Joi,
09.02.2023
Ceata
Acum
-15°C

TSTV. Christine Thelmann vrea să fie parlamentar. ”A venit vremea schimbării”

TSTV. Christine Thelmann vrea să fie parlamentar. ”A venit vremea schimbării”

Viceprimarul Mediașului, Chrstine Thelmann s-ar putea să aibă un mandat extrem de scurt în administrația locală a municipiului. Ea susține că și-a propus locul doi pe listele liberalilor de la Camera Deputaților și crede că în final îl va și obține. ”Sunt șanse, având în vedere că noua lege electorală prevede alegeri pe liste și ține totul de procentajul pe care PNL îl va avea, vedem, doi, trei deputați. (…) Eu sunt foarte optimistă din fire și mă zbat pentru ceea ce-mi doresc. Mă zbat și mă și bat pentru asta”, a spus Christine Thelamann.

Ce își propune să facă pentru medieșeni dacă va ajunge parlamentar: ”Consider că din parlament pot face mai multe pentru oraș și întreaga zonă de nord a județului. Foarte punctual: în orașul nostru mai sunt multe clădiri care aparțin Ministerului Apărăii și sunt în paragină. Noi am trimis adrese, dar la nivelul acesta nu te bagă nimeni în seamă. Ca deputat poți vedea unde au ajuns hârtiile acelea. Mai e vorba și de Clubul Tineretului, care nu e al municipiului și nici nu putem investi bani în el și arată din ce în ce mai urât. Mai departe, pentru comune și sate, mă bucur de o relație bună a primarilor din zonă. S-a finalizat o listă de semnături de susținere a primarilor și mă bucură” a spus viceprimarul Mediașului, explicând că până acum a strâns o listă de susținere de la nouă primari PNL.

Christine Thelmann spune că e timpul ca și clasa politică să se schimbe, iar viitoarele alegeri pot fi o bună ocazie de a se face un prim pas. ”Ceea ce s-a întâmplat prin protestele numeroase în urma cărora a picat și Guvernul Ponta a demonstrat că factorul politic trebuie să se reorienteze și să decidă altcumva pe cine să trimită să reprezinte cetățenii”, a mai spus liberala.

Întreaga emisiune o puteți vedea aici:

https://youtu.be/ZpedC_FRuTc

Ai fost martorul unui eveniment care crezi că ar merita să fie prezentat în ziar?
Folosește modulul de sesizări din TS App, aplicația de mobil Turnul Sfatului, iar noi vom prelua și aprofunda subiectul.
Descarcă aplicația de aici: https://tsfatului.app.link/download

Urmăriți-ne pe Instagram / Facebook / YouTube

Alin Bratu

de Alin Bratu

Politic
Telefon:
0745 590 991

alin[at]turnulsfatului.ro

Comentarii

15 comentarii

Sile

Acum 6 ani

Domnisoara aceasta nu are habar de nimic, evident ca viseaza la un post de parlamentar, e mai misto la Bucuresti...
Raspunde

PCH

Acum 6 ani

Domnisoara aceasta are perfecta dreptate eu sunt de dreapta dar daca pnl mai iese cu Cazan Tamaian & Co au piredut 4 voturi dintr-un foc ! Dintr-o scara de bloc de la un etaj de la o familie !! Mai mereti in plm si la munca
Raspunde

Cornel

Acum 6 ani

Doamne fereste de asa ceva. Ce a facut domnisoara asta pana acum. NIMIC.... Normal ca e frumos sa mergi deputat sa o stai degeaba. Nu s-a remarcat si nu a facut nimic. De fapt a facut ceva... a lipit afise pentru PNL. Experienta zero si se foloseste tot timpul de numele tatalui ei. Cu astea 2 motive nu poti sa mergi deputat. Nici viceprimar nu merita. Dar se pare ca politica e mai curva ca orice.
Raspunde

