Miercuri,
17.08.2022
Cer Senin
Acum
16°C

"Muguri de primavara" la Habitus. Produs OTDL

Organizaţia de Tineret a Partidului Democrat Liberal Sibiu (OTDL, împreună cu deputatul Raluca Turcan au deschis vineri la Centrul Habitus din Piața Mică o expoziţie de pictură, grafică şi sculptură, organizată pentru tinerii artiști de la Liceul de Artă. Expoziţia denumită „Muguri de Primăvară” a adunat peste 200 de elevi, profesori şi pasionaţi de artă.  Evenimentul își propune să fie un prilej de readucere în discuţie a problemelor actuale ale tinerilor talentaţi, care nu îşi permit realizarea propriei expoziţii şi care uneori renunţă să  continue din lipsă de susţinere. “Prin acest proiect, continuăm colaborarea cu Liceul de Artă din Sibiu, având ca scop susţinerea şi promovarea tinerilor talentaţi. Într-o societate care şi-a pierdut valorile şi identitatea, ne bucurăm să oferim astfel de evenimente publicului sibian, cunoscut ca un fidel consumator de artă”, au declarat reprezentanţii Organizaţiei de Tineret PDL Sibiu.
În cadrul expoziţiei au fost prezentate lucrări de pictură, grafică şi sculptură, realizate de cei mai talentaţi tineri sibieni. Ambianţa muzicală din timpul vernisajului a fost susţinută de elevii Liceului de Artă din Sibiu, întreaga prezentare având un nivel ridicat de stil, eleganţă şi rafinament. Posibilitatea de achizitionare a lucrărilor se va face începând cu data de 15 aprilie, până în data de 20 aprilie 2011.

 

Ai fost martorul unui eveniment care crezi că ar merita să fie prezentat în ziar?
Folosește modulul de sesizări din TS App, aplicația de mobil Turnul Sfatului, iar noi vom prelua și aprofunda subiectul.
Descarcă aplicația de aici: https://tsfatului.app.link/download

Urmăriți-ne pe Instagram / Facebook / YouTube

Alin Bratu

de Alin Bratu

Politic
Telefon:
0745 590 991

alin[at]turnulsfatului.ro

Comentarii

14 comentarii

laur

Acum 11 ani

o initiativa frumoasa...felicitari!!!
Raspunde

Romania te iubesc

Acum 11 ani

Mai infloreste omul dar nici chiar asa :))))))
Raspunde

Jimmy

Acum 11 ani

Ma bucur ca tinerii acestia nu au uitat ce inseamna arta, intr-o societate in care se promoveava doar prostia(vezi scandaluri Iri+Moni; Oana+Pepe; plus multe alte tampenii). Felicitari.
Raspunde

va laudati singuri

Acum 11 ani

asta este organizatia din Moldova de tineret,apropo v-au murit laudatorii si va laudati sibguri. Unde sunt tinerii din pdl sau nu v-o lasat "draga stolo" in poza
Raspunde

mia

Acum 11 ani

bravo lor macar astia fac ceva si sprijina tineretul nu se plimba ca altii....
Raspunde

Jimmy

Acum 11 ani

Tinerii acestia fac arta cu a mare, nu ciuri-buri in fundul gradinii. Sibienii ar face bine sa se adune si sa-i aplaude, in schimb eu o sa ma cufuresc pe nasul lor, sa aibe ce sa duca la copii de haleala.
Raspunde

Chris

Acum 11 ani

Foarte frumos! Excelenta initiativa! Felicitari OTPDL Sibiu!
Raspunde

Anail

Acum 11 ani

Ai dreptate Jimmy..... FELICITARI organizatorilor !!! E o actiune deosebita ca multe alte actiuni ale acestor tineri.
Raspunde

MC

Acum 11 ani

Felicitari!!! Ma bucur sa vad asemenea evenimente in Sibiu.
Raspunde

all4all

Acum 11 ani

nu stiu cat tupeu poti sa ai sa critici un asemenea eveniment! indiferent de cine a fost organizat! nu e vorba de lauda-app de unele comentarii- e vorba ca mai exista tineri care fac ceva pentru societatea de azi, nu sunt toti drogati si alcoolisti si manelisti...tinerii din OTPDL au mai demonstrat inca odata ca le pasa, ca se implica...fata de altii care se oftica in fata pc-ului si scriu comentarii de prost gust! app. pt cei care comenteaza aiurea: faceti voi ceva mai bun si dupa aia sa sariti cu gura!!!
Raspunde

VARLAAM

Acum 11 ani

Un proiect reusit, ca in fiecare an tinerii OTPDL SIBIU au sustinut elevii artisti de la Liceul de Arta din Sibiu, avand ca scop sustinerea si promovarea tinerilor talentati. FELICITARI ORGANIZATORILOR.
Raspunde

VARLAAM

Acum 11 ani

FELICITARI OTPDL SIBIU !!!!!!!
Raspunde

alex

Acum 11 ani

Bravo baieti ... Aplauze... Felicitari... Sa va vad eu cand ajungeti acasa si parintii vostrii va spun ca nu sunt bani ca sa ti se cumpere ustensile de pictat sau ca sa nu te ranesti ca la spital vei muri ca nu sunt tratamente sau te afli intra-o zona unde spitalul a fost desfintat si adio viata pana la sibiu pe drumuri sparte din cauza lipsei de finantari din partea pd-istilor de la guvernare care tocmai se lauda ca au facut un vernisaj in loc sa creeze un cadru legislativ pentru protectia identitatii artistice din romania sau doar cateva locuri de munca. In rest ce sa spun... Felicitari
Raspunde

Jollie

Acum 11 ani

astept cu nerabdare tineri inspirati ca \"alex\" sa se implice efectiv ……poate ideile tale daca nu raman la stadiul de coment pot \"deveni\" ceva:))) e un articol ce face referire la o actiune care promoveaza cultura, nu inteleg atacurile.,.sau comparatiile , nu le vad rostul! astept cu nerabdare tineri inspirati ca \"alex\" sa se implice efectiv ……poate ideile tale daca nu raman la stadiul de coment pot \"deveni\" ceva:))) e un articol ce face referire la o actiune care promoveaza cultura, nu inteleg atacurile.,.sau comparatiile , nu le vad rostul! eu , personal apreciez organizarea evenimentului in ideea nevoii insistente de schimbare a valorilor parca deja \"impuse \" de societate. nu pot decat sa dau un vot pro tinerilor!
Raspunde