Sâmbătă,
25.09.2021
Cer Senin
Acum
21°C

Johannis explica mesajul electoral: "Suntem aici si vrem sa ramanem in continuare aici"

 

Primarul Klaus Johannis a explicat joi motivul pentru care a ales să se axeze în campania electorală aproape exclusiv pe afișe ”outdoor”. „Am cosniderat că prezenţa noastră trebuie să fie destul de vizibilă. Conducem judeţul şi oraşul de mulţi ani şi credem că prin această prezenţă pe outdoor reconfirmăm sibienilor că suntem aici şi vrem să rămânem în continuare aici. Nu ne prezentăm în campanie doar aşa să participăm. Noi ne prezentăm ca să câştigăm judeţul şi municipiul Sibiu şi acest lucru vrem să îl arătăm inclusiv printr-o prezenţă acceptabilă pe outdoor", a declarat Johannis campania sa și a candidatului FDGR pentru Consiliul Județean, Martin Bottesch.

Comentarii

17 comentarii

x

Acum 9 ani

nu mai aruncati pe banii pe campanie electorala....oricum ramaneti primar,herr johannis
Raspunde

adevarul

Acum 9 ani

nu da bani, ca-i moca pe firma lui neagu de la pnl!
Raspunde

campania

Acum 9 ani

Actuala componenta a Consiliului Local a oferit posibilitatea ca primarul sa faca chiar numai ce vrea el in orasul nostru. Un element care ar aduce normelitatea este o alta componenta a CONSILIULUI LOCAL. 30% FDGR – 30% USL – 30% PDL – 10 % PPDD. VOTEAZA ALTFEL VOTEAZA IN INTERESUL TAU .... IAR INTERESUL TAU NU E PUTEREA ABSOLUTA A UNUI SINGUR OM .... NU–L LASA PE PRIMAR SA GRESEASCA.... ASIGURA–I O CENZURA DEMOCRATICA PRIN CONTROL
Raspunde

Herr Fuhrer

Acum 9 ani

\"Suntem aici şi vrem să rămânem în continuare aici\".... o exclamatie remarcabila care in alte timpuri ar exprima frica si teroare. Adaugati si adverbul \"totdeauna\" si aveam un citat perfect din \"Mein Kampf\". Macar asa evitati plagiatul, autorul cartii va multumeste! Nu stiu de ce nu ati pus poza asta pe afise, expresia fetei si SALUTUL va defineste !
Raspunde

Pt. PRIMAR

Acum 9 ani

AJUNGE, nu crezi ca e destul? Aroganta ta sfidatoare nu ajuta la bunul mers al orasului.
Raspunde

sasul hotz si bulangiu

Acum 9 ani

Daca-l imbraci pe asta in umiforma arata ca un sef de lagar nazist. Are moaca si uitatura de asa ceva!
Raspunde

@6

Acum 9 ani

bai ciumete ! Io cred ca tie iti place moaca lu condurat sau cioaba ! Sa-ti fie rusine pentru ceea ce spui ; se pare ca tu si gealatii de la 3 pana la 5 va incadrati in categoria pe care o descrii.
Raspunde

Echipa de fotbal VOINTA

Acum 9 ani

Din pacate echipa de fotbal VOINTA Sibiu a retrogradat si datorita faptului ca Primarul Iohanis si Consiliul Municipal Sibiu au refuzat sa se implice si au refuzat sa sprijine echipa. Iata un motiv, dintre multe altele, care ma face sa nu-l mai votez pe Iohanis si mai ales sa nu mai votez sasii in Consiliu. Sper sa se trezeasca, la realitate si alti alegatori de nationalitate romana si nu numai.
Raspunde

Sibian

Acum 9 ani

NOI suntem aici de 2000 de ani! ca vreti sa ramaneti va inteleg dar au mai vrut si altii,dar......vezi istoria!
Raspunde

Lady Gargara

Acum 9 ani

Traducerea: alesii sunt \"indoor\" iar noi alegatorii suntem \"outdoor\" :))
Raspunde

@8

Acum 9 ani

Vointa a retrogradat pentru nu era pregatita fizic, psihic si cum mai vrei tu pentru Liga I. Noi ne-am trezit acolo fara sa vrem cu ajutorul altor echipe. Sa nu uitam ca au fost meciuri in care trebuia sa castigam dar nu a depins de noi, daca intelegi. Daca ramaneam si sezonul asta in Liga II puteam sa ne pregatim altfel. Banii nu au foat investiti in football pentru ca se stia ca nu putem sa facem performanta peste noapte.
Raspunde

crin

Acum 9 ani

vorbeste de Germania?
Raspunde

astia cu stadionul !

Acum 9 ani

era bine mai retardatilor daca lua un credit sa-l bage in stadion si pe urma ne marea taxele ca sa-l ramburseze ? Daca Vointa era buna si proprietarul ei era cu adevarat un om de afaceri , bagau ei bani si-si puneau la punc satdionul din Strand, care e al lui Hambasan.
Raspunde

ilarie

Acum 9 ani

Lasa boule, ca a luat sasalaul tau credite, de Sibiul este cel mai indatorat oras din Romania!Si orasul este varza!
Raspunde