Vineri,
30.09.2022
Cer Senin
Acum
21°C

Iohannis a aterizat la Sibiu

Președintele ales al României a ajuns în urmă cu câteva minute la Sibiu după aproape 10 zile petrecute în străinătate. Klaus Iohannis a efectuat o vizită privată în Statele Unite ale Americii după care a ales să petreacă patru zile în Germania. El a revenit în această seară pe Aeroportul din Sibiu cu o cursă de linie Lufthansa pe ruta Munchen-Sibiu. Însoțit de soție, Klaus Iohannis nu a dorit să acorde interviuri presei și s-a suit direct în mașină.

Călătorii din zborul Munchen – Sibiu s-au declarat foarte încântați de faptul că au călătorit alături de președintele ales al României, care a fost foarte amabil de-a lungul zborului și nu a refuzat nicio fotografie alături de cei ce l-au solicitat. Mai mult decât atât, pasagerii au fost uimiți de faptul că Iohannis a călătorit la clasa economy și că a stat la rând pentru check-in la fel ca toți ceilalți pasageri. El a fost preluat de la aeroport de echipajul SPP.

Ai fost martorul unui eveniment care crezi că ar merita să fie prezentat în ziar?
Folosește modulul de sesizări din TS App, aplicația de mobil Turnul Sfatului, iar noi vom prelua și aprofunda subiectul.
Descarcă aplicația de aici: https://tsfatului.app.link/download

Urmăriți-ne pe Instagram / Facebook / YouTube

Vizualizari: 931

Comentarii

29 comentarii

@@@

Acum 7 ani

Ce mai vedeta! Parca ar fi star rock! Oare ce li-o fi adus lingăilor săi de la Palm Beach?
Raspunde

bormasina

Acum 7 ani

pentru #1 pai ii rock star mai ,iati medicamentele site culca.........
Raspunde

@bormasina

Acum 7 ani

Tu de când iei medicamente te crezi bormașină?! Imi pare rău, nu le iau, nu vreau să ajung ca tine!!!
Raspunde

Johannis

Acum 7 ani

S-a suit direct in masina
Raspunde

xe

Acum 7 ani

A venit geniu din carpati. Abia astept sa intre in mandat sa vezi distractie cu gagautza asta.
Raspunde

latraii muscalesti

Acum 7 ani

sunteti idioti tovarasilor. mai bine era cu tonta ? asta macar iubeste poporul lui... si e mai cinstit decat ilici (drept nu si mai sarac). dar numa prostii is saraci. hotilor. vandutilor. tradatorilor.
Raspunde

BLASEN FUR CHIOLHANNIS

Acum 7 ani

...bai ,sunteti chiar toti retardati si cretini?a venit mutalaul din usa si Germany,,,ce stire de caacat,pai s-a dus sa le multumeasca masonilor de acolo ca l-au pus la butoane...MUIEEEEE JEGOSI DE TRADATORI DE TARA!
Raspunde

Anticomunistul

Acum 7 ani

daca vad cita prostie romaneasca mai exista imi vine sa va pun la zid ca pe comunistul vostru lingailor ,incultilor necivilizatilor oameni de nimica comunisti imputiti !
Raspunde

@Toți proștii

Acum 7 ani

Am ajuns să ne mirăm când cineva așteaptă la rând și nu se bagă în față ca un ghiolban? În altă ordine de idei, probabil e ultima dată pentru următorii 10 ani când poate călători astfel. După ce va fi învestit ca președinte, protocolul nu îi va mai permite. Nu vor mai putea fi deplasări private, președintele nu are concediu în sensul ăsta, că pleacă de capul lui.
Raspunde

pentru 9

Acum 7 ani

Basescu calatoreste pe curse de linie de cativa ani... Nu mai are avion.
Raspunde

hhy

Acum 7 ani

Ce popor iubeste??? Nici audiente nu a avut la primarie. Sa inceapa mandatul sa vedem daca vine diaspora sa ne planga de mila. Heilt Hitler
Raspunde

Lbu

Acum 7 ani

PSDeii nostri dragi nu dorm. Daca e ceva de spurcat, ei sunt primii care sar. Partea cu adevarat proasta pentru ei ca aici au de-a face cu un om care nici macar nu s-a clintit la toate laturile de campanie. Mizeriile care sunt aruncate acum aici vor disparea imediat ce vom trage apa. Dar, dragi PSDei, spuneti-ne mai bine cate ceva despre dragul Cindrea si a sa condamnare penala. Aia-i neglijabila, pentru voi, sibienii?
Raspunde

jacobov

Acum 7 ani

THE PANZER HAS LANDED
Raspunde

italian

Acum 7 ani

In sfarsit, un om serios si normal
Raspunde

ghita

Acum 7 ani

bai ala cu tradatiri de tara ,cam multi tradatori [7 000 000]cum am fost manipulati de SUA SI GERMANIA ,ba s-a saturat lumea de voi ,25 de ani vati impartit tara pe feli ,ati schimbai legile dupa bunu vostru plac si cu dedicatie ,ba ala cu tradatori ,tu ca mare psdist,e normal s-a dai aceasi indexara la pensie de a valma cu 5 la suta si la ala cu 7 roni la fel si la ala cu 30 000 de roni ,ia fa o socoteala ,s-au esti si tu unu din catagoria la aia cu pensie cit un bloc deapartamente ca ala de linga ,ldl ,care se construieste [17 etaje ] bai daca erati sociali democrati luati de la aia cu pensi nesimtite si dadeati la aia care au trudit o viata si 80 la suta nu au mai apucat pensia ,s-a va faceti voi baronilor pensi barosane ,voi sunteti patri -hoti nu noi tradatori ,ba modifica legea pensilor dupa modelu suedez ,nu de la 1 la 100 ,ca voi popidailor nu ati scos rechini din ocean s-a aveti asemenea pensi ,rusine stai ascunsi cripto comunistilor
Raspunde

