Miercuri,
01.02.2023
Parțial Noros
Acum
1°C

Reacția președintelui PSD Sibiu la declarațiile primarului Cristin Magheru: ”A fost o luare de poziție normală și corectă”

Reacția președintelui PSD Sibiu la declarațiile primarului Cristin Magheru: ”A fost o luare de poziție normală și corectă”

După ce primarul comunei Cîrța, Cristin Magheru, și-a exprimat dezamăgirea față de întâlnirea pe care a avut-o cu președintele PSD, Liviu Dragnea și premierul Mihai Tudose, liderul PSD Sibiu, Bogdan Trif susține că acesta este puțin coleric, însă este apreciat în organizație. ”Domnul Magheru e o fire mai colerică, noi îl știm foarte bine, îl iubim, îl înțelegem și cu siguranță ca va rămâne tot timpul alături de noi. Nu a părăsit barca nici în vremuri grele, când a fost amenințat, poate s-au încercat tot felul de șantaje la adresa lui și nu a părăsit barca PSD. Cu siguranță nu o va părăsi nici acum”, a spus Trif.

Legat de discursul primarului din cadrul ședinței de ieri seară, Bogdan Trif spune că ”a ridicat probleme”, iar Tudose și Dragnea vor lua act de ele. ”A fost o luare de poziție normală și corectă din partea unui primar cu care noi ne mândrim. Nu știu dacă ați fost în Cârța, e o comună cât un sătuc, dar e extrem de dichisită, sunt stații de epurare, canalizare, școli renovate, cămine, au și un dispensar extraordinar de bine pus la punct în care se pot face tot felul de analize. Este un primar cu care ne mândrim. A ridicat probleme reale, atât premierul, cât și președintele Liviu Dragnea au luat notă de ele și cu siguranță se vor pune în aplicare”, a mai spus astăzi, președintele PSD Sibiu.

Citește și Primarul care a șters pe jos, aseară, cu liderii PSD: Dacă scot și viza de America, good-bye!

Ai fost martorul unui eveniment care crezi că ar merita să fie prezentat în ziar?
Folosește modulul de sesizări din TS App, aplicația de mobil Turnul Sfatului, iar noi vom prelua și aprofunda subiectul.
Descarcă aplicația de aici: https://tsfatului.app.link/download

Urmăriți-ne pe Instagram / Facebook / YouTube

Alin Bratu

de Alin Bratu

Politic
Telefon:
0745 590 991

alin[at]turnulsfatului.ro

Comentarii

11 comentarii

soc si groaza

Acum 5 ani

De, omul este coleric si restul psd-ilor sunt melancolici! ...dupa vremuri demult apuse.....
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

ioan

Acum 5 ani

Bogdan Trif - Mare om mare caracter - ??????
Raspunde

PaceFacatorul de la Varsovia

Acum 5 ani

La costum purtam cravata,da?Sa nu se mai intimple!
Raspunde

Teo

Acum 5 ani

Care sunt meritele lui triff ,in afara ca e omul infractorului dragnea?Trebuia ca premierul sa discute problemele legate de spital cu Primaria si Cj , nu sa faca sedinta la restaurant cu trepadusii din psd .
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

@teo

Acum 5 ani

Cu cele 2 paiate de la cj si primarie? Pai ce sa discute cu ele ???? Astea doua sunt inexistente !!!! Meritele lui trif sunt vizibile si vor mai fi , bai pdl/pnl- istule.
Raspunde

...

Acum 5 ani

e un "primar cu care noi ne mândrim" - pai ce sa mai ziceti dupa ca v-a facut de kkt? omul a spus ca nu mai vine la sedinte pentru ca e tinut de fraier. omul a spus ca numai gura e de voi, vorbe fara fapte....acum ce sa mai ziceti? o intoarceti ca la ploiesti....jeguri psd-iste....
Raspunde

zzz

Acum 5 ani

bogdan trif, patrunjelul din supa... dupa ce a arata sibienilor cum se preocupa un lider de partid de curatatul santurilor si rigolelor a trecut la nivelul urmator deblocand cu vitejie proiectul (blocat tot de ei!) gropii de gunoi si acum, l-a lasat sefu lui in ale penalului sa se bage in seama chiar pe un subiect legat de spitalul judetean. proiect care oricum exista, cum exista si terenul pt proiect, dar de ce sa ne mai impiedicam in detalii?
Raspunde

...

Acum 5 ani

dupa ce, in sfarsit, s-a gasit terenul si proiectul cu spitalul poate prinde contur, vine psd-ul si baga bete in roate. crede cineva ca dupa ce vor anihila proiectul,in sfarsit, inceput, vor mai face ceva? psd-ul vrea doar sa distruga orice lucru bun.
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Popica

Acum 5 ani

Viitorul suna bine cu Bogdan Trif.Tot înainte!
Raspunde

Cetatexn

Acum 5 ani

Un om care munceste. Merita apreciat public, chiar daca are si defecte. Nimeni nu-i prefect. F buna interventia d Trif. Adunati langa dumneavoastra si langa colaboratorii dumneavoastra oameni carora le place munca, cinstea si ordinea si veti culege roade bogate. Scapati de profitorii eterni si invatati cu ciupitul de la stat: case de la ILL, trafic de influenta toata ziua, posturi ptr prostii familiei si alte beneficii daca vreti sa scapati de blestemele oamenilor multi si care muncesc si patimesc mult ptr o paine sau un acoperis. Din cauza acestor hoti.
Raspunde

Avram Iancu

Acum 5 ani

Loviti in PSD? Loviti in neamul nostru stramosesc, in dragostea de tara, in inaintasii nostri care si-au dat viata sa ne dezrobeasca de sasi si unguri si sa faca Romania mare, sa aduca fericire cu sange in vietile noastre! PSD echivaleaza cu cele mai alese simtaminte de dragoste fata de tara!
Raspunde