr. 10

Acum 12 ani

faptul ca tu si inca vreo 2-3 PD-listi flamanzi ca si tine (adusi de prin Moldova - vezi cazul Raluca Turcan) nu vor sa recunoasca meritele unui om, din intimplare etnic german, da dovada doar de prostie si ignoranta...din pacate cei ca tine s-au cam inmultit in ultima vreme si au dus tara in DEZASTRU!!!
Raspunde

sibian

Acum 12 ani

rusine ca primarul sibiului nu se agita si el putin sa impinga carutza sa se termine centura. vine primul ministrul la 2 metri de casa lui si el nici nu se sinchiseste sa scoata capul pe fereastra. rusine.
Raspunde

un oarecare

Acum 12 ani

D-lor Boc si Berceanu daca mai spuneti odata ca va fi gata centura in decembrie 2010, aduceti-mi va rog aminte sa rog pe cineva sa ma gadile sub brat sa pot rade ca de o gluma buna. Oare a cata oara se liciteaza un termen de finalizare? Sa va fie rusine domnilor ca va bateti joc de banul public si de increderea sibienilor. Dupa cum se lucreaza la centura, n-o sa fie gata cred eu nici in iunie 2011, gata cu toate finisarile si spatiile de servicii necesare ca pentru o sosea europeana. Si-as indrazni sa deschid o noua licitatie: dupa cate zile vor aparea fisurile, gropile sau surparile de teren (aviz \"Aeroportul International Sibiu\") Apropos, fata de acest subiect n-aveti nimic de comentat si promisiuni de facut d-lor Boc si Berceanu, sau nu-i din gradina voastra?
Raspunde

@15,19

Acum 12 ani

Sunteti aceiasi pupincuristi pdl,postaci de serviciu,care incercati sa legati sibienii la ochi,degeaba,vremea mincinosilor si a arogantilor portocalii este pe sfarsite,neam de neamul lor nu vor mai pupa la putere.Cat despre sasi,ati fi avut si voi pdleii multe de invatat,chiar daca nici ei nu sunt perfecti,asa cum si noi romanii avem carentele noastre.
Raspunde