Joi,
02.02.2023
Innorat
Acum
2°C

ALDE Sibiu, după plecarea șefului de la municipiu. ”Nu se poate vorbi de o pierdere iremediabilă”

ALDE Sibiu, după plecarea șefului de la municipiu. ”Nu se poate vorbi de o pierdere iremediabilă”

Președintele ALDE Sibiu, Ion Ariton, a transmis în această seară că plecarea lui Robert Paskuj din organizație nu este o pierdere pentru filială. ”Gestul său de a pleca din organizație îi aparține, iar noi nu putem decât să-i urăm succes în cariera sa politică. Dar ar trebui să știe, chiar și la vârsta lui că un caracter puternic se vede atunci când e nevoie de muncă, nu atunci când se împart nume pe listele electorale. Nu este nici prima și nici ultima persoană care face acest gest, dar din fericire pentru organizația noastră nu se poate vorbi de o pierdere iremediabilă”, a precizat președintele ALDE Sibiu, Ion Ariton.

Reprezentanții ALDE Sibiu susțin că ”demisia acestuia nu influențează și nu are nici un efect în rândul organizației municipale și, cu atât mai puțin, în cea județeană. Domnul Paskuj a venit în partid după fuziunea cu Partidul Conservator și a fost NUMIT în funcția de președinte al organizației municipale. Nu a fost ALES președinte”.

Robert Paskuj a anunțat astăzi că demisionează din funcția de președinte al organizației municipale a partidului pentru a se alătura protestatarilor.

 

Ai fost martorul unui eveniment care crezi că ar merita să fie prezentat în ziar?
Folosește modulul de sesizări din TS App, aplicația de mobil Turnul Sfatului, iar noi vom prelua și aprofunda subiectul.
Descarcă aplicația de aici: https://tsfatului.app.link/download

Urmăriți-ne pe Instagram / Facebook / YouTube

Alin Bratu

de Alin Bratu

Politic
Telefon:
0745 590 991

alin[at]turnulsfatului.ro

Comentarii

16 comentarii

Ludovik

Acum 6 ani

Esti penibil mai Aritoane!!! Sa conduci un ditamai Partid cu nici 10 membrii...chiar n-ai asa un pic de mandrie? Ai o varsta, nu te-ncearca un sentiment de batranete, de "trecere" in lumea celor drepti? Chiar crezi ca esti vesnic, ca duci ce-ai furat cu tine?
Raspunde

Bibu Adrian

Acum 6 ani

Trist, mult prea trist! :-(
Raspunde

Bibu Adrian

Acum 6 ani

Trist, mult prea trist!
Raspunde

Frany

Acum 6 ani

Da tu bine ai mai ajuns Aritoane , migrator tot pentru listă ! Mai bine îți dădeai di demisia și mai spala i reputația !
Raspunde

Amorph

Acum 6 ani

Caracterele puternice nu se ascund dupa usi...ies in strada. Caracterele puternice recunosc cand gresesc si isi asuma efectele greselilor indiferent care este pretul. Caracterele puternice au logica si bun simt, altfel nu sunt "decat" niste mici Ceausescu care nu au avut ocazia sa de manifeste. Caracterele puternice au macar decenta sa taca cand sunt cu musca pe caciula...altfel sunt doar niste diversionisti care incearca sa minimizeze rolul celor care nu ii aplauda. Caractere puternice.....dumneata nu esti caracter puternic "conasule" Ariton. Eventual un parvenit, traseist politic, avid dupa functii.
Raspunde

Sibian

Acum 6 ani

Cand visul tau de mic e, doar sa ocupi ,,functii publice/deconcetrate'', vei bate la usa mai multor partide politice si vei ramane, acolo unde ti se ofera! In caz contrar ,,pleci''!
Raspunde

Sibian

Acum 6 ani

,,Nimeni nu este de neinlocuit!''
Raspunde

e-manuela

Acum 6 ani

Buna! Nenea, da' al' de la garda, inca n-o ajuns in "zgarda"?..
Raspunde

Cosmin

Acum 6 ani

E nevoie de obraz gros de porc, sa fii taliban politic, eplica maestrii!!
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

gigi

Acum 6 ani

Dar cine e acest Robert? Cel care bea cafea cu electoratul? O fi plecat la o cafea!
Raspunde

dancp2

Acum 6 ani

ungurur traseist care vrea la ciolan usr ist,ca acolo e banii lui gyury soros!
Raspunde

Sebi

Acum 6 ani

Un om de bun-simț, onest, nu intră în politica actuală: cum poți face parte dintr-un partid al cărui președinte e Ariton sau Suditu?
Raspunde

rosu

Acum 5 ani

Il cunosc pe Bebe de vreo 40 de ani. Intr-un timp l-am admirat. Atitudinea lui in priviinta ordonantelor insa ma dezamageste. Poti sa iesi din politica si cu un pic de demnitate, nu doar intrand in puscarie.
Raspunde

Nelu

Acum 5 ani

Motoc catre Lăpușneanu : doamne cati prosti sau adunat....,! Lăpușneanu ...prosti dar mulți Motoace ! Mulți prosti mai avem in tara asta Doamne ! Daca ar veni atâția si la Biserica, si ne-am închina, atunci am golii si pușcăriile de infractori, dar prostimea își manifesta abuzul defectuos si pe străzi, darmite in casa altora huliganilor..!
Raspunde

CDS

Acum 5 ani

Ariton sa-si puna comentariul in cui. Ca de nu e dupa gratii inca, dupa Petrom ,ALDE ,PS-ul nu stiu care, E ajutorul celor de la ...guvernare. Hoti pe hoti se ajuta...! Spre banul... saracului! Ti-ai mancat $, de-ai iesit Ca naspa, iar in politica? Cere pensie,a dracului Dracului, Petromului...! Hai , sictir, fata de musama!
Raspunde

Doru

Acum 5 ani

Acest individ a fost și este, de fapt, consecvent. Să nu uităm ce-a făcut la PETROM. Deasemenea să nu uităm că un om nu se schimbă NICIODATĂ.
Raspunde