VM

Acum 7 ani

inca speram ca justitia isi va face datoria ,fara o justitie dreapta si libera nu va fi niciodata tara pe un drum bun ,
Raspunde

io

Acum 7 ani

Faceți un Exercițiu de imagine....cum arată Sibiul in 2000 si cum ar fii arătat Sibiul , dacă ar fii câștigat penalul Cindrea....la CJ nu se întâmpla NIMIC....intoarceti-va im prezent...Sibiul este ca imagine si economie , mult peste majoritatea orașelor din România , chiar si peste orașe mult mai mari
Raspunde

@BLASEN FUR CHIOLHANNIS

Acum 7 ani

Daca ai fi destept te as numi tradator, asa te pot numi numai tampit.
Raspunde

oras mare

Acum 7 ani

Ce orase mari sunt in Romania, alea de s-o intins cu zone metropolitane si o luat tot ce au in jur pe distante de 30 km populatii care intra de-a valma in oras la numaratoare. Ia luati Sibiu pina la Saliste,Seica Mare,Rosia,Talmaci,Avrig, nu-l opriti in Valea Sapunului si vedeti ce populatie are. Plus ca recesamintul nu s-o facut niciodata corect in Sibiu, in 1973 Sibiul avea 140 000 de locuitori si atunci nu avea V.Aron,Hipodromu tot,V.Aurie si multe alte constructii. Acum are tot asa dupa numaratoarea comunistilor care o vrut sa stie si sa li se raporteze tot timpu ca Sibiu este mic. Ba mirlani comunisti, de la Sibiu o inceput adevarata revolutie din 89, cind o inceput la Sibiu o cazut ceasca si tot de la Sibiu o inceput si revolutia de catifea de v-o terminat capitalismu de cumetrie sau comunismu mascat. Johannis vezi de rus ala de la transporturi, asta n-are nici o tangenta cu tara ca sa construiasca coridoarele europene autostrada Sibiu Pitesti, lucra pe sestache in forja la Sebes Turda pe acolo pe unde umbla 2 masini la 10 min. smecheru asta il intereseaza sa lege cluju de culoaru european cind e gata pina la Nadlac, nu sa faca ceea ce trebuie ptr, tara sa faca culoarele europene, la astia se pling ca nu au bani desi sunt finantate din fonduri europene de unde fura ca sa-si faca smecheriile lor inutile.
Raspunde

@ciobane din \"oras mare\"

Acum 7 ani

Baga ceva si cu Brasovul ca te -ai blegit si baga aia bani in oras de numa -numa. Asa ca te rog fi vigilent ca iar va seaca aia de tot ce produceti. Freedom for Sighii!!!!!!?
Raspunde

@20 ciobane din \"glod\"

Acum 7 ani

Te doare adevaru,vi s-o terminat capitalismu de cumetrie, manipularile si hotiile, cioban din\" glod\"nu vezi ca esti rupt in c--r. Ce antelijent te credeai,da ai ajuns prostu satului,s-o dus cascavalu, fraiere.O sa dai inapoi tot ce ai furat. \"
Raspunde

vasiladi

Acum 7 ani

cu ce a wenit?cu wizz,blue air,ryan sau oaresce lufthanasa? ca doar ii vindut lui merkalaoai si lui obama monemtan.pe termen lung ii vondut bozgorilor pentru autonomue!!! daca un sas va poate minti e ok!eu nu pot sa cred in el cum nu cred nici in pnlista pdlista urlatoare de drepturi pt profesori(cind ea cu guvernul de *** boc a taiat salarii)RATATA de raluca turcan-sau curcan-sau ......din moldovili
Raspunde

JOHN

Acum 7 ani

Ai dreptate vasiladi,cati insa vad realitatea asta cruda?un mutalau de sas sifonar si prost la Cotroceni?..bleahhhh...O. Paler se rasuceste in mormant...ce sa mai zic de Mihai Viteazu sau Stefan Cel Mare ....suntem o colonie ,o tara de cobai,de carne de tun pt occidentali....va meritati soarta ...si autohtonii si tradatorii din diaspora!
Raspunde

@23

Acum 7 ani

Cu Paler care era fagarasean mai merge...dar Stefan era neam de polonez iar Mihai nici nu stim exact desi suta la suta nu era roman ceva albanezo grec..asadar mai usor cu sangele ca nu tine!
Raspunde

@18

Acum 7 ani

Tampit esti tu ,cu neamu tau!mund zu ,du voll depp!
Raspunde

clar

Acum 7 ani

Pai cu ce sa si vina?? Din cate stiu nu are avion personal si inca nu e presedinte sa aiba acces la \"Air Force One de Romania\".
Raspunde

clar

Acum 7 ani

Si garantat 50% din pasageri erau SPP-isti
Raspunde

@27

Acum 7 ani

Ca pe vremuri când în orice avion Antonov, cursa Sibiu - Bucuresti era un securist!
Raspunde