Duminică,
05.12.2021
1°C

Gaz Metan a castigat primul meci al cantonamentului din Antalya

Gaz Metan a debutat cu victorie în cantonamentul din staţiunea turcă Antalya. Alb-negri au învins la limită, 1-0, formaţia poloneză Slask Wroclaw.

Tehnicianul Cristi Dulca a început în formula Răzvan Pleşca, Jasmin Trtovac, Sergiu Muth, Ionuţ Buzean, Cosmin Frăsinescu, Cristian Todea, Aymen Tahar, Răzvan Avram, Florin Dan, Ciprian Petre şi Jordan Robertson.

Gaz Metan a deschis scorul în minutul 8 prin Jasmin Trtovac care a marcat cu o lovitură de cap după o centrare a lui Ciprian Petre. Acesta a fost de altfel singurul gol al partidei. După pauză, tehnicianul Cristi Dulca a folosit o altă formulă de echipă.