Marţi,
27.09.2022
Partial Noros
Acum
19°C

Actriță indiancă, despre Sibiu: „Cărămizile stau să cadă, iar vopseaua se cojește”

Actriță indiancă, despre Sibiu: „Cărămizile stau să cadă, iar vopseaua se cojește”

O actriță din India, ce a filmat săptămâna trecută la Sibiu, a rămas impresionată de arhitectura orașului, deși „cad cărămizile și vopseaua se deteriorează”. Chiar dacă a fost pentru prima dată în România, știa multe povești despre Dracula. 

Săptămâna trecută, mai mulți indieni au venit la Sibiu pentru a filma melodia filmului Spyder, ce va avea premiera în această lună. Una dintre actrițe, Rakul Preet a povestit pentru urbanasian.com cum i s-a părut experiența din Sibiu. Ea spune că a venit pentru prima dată în România și și-a dorit să viziteze locul în care se crede că s-a născut Dracula.

„Am venit pentru prima dată în România și am filmat la Sibiu, un oraș important din Transilvania, care a fost asociat cu vampirii datorită romanului Dracula, timp de șase zile. Poți găsi legende și povești asociate contelui Dracula în fiecare colț. A fost un pic înspăimântător la început. Arhitectura este a unei lumi foarte vechi. Cărămizile stau să cadă, iar vopseaua se cojește, dar există un farmec în toate acestea”, spune actrița.

21078437_1497351957027912_8359185367917307870_n

De la Sibiu, împreună cu echipa de filmare a ajuns la castelul lui Dracula. „La o oră jumătate de Sibiu este un castel în care se crede că s-a născut Dracula. Se pare că de acolo a început toată povestea. Am filmat două zile la castel, dar nu am avut șansa să intru înăuntru și să explorez locul”, mai spune Rakul.

Sursa Foto: Facebook

Ai fost martorul unui eveniment care crezi că ar merita să fie prezentat în ziar?
Folosește modulul de sesizări din TS App, aplicația de mobil Turnul Sfatului, iar noi vom prelua și aprofunda subiectul.
Descarcă aplicația de aici: https://tsfatului.app.link/download

Urmăriți-ne pe Instagram / Facebook / YouTube

Vizualizari: 8347

Comentarii

22 comentarii

€€€€€€

Acum 5 ani

Pe langa incultura crasa de care da dovada (cei drept nici noi nu stim multe despre India si traditia/istoria de acolo, dar te poti interesa, mai ales daca acorzi un interviu, fiind pers. publica), mai si casca gura, considerand situatia din India, unde favelele sunt langa ansambluri de lux, iar in zonele tarii departate de civilizatie, holera si inchiriatul nevestelor pt. prostitutie e in floare. Serios ?!? :)))) Daca pica din Monte Carlo, Paris,Viena, Budapesta mai intelegeam.... Cat timp pici dintr-o tara in care se vand fetele la 10 ani, si daca refuzi mariajul esti violata de intregul clan apoi ucisa, mai bine taci dracului !
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Scufundacul pupacios

Acum 5 ani

Straini care n-e fura tara si pleaca cu bogatile ei nu au dreptul s-a critice! Sibiul este si va fi cel mai frumos oras din europa!
Raspunde

Agramaticus

Acum 5 ani

RIP limba romana!
Raspunde

fritz

Acum 5 ani

Asa e! ce drac s-a gasit tocmai ea sa ne zica-n fata ca ne cad casele in cap de darapanate? E adevarat, orasul e cam praf, strazi de pamant cum nici in Teleorman nu gasesti, clanuri interlope violente, coloratzi cu karu, dar am fost capitala Culturala Europeana! la ei, in India, e mai rau decat la noi. Iar daca vroia sa cada-n kur, de ce nu s-o dus in Brasov, ca acolo e farmacie intr-adevar! A varamu!
Raspunde

Aham...

