Miercuri,
29.06.2022
Cer Senin
Acum
31°C

Rezultatele pe partide la Consiliul Județean Sibiu: PNL pe primul loc

Rezultatele pe partide la Consiliul Județean Sibiu: PNL pe primul loc

În urma alegerilor locale de ieri Partidul Național Liberal a obținut cele mai multe voturi la Consiliul Județean Sibiu. PNL este urmat la aproape patru procente de Partidul Social Democrat. FDGR s-a clasat pe locul al treilea.

Rezultate alegeri locale la CJ Sibiu:

PNL - 33,5 %

PSD - 29,03%

FDGR - 19,4 %

Numărătoarea oficială a voturilor încă nu s-a încheiat, însă numărul secțiilor de vot rămase este foarte mic, astfel încât ierarhia finală nu poate suferi modificări semnificative.

Ai fost martorul unui eveniment care crezi că ar merita să fie prezentat în ziar?
Folosește modulul de sesizări din TS App, aplicația de mobil Turnul Sfatului, iar noi vom prelua și aprofunda subiectul.
Descarcă aplicația de aici: https://tsfatului.app.link/download

Urmăriți-ne pe Instagram / Facebook / YouTube

Stefan Dobre

de Stefan Dobre

Administrație
Telefon:
0724 605 815

Comentarii

16 comentarii

VL-69-BMW

Acum 6 ani

Sper sa iasa domnul Cindrea presedintele consiliului judetean. Doamne ajuta!
Raspunde

Mioara Olteanu

Acum 6 ani

Doamne fereste-ne ce ciuma rosie !!!
Raspunde

Sandu Bellu

Acum 6 ani

O sa iasa Daneela presedinta. Pe nen-to Nelu poti sa ti-l iei la tine in Prazilia.
Raspunde

sibianul de rusine

Acum 6 ani

Dumnezeu a facut dreptate blestemele atrase de cindrea nu au ramas fara raspuns pacat nelu, puteai fi in frunte , dar ai ales sa lovesti in oameni adevarati ti-a sunat ceasul.....
Raspunde

Săndel

Acum 6 ani

Deci FDGR+PNL vor avea majoritatea, Nelu du-te la Aiud!
Raspunde

ion

Acum 6 ani

Politica liberala in Ro este: cu cat sunt ceilalti mai saraci cu atat suntem noi mai bogati. Sa vezi acum parcuri distruse sa isi faca astia hoteluri si blocuri. In Romania oricum votezi, mai tarziu iti pare rau.
Raspunde

B

Acum 6 ani

Eu chiar nu inteleg cine mai voteaza comunistii de PSD-isti in ziua de astazi?!
Raspunde

Astia

Acum 6 ani

Greu da' da-ți un pic silința.Agramat, analfabet, oportunist, dependent de ajutor social(unii dați pe fata fără Rușine de suveranul lor, bleah), incompetent...la mega-plural S.a.m.d profilul alegătorilor identic cu al votanților.Ahhh, am uitat grobianismul si aerul de mistocar.
Raspunde

Game of Thrones

Acum 6 ani

din pacate, l-am auzit pe vecinul meu de curte (curtea vecina, ma rog), zicand ca 'a fost comunist mai demult, acum voteaza tot cu comunistii, ca na...' TRUE STORY! Om carunt in cap, deci ce sa ma mai astept. Bine macar ca au fost alte rezultate la noi....
Raspunde

zaru

Acum 6 ani

cindrea ai facut psd de rusine ai pierdut lamentabil, in timp ce psd este peste tot invingator tu si gasca ta de nenorociti
Raspunde

mda

Acum 6 ani

Noroc cu Sitterli ca i-a salvat onoarea!
Raspunde

M

Acum 6 ani

E normal ca un infractor si unul căruia la un min.dat ii era rusine ca e sibian sa plece naibii acasă...eventual chiar la pârnaie .....plus ca marea majoritate a DJ sint la fel cum au fost preluate....s-au pus niște petice pe ele...si atat
Raspunde

Zank Stefan

Acum 6 ani

Oare tov. Constantin Sofrone o mai fi rămas consilier?
Raspunde