KJF

Acum 6 ani

Din pacate aceasta cucoana o sa aiba sanse bune sa-si indeplineasca visul. Din cauza lui ta-su, adica din cauza relatiilor sale. Al doilea motiv: prostii care se duc ca orbii la vot. Al treile motiv: O inteligenta nu prea sclipitoare, usor de manevrat. Aceasta duduita este exact ce avem in parlament, in frunta tarii: niste prosti care au adus tara in halul in care suntem, fara idei, fara viziune. Un om inteligent nu se baga in acea mocirla, ci a-si vede de treaba.
Raspunde

@ kjf

Acum 6 ani

Ke prost est-i,Anvatza sa scriii corect si apoy da-ty cu p@r€r€@
Raspunde

Guliver

Acum 6 ani

O mare nulitate. Singura ei realizare e ca a urcat pe munti pe banii platiti de Romgaz. Si si-o pune cu barbati insurati. Zero caracter exact ca raposatul tatic
Raspunde

Victoria

Acum 6 ani

Domnisoara vrea sa faca deja trafic de influenta si nu are nicio jena sa o spuna. Dece nu ar interveni pentru centura Mediasului zice domnisoara?! Sau nu stie ce vorbeste cumva? Cica daca esti deputat altfel te baga lumea in seama si ea merita!
Raspunde

Emil

Acum 6 ani

A venit vremea schimbarii dar nu esti sunteti dvs persoana potrivita pentru acel post. Nu meritati pur si simplu si PNL mai bine ar sta locului cu asa o nominalizare. Poate ar trebui aceasta domnisoara sa spuna de cate contracte de sponsorizare a beneficiat din 2006 incoace pe timpul guvernarii PDL de la Romgaz. Ca sa isi faca mofturile de a se plimba prin lume si pe munti. Persoane cu probleme serioase de sanatate au stat fara sa primeasca nimic si aceasta persoana a umblat pe munti pe banii Romgaz. Asta este o rusine pentru o persoana care se vrea deputat. Mai bine stati unde sunteti si faceti odata ceva pentru Medias. Deocamdata dvs numai vreti ceva... atat... fara sa faceti nimic in schimb ceva pentru oameni. Ca sa mergi deputat trebuie sa ai un CV care sa va recomande in spate. Dvs din pacate nu aveti si aveti nimic ce sa va recomande.
Raspunde

alzara

Acum 6 ani

Desigur,este timpul copiii în locul părinţilor ! Dacă răposatul ( fie iertat la propriu ) ar fi fost un exemplu politic de urmat...Doar financiar/ imobiliar ...Încă o piedică în calea votului.Succes ,Clotide Armand !
Raspunde

StickUSB

Acum 6 ani

Fata lui tata. Atat a facut ea in viata si atat o sa faca! Dar e Romania si fetele lu' tata au SUCCESURI! din pacate.
Raspunde

Glykos

Acum 6 ani

Discriminarea pozitivă este înjositoare ,dar profitoare ; n- a rămas nimic din mândria de Herrenvolk ?
Raspunde

o romanca :

Acum 6 ani

Succes Christinne , fii tare ca invidiosi , lenesi si cirtitori sint prea multi !
Raspunde

gheo

Acum 6 ani

si face in continuare trafic de influenta din functia pe care o detine acum...........impreuna cu mai noul primar domnul Ghita " festival" care deja incepe sa isi puna in functie oamenii lui la toate firmele din Medias
Raspunde

Magda

Acum 6 ani

Dar grabeste-te Christine, "schimbarea la fata "a fost deja pe data de 6 August, vine toamna , cind se va construi soseaua ?
Raspunde

hop

Acum 6 ani

daca nu are habar de nimic si voi o veti alege,veti fi vinovati ca urmatorii 4 ani nu aveti pe nimeni care sa va reprezinte,cred ca poporul asta trebuiesa investeasca voturi in cei care vor sa faca ceva ptr. popor nu doar sa fure,si sa nu dea socoteala nimanui ,nu mai permiteti,incompetentilor sa va reprezinte !!!!!!
Raspunde