Acum 5 ani

Asa e, o fatat-o masa in lumea a patra, si face nazuri la vopsea scorojita. Eu zic sa mearga inapoi in cocioaba de unde a plecat fata, fara buda...dar vopseaua nu e scorojita ! Cel putin aici n-o violeaza nimeni daca iese dupa 9 seara in fusta scurta.
Raspunde

€€€€€€

Acum 5 ani

Uita un detaliu pitipoanca, de pe urma vopselei scorojite si a caramizilor ce ii cad in cap, isi castiga, si ea, painea ;) O fi vreo Columbeanca/Gabor locala ... :))) Numa' aia mergea in Paris, unde altundeva, decat la fast-food :)) Si se filma pana-n usa dormitorului sa arate ''pretenelor'' de pe ulita ce mare cucoana este. Pretentii mon cher, nu alta ! De high class & zero brain !
Raspunde

Foff

Acum 5 ani

La Brasov , acolo unde ai fost tu abuzat de un sibian
Raspunde

Nina

Acum 5 ani

Ce toanta! La ei isi fac treburile in strada ca maimutele si Sibiului ii cad caramizile...
Raspunde

€€€€€€

Acum 5 ani

Imi aduce aminte de astia, alti prosti
Raspunde

e-manuela

Acum 5 ani

Buna! Nenea, se pare ca asistam la un schimb de "amabilități" ca de la indian la "indian"...
Raspunde

Lari Larissa

Acum 5 ani

Ce proasta! Sa ne lase aceste false valori! Sibiul este un oras mondial si european frumos si bogat unde multi straini vin si isi gasesc devenirea si prosperitatea! Totul este pus la punct si aranjat. Va spun din experienta ca am calatorit la munca, nu se compara nici un oras din Europa cu Sibiul. Poate doar Elvetia.
Raspunde

€€€€€€

Acum 5 ani

Hai-hai, sa n-o dam in extrema aialalta ca incepem sa semanam cu indianca. Problema: provine si locuieste intr-o tara cu standard foarte jos, cu multe probleme legate de drepturile omului, calitate a vietii, si comenteaza, nu total negativ, de cladirile europene vechi de secole nerenovate. Faptul ca o da cu Dracula, o plaseaza aproape instant la categoria PROASTA !
Raspunde

bogo

Acum 5 ani

@Lari vezi ca ai luat-o pe ulei ca si indianca. Hai sa comparam mere cu mere, nu mere cu trufandale:))
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

ioan

Acum 5 ani

10 postaci unu si unu."Succesuri" in comentarii.
Raspunde

bogo

Acum 5 ani

"A fost un pic înspăimântător la început. Arhitectura este a unei lumi foarte vechi. Cărămizile stau să cadă, iar vopseaua se cojește, dar există un farmec în toate acestea”, spune actrița." Ce a spus gresit indianca? Arhitectura e veche, cad caramizi, vopseaua e scorojita si cu toate astea orasul are un oaresce farmec. Ce sariti ca arsii? Asta e adevarul. Trebuie sa fiti obiectivi!
Raspunde

regizorul secund

Acum 5 ani

Asta dovedeste ca nu-i umblata prin lume ca sa stie ce inseamna arhitectura... O fi ajuns actrita culcandu-se cu vreun regizor sau producator... Hop si ea cu pareri puerile... Niet cultur, fa actrito!!!
Raspunde

Teo

Acum 5 ani

Tiganii provin din India.Probabil fata are si rude pe aceste meleaguri.
Raspunde

Micutu

Acum 5 ani

Actrita indiana, nu indianca. Am facut si noi o scoala, ceva?
Raspunde

Un sibian

Acum 5 ani

a fost surprinsa tzagana aia sa nu vada oameni care se caca pe strazi si cadavre plutind in apa "sfanta"??
Raspunde

Ovidiu

Acum 5 ani

Fratilor , hai sa nu o mai dam in diverse...Sibiul e ok doar in centru, in rest e murdarel, ca toata tara asta de care suntem mandri cand sorbim o bere si apoi in drum spre casa aruncam flegme pe strada si scuipam guma mestecata tacticos...Nu suntem in stare sa zugravim o amarata scara a blocului vechi si imbacsit in care multi dintre noi locuim, dar suntem primii la barfe , atacuri verbale, ne uram intre noi in functie de regiune si apoi ne punem seara la somn dupa cateva injuraturi printre dinti si doua basini trase cu mandrie neaosa de oltean, muntean, moldovean sau ardelean. La munca si initiativa fratilor!
Raspunde