Vineri,
02.12.2022
Ceata
Acum
2°C

Bottesch despre o noua candidatura la Consiliul Judetean: Posibil!

 

Martin Bottesch a declarat sâmbătă că ia în calcul o posibilă nouă candidatură la funcţia de preşedinte al Consiliului Judeţean. Bottesch a deținut această funcție timp de două mandate, până în 2012, când a pierdut alegerile în favoarea lui Ioan Cindrea. "În judeţul Sibiu, credem că vom putea juca un rol activ în administraţia locală, deci Forumul German va participa în continuare la alegeri şi va candida pentru diferite funcţii în administraţie. Acum nu este momentul să dau un răspuns foarte clar, dar este posibilă (o nouă candidatură la preşedinţia Consiliului Judeţean Sibiu sau în administraţie n.r.)", a declarat Martin Bottesch, citat de Agerpres. 
În prezent, Martin Bottesch este consilier judeţean al Forumului Democrat al Germanilor din România (FDGR) și deține de sâmbătă funcția de președinte al FDGR Transilvania. 

Ai fost martorul unui eveniment care crezi că ar merita să fie prezentat în ziar?
Folosește modulul de sesizări din TS App, aplicația de mobil Turnul Sfatului, iar noi vom prelua și aprofunda subiectul.
Descarcă aplicația de aici: https://tsfatului.app.link/download

Urmăriți-ne pe Instagram / Facebook / YouTube

Comentarii

23 comentarii

Horatiu

Acum 9 ani

S-ar putea ca Bottesch sa ajunga mult mai repede Presedinte la CJ decat s-ar fi gandit. Daca Cindrea pierde procesul cu ANI de la ICCJ programat pentru data de 21 mai 2013, nu are voie sa detina nicio functie timp de 3 ani prin interzicerea unor drepturi. NU ESTE CORECT sa-si bage nevasta angajata pe mii de EURO, SPER SA SE FACA DREPTATE si CINDREA sa piarda ca este cam NESATUL. RUSINE CINDREA si DEMISIA CINDREA! lasa locul altuia mai competent decat tine!
Raspunde

votant

Acum 9 ani

MULTUMIM D-LE BOTTESCH PTR. CITE ATI FACUT PTR. JUDETUL NOSTRU.ATI FOST CEL MAI BUN PRESEDINTE DE C.J. CARE L-A AVUT ROMANIA.NUMAI NISTE INCONSTIENTI PUTEAU VOTA ALTCEVA.FELICITARI.
Raspunde

nimeni

Acum 9 ani

e normal s-a candideze un om integru care 2 mandate a facut din judetu nostru cel mai rivnit uitativa in tot judetu drumuri modernizate canalizari apa curenta la sate care nici in cele mai frumoase vise nu se gindea ca va avea vreo data aceste utilitati drumul SIBIU - AGNITA ,REABILITAREA SI MODERNIZAREA SOSELEI SIBIU - MEDIAS AEROPORTU O ADEVARATA CAPODOPERA CE A LIPSIT S-A CISTIGE AL 3 MANDAT COMUNICAREA SI MODESTIA DE A IESI IN FATA O VORBA DREAPTA A MIZAT PE ZICALA FAPTELE VORBESC SI ASTA LA COSTAT IN MEDIU RURAL SUCCES
Raspunde

auf futerzen

Acum 9 ani

Ba nimeni, chiar ca esti un neica nimeni dobitoc, dar eu cred ca esti chiar Botesch la cat de prost ai scris in limba romana. Ce faci, te lauzi singur fiindca sti ca esti cu puscaria la kur pentru frauda de la aeroport anchetata de DNA? Vezi ca soseaua Sibiu - Medias nu are legatura cu CJ, iar capodopera aeroportul a luat-o la vale cu pista spre Germania la fel ca si banii pentru care esti cercetat penal, mai Martine, mai, asa ca mai taie, mai taie!
Raspunde

