Secția de Ortopedie din cadrul Spitalului Clinic Județean de Urgență Sibiu a primit o donație de materiale sanitare în valoare de circa 15000 euro din partea fundației “Helpup mit Herz und Hand” din Oerlinghausen, Germania.
“Donațiile sunt bine venite și completează eforturile care se fac permanent atât la nivel administrativ cât și din punct de vedere medical, pentru creșterea calității serviciilor oferite cetățenilor județului Sibiu”, a declarat. Asist. Pr. Andrei Mihu, Director de Îngrijiri al SCJU Sibiu.
Donația a constat în pansamente, feși, seringi, truse de perfuzie, glucometre, mânuși chirurgicale, bandaje, comprese, pense de unică folosință, măști de oxigen, vacutainere, halate de unică folosință, ser fiziologic, pungi pentru urină, sonde urinare, sonde aspirație, vată, măști intubație traheală.
“Acest sprijin vine ca o continuare a colaborării mai vechi pe o avem deja cu prietenii noștri din Germania, în baza relației personale pe am dezvoltat-o cu aceștia. Ei sunt foarte impresionați de dorința noastră de a îmbunătăți și dezvolta activitatea Secției de Ortopedie și a SCJU Sibiu și acest lucru îi motivează să se implice în continuare și să presteze această muncă de voluntariat înspre binele nostru. Este un parteneriat în care dânșii ne ajută cu materiale sanitare diverse iar noi răspundem cu implicare. Le mulțumim pentru întreg sprijinul acordat”, a declarat Dr. Mihai Roman, medic șef al Secției Ortopedie — Traumatologie din cadrul SCJU Sibiu.
Abonează-te la canalul de WhatsApp al Turnul Sfatului pentru a afla în timp real știrile relevante de la Sibiu: accesează linkul de aici și apasă opțiunea Follow (Urmăriți).

Administrație
Alătură-te comunității
Un răspuns
Toate comentariile sunt moderate de către redactorii TS, înainte de publicarea pe site, pentru a elimina limbajul agresiv/licențios sau informațiile false. Mulțumim.
DA ,DAR mai intai sa plece 500 de angajati ai primariei sibiu ,numar in plus fata de primarii similare .…
Cand faci o echipa, da-le si un test de inteligenta jucatorilor ! Fara un iq peste medie, nu-i selectiona… n-are…
Bravo și succes în continuare! Respect familiei!
Felicitări, Anastasia si mult succes pe mai departe!
Si totusi Sibiul reprezinta pentru ei cea mai atractiva’ tara europeana’.












Lasă un răspuns