Luni,
21.06.2021
Ploi Moderate
Acum
17°C

Sibiul este in semifinala concursului "The Best City To Visit Travel Tournament 2014"

Sibiul a fost votat din nou în topul celor mai frumoase orașe de vizitat din lume, pe blogul de tursim foXnoMad. Dacă anul trecut orașul nostru a concurat cu mari metropole ale lumii, precum Buenos Aires, Shanghai sau Paris, anul acesta în semifinale s-au calificat patru orașe din România. Astfel Sibiul concurează pentru un loc în finală cu Alba-Iulia, iar Craiova se întrece cu orașul Cluj-Napoca.

”Vă place sau nu, acum avem sferturi de finală complet românești, cu Sibiul luptând împotriva Albei-Iulia, care a scăpat la limită de eliminare după tie-break”, scris bloggerul Anil Polat, deținătorul blogului foXnoMad. În acest moment Sibiul conduce cu 61 la sută din voturi.

Sibiul a câștigat anul trecut concursul.

Dacă vreți să votați Sibiul să ajungă în finală, o puteți face aici.

Ce impresie i-a făcut orașul nostru lui Anil Polat, puteți citi aici.

Vizualizari: 375

Stefan Dobre

de Stefan Dobre

Administrație
Telefon:
0724 605 815

Comentarii

16 comentarii

cc

Acum 7 ani

Mai taie din ele, da-le dracu, ca oricum nu mai crede nimeni!
Raspunde

Lilu

Acum 7 ani

PROSTII PENTRU PROSTI. Stiri pozitive platite de acolitii primarului. In afar de centru (o piata si-o strada) ce poti numi frumos in Sibiu? Cartiere intregi cu strazi de pamant?
Raspunde

joseph

Acum 7 ani

Ai,ai,ai, ce vă mai ard la ficat, gâlci și lingurică știrile astea pozitive! Încă un pic și vă veştejiți de tot.
Raspunde

@3

Acum 7 ani

Băi ,nu ți-a dat chiolhannusul liber nici azi parazitule,mai ieși dracu la aer că ți se blochează creierul!
Raspunde

Cetățean de Sibiu

Acum 7 ani

Ah ce se enervează frustrații... mă simt atât de bine :))
Raspunde

augustin

Acum 7 ani

Intoxicare cu informatii ireale nascocite de biroul de presa al sasalaului...Cum sa ne comparm cu asemenea orase si la noi pe strazi e glodul pina la glezne.Grandomanul asa si-ar dori dar pina atunci ar trebui sa se apuce de treaba in cel mai corect sens al cuvintului nu de gogosi
Raspunde

gica

Acum 7 ani

bai gusti tu trebuie ca umbli numai prim padure si dealurile sibiului ,de mai vezi drumuri de pamint ,ba acum ce vrei s-a faca ,johannis in 14 ani ce ati distrus voi cripto -comunisti in 70 de ani ai rabdare ca va spus ca ca vile face pe toate ,le face nemteste nu fusereala cum sunteti voi astia din staful psd , daca spuneai in 2000 ce spui acum aveai perfecta dreptate ,am ajuns de aveau tupeul toate satele din tara s-a se compare cu noi ,alba ,vilcea ,cluj ,iasov etc ]as mai taie din coada s-au nu sti ca mai trebuia un mandat de primar la unu precum condurat si nu mai existam ca oras acuma ne comparam cu vascauti din deal si alte comune celebre ,poplaca ,rasinari si altele ,recunoaste dar numai noaptea sub plapuma ca iti place se a facut ,johannis din sibiu si stai ca inca nu este gata ,s-a vezi cum va apare bubele pe fata cind isi va termina planurile de modernizare ,johannis vezi numai divulga proiectele ca misuna sibiul de copy -paste din 90 la suta din orasele tari ,au inceput tot mai multe orase in zonele centrale s-a semene cu sibiul
Raspunde

@[trompeta]

Acum 7 ani

Prostul nu e prost destul, până nu e și fudul.
Raspunde

VM

Acum 7 ani

nu este decit de dorit ca Sibiul sa concureze cu adevarat cu orasele renumite ale lumii ,dar o face cu adevarat actualmente ,aceasta este intrebarea care se pune ,,,?
Raspunde

Sebastian

Acum 7 ani

e foarte important ca orasul nostru sa fie pe un loc fruntas, intr-un astfel de top. Acest lucru va aduce si mai multi turisti.
Raspunde

yyy

Acum 7 ani

Oameni buni, noi pana una alta, n-ar trebui sa plecam urechea la toate rautatile unora, fiecare are un patriotism local, de inteles. Totusi, sa le amintim ca ,SIBIUL, este pe 8 in top 10, locuri idilice din EUROPA, in 2012 conform FORBES, locul 6 in ROMANIA, oras in care sa faci afaceri, si singurul de 3 stele MICHELIN din tara... asta e
Raspunde

Stroe Beniamin

Acum 7 ani

Sibiu este in FINALA concursului Best City to Visit 2014! ***foxnomad.com/2014/04/01/best-city-visit-travel-tournament-2014-championship/ Voteaza #Sibiu!
Raspunde

evz

Acum 7 ani

Doar presa locala a devansat marile orase turistice, plasand Sibiul pe primul loc! Penibil, spalare de creiere! In Evenimentul Zilei: \"Top 10 destinaţii turistice preferate în 2014. Vezi ce oraş a reuşit să detroneze Parisul\". Nu, nu este Sibiul! ***www.evz.ro/top-10-destinatii-turistice-preferate-in-2014-vezi-ce-oras-a-reusit-sa-detroneze-parisul.html
Raspunde

Iusuf al 3-lea

Acum 7 ani

Hai nu fiti penibili! Nu are cum Sibiul sa detroneze un oras ca Parisul. Numai un dobitoc poate sa gandeasca asa!
Raspunde

@14

Acum 7 ani

Da dar sibiul e plin de dobitoci. Iar pe deasupra sunt si fuduli.
Raspunde