Magda-Sibiu- Schengen

Acum 9 ani

Mult succes d-le Bottesch ! Traiasca DREPTATEA si ADEVARUL !
Raspunde

auf futerzen

Acum 9 ani

Ia uite ca a sosit si nepoata pampalaului, cica Magda, comentand din Bavaria de unde il si injura zilnic pe Cindrea. Hai mos Martine, suna adunarea, cheama-ti rudele si colegii de hotzii in ajutor ca sa zica toti cat de cinstit si corect esti tu, hotzule!
Raspunde

un sibian

Acum 9 ani

DEJA AM INCEPUT SA IL REGRET PE DOMNUL BOTESCH...
Raspunde

@ un sibian

Acum 9 ani

Pai, atunci ia-l pe Bottesch la tine acolo la Bucuresti, de unde postezi si te dai, cu tupeu, sibian!E numai bun malai mare sa-ti plimbe cainele prin Herastrau sau sa-ti faca masaj erotic. :))))))
Raspunde

adevarul

Acum 9 ani

Un om mai corect si echidistant in luarea deciziilor, Sibiul nu a avut niciodata.In afara de asta d-nul Bottesch a fost conducatorul unei institutii la care in permanenta usa era deschisa pentru oricine iar respectul oferit angajatilor si tuturor celorlalti cetateni era chiar de invidiat. Sa numai vorbim de transparenta in luarea deciziilor...
Raspunde

un sas din Dachau

Acum 9 ani

Respect Herr Bottesch,sinteti intradevar un om cu un caracter deosebit si o intiligenta pe masura caracterului!Multa sanatate sa ajutati sa fie si in continuare un judeti cu o economie sanatoasa si cu o populatie civilizata la care au contribuit si stramosii nostri dea lungul veacului.
Raspunde

@4,6,8

Acum 9 ani

\"VAI VOUA CELOR CE VEDETI CA-I ALBA SI ZICETI CA-I NEAGRA.VAI VOUA\" ECLEZIASTUL
Raspunde

@ecleziastul pl-ii

Acum 9 ani

cine pl mea te crezi ? detii tu in pzd ma-tii adevarul ? vai tie caci imi negi dreptul la opinie proprie, daltonist chior care esti! semnat, tac-to.
Raspunde

@12

Acum 9 ani

Se vede ce opinie si ce adevar deti.
Raspunde

pt IP 5.15.248.217

Acum 9 ani

retardatule ia ti tableta tot la 2 ore si mai lasa jignirile la adresa persoanelor de origine germana...nu s toti in ardeal urmasi de ieniceri k tine si venetici.....esti afon si refulat..nimic altceva..trebuie sa vb cu talau de la nr 3 sa nu ti mai dea voie la net k ai luato razna rau.........
Raspunde

un sibian

Acum 9 ani

JOS CINDROIU SA VINA STIMABILUL BOTESH
Raspunde

UN ROMAN CARE STIMEAZA SASII

Acum 9 ani

MULTI SIBIENI IL VOR PE DL BOTESH
Raspunde

UN ROMAN CARE STIMEAZA SASII

Acum 9 ani

MULTI SIBIENI IL VOR PE DL BOTESH. JOS CINDROIU14
Raspunde

st.patrick

Acum 9 ani

Succes, sir Martin!
Raspunde

eu

Acum 9 ani

tot respectul pentru her Botesch...
Raspunde

tu

Acum 9 ani

ma urinesc peste herr bottesh. cu bolta.
Raspunde

@tu

Acum 9 ani

Nu-i ajungi nici la degetul mic d-lui Bottesch........... daramite......!
Raspunde

Mischie la puscarie

Acum 9 ani

Fostul presedinte de consiliu judetean, Mischie, a fost condamnat la patru ani de inchisoare cu executare. Condamnarile sunt valabile doar pentru romani? La Sibiu, Martin Bottesch, etnic german, presedinte FDGR Transilvania si fost presedinte al Consiliului Judetean a pagubit statul de milioane de euro prin construirea aeroportului cu firme germane si austriece la costuri supraestimate dupa licitatie. Lucrarea a fost de proasta calitate si capatul de pista s-a prabusit cu balizajul pentru ceata cu tot. Desi cercetat de DNA, ancheta treneaza si probabil se va prelungi pana la prescrierea faptelor. Nu este corect si cinstit ca doar romanii sa fie condamnati, in timp ce pentru fapte mult mai grave minoritarii sa fie facuti scapati!
Raspunde