Marţi,
01.12.2020
Cer Senin
Acum
-1°C

Johannis: "La Sibiu am cel mai bun job"

11 Februarie 2014 10:14

Primarul Klaus Johannis a făcut o conferinţă de presă, în această dimineaţă, la Sibiu, unde şi-a reafirmat ataşamentul faţă de oraşul său. „Vreau să înţelegeţi că nu plec pentru că nu am de lucru la Sibiu. Am cel mai bun job. Dar aşa s-a hotărât în PNL, ca eu să fiu vicepremier şi ministru de Interne. Nu discut nicio altă formulă”, a spus Klaus Johannis.

Prim-vicepreşedintele PNL a spus şi că negocierile, în interiorul USL, se vor relua în cursul zilei de astăzi şi că nimic nu este, deocamdată stabilit.

Klaus Johannis a menţionat că, în eventualitatea unui interimat, atribuţiile sale vor fi preluate de viceprimarul Astrid Fodor. Acesta a încheiat conferinţa de presă de la Sibiu spunând că, la viitoarele alegeri locale, va candida din nou pentru funcţia de primar al Sibiului, indiferent când va fi data acestora.

 

Comentarii

22 comentarii

un sibian

Acum 6 ani

dupa ce te-am votat de 4 ori sa faci ceva pentru Sibiu si tu te-ai aliat acum cu gunoaiele de la bucuresti! Esti inca sub mandat, fa bine si termina-ti mandatul pentru cei 80% din sibienii cu drept de vot si care s-au si prezentat la vot si te-au ales pe tine!!! dupa aia, esti liber sa faci ce vrei!!!
Raspunde

Pro Johannis ca primar

Acum 6 ani

Cu o floare nu se face primavara! Asta ar trebui sa inteleaga cetatenii acestei tari!PNL se foloseste de acest om, pt a castiga capital electoral, dar ma tem, ca d,l Johannis nu poate sa faca prea multe schimbari pt ca e inconjurat de aceeasi politicieni corupti, care au adus tara de rapa. Ar trebui sa renunte la functia de ministru si sa continue, ce a inceput la Sibiu.
Raspunde

job sau diktat?

Acum 6 ani

La Sibiu are DIKTATURA si afaceri murdare. Asta vrea sa conduca MAI ? Este vulnerabil si santajabil . Stop natiune! Avem politisiti cinstiti si profesionisti!!!! A trebui sa reactioneze. Un astfel de specimen nu ii reprezinta, ii compromite.
Raspunde

eu

Acum 6 ani

mai bine ramai la Sibiu noi te vrem aici
Raspunde

joseph

Acum 6 ani

3, Unde-s \"politisitii\" ăia, cinstiţi şi profesionişti? Să vie degrabă!
Raspunde

5.

Acum 6 ani

Sunt. in orice caz mai cinsititi si mai profi decat acest nemernic care a facut o gasca impreuna cu Carabulea et.comp . si i-a santajat mereu. Acum incearca sa se fofileze. sa-si minimalizeze faptele, ranjind. Dar din cate se discuta, ranjeste a paguba. Sper sa fie asa!
Raspunde

maria

Acum 6 ani

carcotasilor,ori nu sunteti sibieni ori rau voitori,ce aveti cu omul?orasul asta arata intr-un mare-mare fel datorita lui Johanis si o un oras promovat afara asa ca si eu vreau sa ramina aici,ca cei de la Buc,se folosesc de el,isi va da el seama si ii lasa,eu imi iubesc orasul si pe cei care au facut ceva pentru SIBIU
Raspunde

RADU BANCIU

Acum 6 ani

RADU BANCIU : „Cum poate Iohannis, care de abia deschide gura, să țină în frâu trei portofolii? În loc să rămână gospodar în urbea lui și să rămână Dumnezeul sibienilor a venit la ciolan în București. Ce a făcut când a venit la București? Nimic, este un om de paie. Se simte în România venirea lui la București? Putea să rămână la Sibiu, nu am câștigat nimic. E un oportunist. I s-a propus MAI , s-a dus la MAI. I s-a propus să fie vicepremier, a vrut să fie vicepremier. Și uite că ne-am trezit cu un cetățean, onorabil de altfel, dar pe care nu-l recomandă nimic pentru trei funcții în același timp. E păcat ca dintr-un partid să ai un singur om capabil”, a declarat Banciu.
Raspunde

