ACTUALIZARE Potrivit surselor noastre, bărbatul a furat cele trei obiecte de pe teritoriul Spitalului Municipal Mediaș. „Obiectele erau în secția Pneumologie a spitalului, care se reabilitează”, ne-au spus reprezentanți ai instituției.
Timp de 3 zile un bărbat din Mediaș a furat trei obiecte de pe șantierul unui imobil: două drujbe și un circular. Poliția l-a reținut, iar acum riscă să fie plasat în arest preventiv până vor fi cercetate toate circumstanțele cazului.
Polițiștii Biroului de Investigații Criminale Mediaș au prins și au reținut un localnic în vârstă de 48 de ani, cercetat penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de furt calificat, anunță Inspectoratul de Poliție al Județului Sibiu.
Medieșeanul esta bănuit că, în perioada 09 – 11 martie ar fi pătruns în șantierul unui imobil de pe raza municipiului Mediaș de unde ar fi sustras două drujbe și un circular, în valoare de 1.000 de lei.
Bunurile au fost recuperate și predate părții vătămate.
Bărbatul a fost reținut 24 de ore pe bază de ordonanță, urmând a fi prezentat Parchetului de pe lângă Judecătoria Mediaș cu propunere de arestare preventivă pentru săvârșirea infracțiunii de furt calificat.
Cercetările continuă la nivelul Poliției Municipiului Mediaș în vederea documentării întregii activități infracționale a persoanei în cauză.
Abonează-te la canalul de WhatsApp al Turnul Sfatului pentru a afla în timp real știrile relevante de la Sibiu: accesează linkul de aici și apasă opțiunea Follow (Urmăriți).

Redactor
Alătură-te comunității
Toate comentariile sunt moderate de către redactorii TS, înainte de publicarea pe site, pentru a elimina limbajul agresiv/licențios sau informațiile false. Mulțumim.
Ca de ce sa fi avut o companie competenta?
Da, Total NSA a facut la parcuri peste tot. Oare nu vede nimeni ce se imtampla in Primaria Sibiu si…
Suna bine, arata bine, sunt curios preparate vegane exista?!
Deci încă cel puțin 600 -700 mașini care vor face drumul de 3,4 ori pe zi între Sura și Sibiu.…
Și după fac scandal ca nu face Primăria Sibiu școli ca de ce învață în două schimburi.













Lasă un răspuns