Joi,
22.10.2020
Innorat
Acum
2°C

TSTV Cîmpean, dezvăluiri despre vizita PSD-iștilor la sediul PNL. ”Au venit să ne pună lumânări”

17 Decembrie 2016 14:56

TSTV Cîmpean, dezvăluiri despre vizita PSD-iștilor la sediul PNL. ”Au venit să ne pună lumânări”

Președinta Consiliului Județean Sibiu, Daniela Cîmpean, a povestit pe larg într-o emisiune Turnul Sfatului TV episodul de la sediul PNL, în noaptea alegerilor, când a primit vizita membrilor PSD. În primul rând, Daniela Cîmpean a fost șocată să vadă atâția tineri într-o acțiune pe care o consideră mizerabilă. ”Am ieșit afară, pentru că domnul Suditu nu era singur. Acea delegație a venit să ne pună lumânări. I-am întrebat «scopul și durata vizitei dumneavoastră aici». Au spus «am venit să vedem dacă aveți nevoie de parastas sau ceva de genul acesta». În acea delegație erau și foarte mulți tineri și asta m-a întristat. Pot să înțeleg la un om trecut de o anumită vârstă care a fost obișnuit cu un anumit stil, pentru că dacă ai fost toată viața așa, nu mă aștept acum să fii altcineva. Dar de la tineri mă așteptam la o schimbare de mentalitate, să aducă un aer nou. Ori atitudinea aceea a lor chiar mi-a lăsat un gust amar”, a povestit Cîmpean.

În noaptea de 11 decembrie, un grup de membri PSD în frunte cu liderul organizației municipale a partidului, Gheorghe Suditu au intrat în sediul central al PNL Sibiu de pe Bulevardul Nicolae Bălcescu.

Președintele CJ Sibiu spune că le-a transmis să mai aștepte puțin până vor vedea rezultatele de la nivelul județului. ”Indiferent de starea acestui lider, mă îndoiesc că toți au intrat în starea aceea euforică. (…) Eu le înțeleg euforia dacă lucrurile pe care le considerau ei bune, li s-ar fi întâmplat aici, la Sibiu. «Așteptați rezultatele în Sibiu și apoi să fiți bucuroși»”, a spus Cîmpean.

Despre

- cum are SC Drumuri și Poduri SA Sibiu 80% contracte cu CJ Sibiu și ține angajați cinci oameni pe marketing;

- somația acordată SC SOMA SA;

- intențiile Ralucăi Turcan cu privire la președinția PNL;

puteți vedea aici:

https://youtu.be/m1P5x0wiAyY

 

 

Alin Bratu

de Alin Bratu

Politic
Telefon:
0745 590 991

alin[at]turnulsfatului.ro

Comentarii

20 comentarii

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

2014

Acum 3 ani

Dar vizita făcută de tinerii pnl la sediile psd din 2014 din noaptea alegerilor prezidențiale ce gust i au lăsat doamnei?
Raspunde

zzz

Acum 3 ani

Vizita aceea era facuta pe fondul nesimtirii fara limite a lui Ponta care a spus ca dreptul la vot al diasporei este "un moft" si ca oamenii stau la coada de 2-3 ori ca sa iasa coada lunga in poze. Pe langa ca ai memoria scurta mai esti si nesimitit. Dar na, esti intr-o companie buna...
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

TALIDA RUNCU

Acum 3 ani

Doamna Daniela Cimpean ESTE FRUMOASA CA TANTI PADURII!
Raspunde

...

Acum 3 ani

Ce exprimare e asta?Ffiecare om e cum l-a lăsat D-zeu. Doamna nu mai e chiar o adolescentă, dar nici să o jignești ca un derbedeu... oare matale cum vei arăta la 40 de ani?
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

dancp

Acum 3 ani

inseamna ca au avut bani de luminari! pentru frau turcan
Raspunde

lumanare

Acum 3 ani

Pai sa puna lumanari la cei care au murit la revolutie ca pe 11 dec. 2016 i-au ingropat definitiv....cu revolutie cu tot! Bravos psd si acelor tineri care nu inteleg pe ce lume traiesc!
Raspunde

P.s.d. unde p = participare ; s = sudista ; d = dementa

Acum 3 ani

Da, este trist ca acest individ - parcă Sughitu' - reuseste să manipuleze o masă de sudisti carora ar fi trebuit să le punem "bariera Mazăre" si sa plătească pentru civilizatia de care au parte - vezi stațiunea Mamaia cu ceva timp în urmă - ... DAR, aviz psd: "Doua calități pe lume nu pot fi simulate si nici înlocuite : inteligența și bunatatea" - I.V.
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

@@@ Talida R...

Acum 3 ani

... se umfla pepeni de Dăbuleni în tine când vezi pe cineva mai frumoasa si mai desteapta. Nu fi trista, dacă o iei pe Olt în jos si treci de Lazaret s-ar putea sa fi cea mai frumoasa si cea mai desteapta de la tine din sat.
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

alzara

Acum 3 ani

Tristă răzbunare după 27 de ani : FSN vechi se ceară public cu FSN nou .
Raspunde

e-manuela

Acum 3 ani

Buna! "Nenea" sa va pună sau sa va "Puie"ca-i o mare diferența?.... Nu ca pentru noi ar avea o mare importanta...
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

mutu

Acum 3 ani

Mai du-te la muncă, tu lingvisto, pardon, limbisto!
Raspunde

@

Acum 3 ani

Fara cuvinte!!!! si foarte mizerabil act , dar probabil acei tineri sunt puii crescuti de aceeasi gasca! ORICUM CALITATEA FACE DIFERENTA.
Raspunde

Daniel

Acum 3 ani

Atât caz pentru nimic. Sa se concentreze fiecare partid pe treaba lui si sa nu se mai dea miraculoși nici unii nici altii pentru ca .... nu sunt.
Raspunde

Suduitu

Acum 3 ani

Este trist ca psd-ul are lideri de acel gen. Ar trebui ca acei tineri sa se debaraseze de acele personaje, gen Suditu, care nu a facut nimic pentru politica sibiana, singurul merit fiind acela ca goleste rafturile magazinelor de coniac.
Raspunde

Lara

Acum 3 ani

Doamna a terminat liceul la 20 de ani? Așa arată Cv-ul dânsei. Câți ani de grădiniță a făcut???
Raspunde