Ema

Acum 6 ani

OPINII a la Banciu !....Avem nevoie de Banciu ca sa gandim ? INCREDIBIL !!!! Cel ce ai postat : UNGETI-le in PAR, daca ai !!! In die HAARE schmieren !
Raspunde

@9

Acum 6 ani

Mund zu du Schlampe!
Raspunde

ptr.7 maria

Acum 6 ani

draga mea si eu imi iubesc orasul dar nu pe cel care a furat orasul si l-a dat cadou alor lui. Pe cel care a falsificat testamente ca sa ia locuintele din Magheru. In nici o tara, nu s-a decis ca biserica trebuie sa primeasca in afara asezamintelor de cult, locuinte construite de altii prin 1800- 1900. Acum vrea sa decida la fel si pentru sate si comune. si multe altele.. pentru ca imi iubesc orasul trebuie sa plece, sa-si vada de treaba lui.
Raspunde

10@9

Acum 6 ani

nu ma bag dar de la bunica stiu ca: ”sagt einer, der behauptet, sein”. din partea mea : Rusine. nu ai simtul dialogului. Esti la fel ca Johannis al tau. spre sa scapam de voi.
Raspunde

@12

Acum 6 ani

Chiorule,ești prost,păi johannis este al meu?poate mă confunzi cu joseph și cu alți lingăi de-ai sasului,ce să-ți povestesc....ai tu simțul dialogului...hai bâșttt că ești varză!
Raspunde

cel ce am postat

Acum 6 ani

da,e corect ce spui tu, asa ca draga si scumpa Ema admiratoare a germanului pripasit pe plaiuri transilvanene si avid de putere, imi exprim liber aici o parere de a mea de data asta, proprie si personala: BANCIU ARE MARE DREPTATE !!!! IOHANNIS OM DE PAIE !!!!
Raspunde

gogu

Acum 6 ani

Adica, dl. Johannis respecta neabatut disciplina de partid a PNL-ului? Nu accepta decat cele 2 portofolii concomitent?! Cred ca va trebui sa-si puna pofta-n cui si sa ramana burgmeister la Sibiu!!!
Raspunde

unu

Acum 6 ani

tu mai caricatura de te dai banciu r ,tu taran frustrat din mures veziti de treaba ta si nu te mai da duhovnic care le stie pe toate esti o sluga care citi pe le mesele stapinilor cum poti s-a il persiflezi pe johannis bai tulumba ,pe aia de ii pupi in fund de dimineata pina seara a adus tara in cea mai grea situatie ba salvarea este ,johannis ca asta nu fura ca sefi tai ,asta daca fura numai 3 la suta din ce spuneti voi cripto -comunistilor era legat de mult ,folcloru vostru ca toti sunt la fel a esuat in cel priveste pe johannis ,ba lasaltil in pace si ai s-a vezi bai varza murata de ce este in stare
Raspunde

@16

Acum 6 ani

Bai prostane nu am inteles mare lucru...baga ceva cu gara din Sibiu ...deconcentratele si Iasov
Raspunde

RADU BANCIU

Acum 6 ani

i\'m back si mor de drag cand vad cretinii care iau parerile si diferentele de opinie ca pe afronturi personale !!! Asta de la 16 e un monument de prostie,bine i-ai spus 17...si mai e in acelasi timp agramatismul dus la extrem !!!
Raspunde

alex

Acum 6 ani

sper sa nu se rada de el.Sa faca ceva bun pt tara si pt sibiu!
Raspunde

wow

Acum 6 ani

El a zis ca va face pentru partid si pentru Crin. Adica pentru el, face ceva ////pe Sibiu///.
Raspunde

SIBIUL-Ruina lui Iohan

Acum 6 ani

SIBIUL e de kkat, murdar in cartiere, terorizat de clanuri mafiote, de Carabulea, de Oprean_Dumnezeu, de caini, de coruptie si frica. ORAS EXCEPTIONAL GOSPODARIT E BRASOVUL. De-ar pleca dracu SASU sa vina un gospodar adevarat - CU CAPUL LA CETATENI nu la mariri POLITCE, ca NASC SI ROMANII OAMENI!!!
Raspunde