Marţi,
06.12.2022
Innorat
Acum
6°C

Avocatul Nicolae Uca, prietenul lui Carabulea: "DNA spune multe intotdeauna" | Video - Foto

Avocatul Nicolae Ucă, un apropiat al omului de afaceri Ilie Carabulea, dezminte zvonurile potrivit cărora cel care a creat holdingul Atlassib a fost dus la audieri. Avocatul Ucă a fost prezent la perchezițiile pe care procurorii DNA le-au realizat la una din casele deținute de Ilie Carabulea. Dar nu a vrut să dea detalii. ”Nu știu nimic, chiar sunt curios . Verificările pe care le face Justiția... Nu a fost ridicat (referitor la Ilie Carabulea – n.r.), n-are de ce să fie ridicat”, a spus avocatul. Referitor la comunicatul celor de la DNA, avocatul a încercat să discrediteze veridicitatea informațiilor comunicate de procurori. ”Acum DNA spune multe totdeauna știți dumneavoastră că ce ține afișul ține DNA-ul. Altceva...”.
Nicolae Ucă spune că, în cazul în care va fi solicitat, îl va asista pe Ilie Carabulea. ”Dacă voi fi solicitat sigur că da, prietenul la nevoie se cunoaște”.
Nicolae Ucă a fost alături de Carabulea și la audierile de acum trei ani, când omul de afaceri a fost cercetat, urmărit penal și condamnat, mai apoi, la închisoare cu executare pentru cumpărare de influență. Atunci, Ucă nu a putut să îl reprezinte deoarece, inițial, a fost implicat și el în Dosarul Apostu. În final, procurorii DNA au renunțat la a-l mai cerceta pe Nicolae Ucă.

Ai fost martorul unui eveniment care crezi că ar merita să fie prezentat în ziar?
Folosește modulul de sesizări din TS App, aplicația de mobil Turnul Sfatului, iar noi vom prelua și aprofunda subiectul.
Descarcă aplicația de aici: https://tsfatului.app.link/download

Urmăriți-ne pe Instagram / Facebook / YouTube

Traian Deleanu

de Traian Deleanu

Investigații, Administrație
Telefon:
0740 039 148
E-mail: traian[at]turnulsfatului.ro

Comentarii

16 comentarii

LEX

Acum 8 ani

DNA spune multe si tu faci multe mai Uca. Tot prieteni afaceristi ai avut: Milucu, Carabulea si cine mai stie poate sa mentioneze numele, lista ramane deschisa .....
Raspunde

joseph

Acum 8 ani

Limbajul corpului domnului avocat spune, de fapt altceva. Că e groasă rău.
Raspunde

Eu, sibianul

Acum 8 ani

Sa-l asiste si pe el si pe intaiul sas al tarii, daca se poate, cu acelasi rezultat ca si la precedenta asistare a lui ilie de la scularie...
Raspunde

cozma

Acum 8 ani

hotul la nevoie se cunoaste... da da
Raspunde

adi

Acum 8 ani

Daca avocații in Sibiu au fata asta de taran oare ce fete au oamenii de rand?
Raspunde

@adi

Acum 8 ani

Cum adica ce fata?...de slugi de taranoi...ca aia sunt de fapt!
Raspunde

pt 5 si 6

Acum 8 ani

sa ne s..ti .ulile la tot avocatii si la toti sibienii.mars acasa olteni venetici.
Raspunde

@6

Acum 8 ani

Țărănoi ești tu măi slugă iașoveană,cum a fost când ai venit cu sârma la Brașov,nu te-a tras curentu acolo sus??nu mai comenta pe toate subiectele pt că ești varză!
Raspunde

@8

Acum 8 ani

Nu fi trist ...doare un pic adevarul..dar te va elibera!
Raspunde

nemilosu

Acum 8 ani

U CACA RABULEA U CACA RABULEA cu voi votaaaam... cu voi votaaaam...
Raspunde

tot

Acum 8 ani

mai uca uitate la ucraina de unde a venit revolutia romana ce au patit avocati catine vom vedea
Raspunde

@11

Acum 8 ani

Mama ce retard ești :))))
Raspunde

comentator

Acum 8 ani

@12 - asta da comentariu la articol.
Raspunde

joseph

Acum 8 ani

Pentru necunoscători, acest \"domn\" Ucă este de pe lângă Govora, Vâlcea. Nu că ar conta. <br> Ceea ce contează este că pe vremea comuniștilor el a fost procuror, mare sforar de trafic de influență, chestie pe care a încercat-o și după revoluție, atâta timp cât foștii colegi au fost pe funcții, judecători, treaba a ținut foarte bine, acum, când garnitura se schimbă, procesele lui cam sar în aer, pentru că profesional, domnul Ucă e prost pregătit. <br> Carabulea dă dovadă de prostie sau inconștiență dacă merge în continuare pe mână acestui \"prieten\".
Raspunde

sibian

Acum 8 ani

Omul asta numai oameni dubiosi a aparat , sa ti-l dea din oficiu si un om cu respect fata de lege ar trebui sa-l refuze
Raspunde

Vas

Acum 8 ani

Ce naiba ii mai i-au interviuri ramolitului asta ? Nu conteaza ca a avut clienti toti borfasii din zona, e irelevant, singurul lucru care conteaza este ca nu a cistigat absolut nici un process fara trafic de influenta. Practic el asa abordeaza absolut orice cauza. Mai mult decit atit, ca sa devina convingator in fata clientului, exact cu acest argument incearca sa-l momeasca.
Raspunde