Miercuri,
03.06.2020
Parțial Noros
Acum
13°C

Fodor și Bokor, ”tocate” de ALDE Sibiu. ”Au fost prea ocupate cu uneltirile şi bârfele din Primărie”

06 Iulie 2019 14:37

Fodor și Bokor, ”tocate” de ALDE Sibiu. ”Au fost prea ocupate cu uneltirile şi bârfele din Primărie”

Noul primar al Sibiului, Corina Bokor, nu este pe placul liderului ALDE Sibiu, Ovidiu Gheorghe Tocaciu. „Bokor nu s-a remarcat cu nimic în toţi anii de când coordonează serviciile Primăriei. Stadiul dezastruos de implementare a tuturor marilor proiecte se reflectă în lipsa totală de viziune a echipei Fodor – Bokor de la Primăria Sibiu. Probabil că cele două au fost prea ocupate cu uneltirile şi bârfele din Primăriei, sau cu măritul salariilor la Poliţia Locală şi a altor angajaţi din Primărie, ca să mai aibă timp şi de municipiul Sibiu”, a declarat Ovidiu Gheorghe Tocaciu, preşedinte ALDE Sibiu.

Corina Bokor, fostul viceprimar FDGR, a fost aleasă primar interimar, după suspendarea din funcţie a lui Astrid Fodor. ALDE  consideră că liberalii puteau obține funcția de primar dacă și-ar fi dorit. ”Consilierii locali FDGR şi PNL au votat la unison pe Corina Bokor primar, deşi o opţiune era şi liberalul Tiberiu Drăgan. Dar PNL a preferat ca de obicei să facă jocul FDGR la Primăria Sibiu, dovedind că este un partid de buzunar al preşedintelui Iohannis”, a mai spus Tocaciu. ”Din păcate nu ne aşteptăm la o îmbunătăţire a calităţii managementului Primăriei cu Bokor în frunte. Ea, după cum a declarat la investitură, este doar un pion care aşteaptă întoarcerea lui Astrid Fodor pe fotoliul de primar”, concluzionează președintele ALDE Sibiu.

Alin Bratu

de Alin Bratu

Politic
Telefon:
0745 590 991

Comentarii

21 comentarii

Mihai

Acum 10 luni

Ce se ataca pe aici usr-istii ,barbosii si hipsterii . Viitorul Romaniei hahaha . O sa ajungeti la Guvernare cand va zbura porcul dragii mei :)
Raspunde

Sergiu

Acum 11 luni

Ha ha, daca era de la PSD nu mai avea nimic de reproșa
Raspunde

S

Acum 11 luni

De ce le faceți reclama distrușilor din alde? Mai e campanie electorala cuiva? Ma interesează mai mult părerea cerșetoarei din pasajul de sub saguna decât a lor.
Raspunde

Goe

Acum 11 luni

Sa ne mire tupeul celor cu 4%, sau sa ne intrebam de ce isi mai pleaca Turnul Sfatului (din fericire doar fitzuica, nu monumentul) urechea la schelalaiturile lor?
Raspunde

Calin Prostescu Penaliceanu

Acum 11 luni

Aha... nu cumva ar vrea acesti pacalici sa ne conduca....destinele spre prapastie si taxele spre buzunarele lor ? ...precum conduc toata tara de la Bucuresti ? Ultimii prosti ar trebui sa munceasca la sapa, nu sa isi faca partide... asta e problema Romaniei.
Raspunde

Vai de Primaria Sibiu

Acum 11 luni

Tocaciu asta vorbeste sa se bage in sama, sa vedem ca nu-i mort. nu cred ca-l cunoaste lumea si incearca din rasputeri sa se auda. Din pacate "no neame"-ul Tocaciu are dreptate: baba Fodor si tarancuta Bokor sunt rau de tot depasite...
Raspunde

lame

Acum 11 luni

Fodor a gafat-o urat. a cam mers degeaba la consultarile publice. momentul cand si-a pierdut votul meu (nu ca as fi votat-o data trecuta) a fost cand a declarat ca zona metropolitana nu mai este o prioritate. tocaciu traieste cu impresia ca are relevanta. in realitate e doar administrator de pensiune si cu prea mult timp liber pe net
Raspunde

pt Sibianul

Acum 11 luni

cei care ataca sunt cei exclusi acu' vreo saptamana de la voi , tradatori ce oameni fara caracter fata de voi :))))))) . sunt sigur ca acum fara ei treceti de 50% la voturi :)))))))
Raspunde

Sibianul

Acum 11 luni

@Vivi Dragan & company Bai javra ordinara, tu pe cine reprezinti in afara de tine, retardatule? Omul, daca a dat un comunicat, este presedintele unei organizatii locale si reprezinta interesele votantilor, ( 4% la europarlamentare procent care inseamna peste 5000 de voturi la nivel judetean), totusi tu pe cine plm reprezinti? Restul, sunteti precum strutul, va ascundeti in spatele unui NickName si jigniti oameni care isi asuma niste lucruri si idei. La final, vorbind despre primaria Sibiu , omul chiar are dreptate, sasoaicele astea care conduc primaria nu stiu pe ce lume traiasc. In Sibiu , nu parcari, nu teren de fotbal, nu strazi, nu multe lucruri care orbii ca voi nu le vad, in schimb se organizeaza doar festivaluri si spectacole, in care se pompeaza zeci de milioane de euro si voi apaludati ca fraieri , parte din acesti bani intra in buzunarele sasilor pe care ii pupati voi in fund.
Raspunde

Sibianul

Acum 11 luni

De ce folosești nickname-ul meu când postezi căcaturi. Căutați un nickname Al tau. PSD-ist hot ce ești.
Raspunde

scena9

Acum 11 luni

ptr Sibianul" má dragá, mai íncet cu "sasoaicele" si "buzunarele sasilor" sau chiar mai íncetinisor + diloc
Raspunde

Alt Sibian

Acum 11 luni

” va ascundeti in spatele unui NickName si jigniti oameni care isi asuma niste lucruri si idei” Zise cel care se adresează cu ”retardatule” si care scrie sub anonimat ”Sibianul”... Apropo, dacă cineva-și scrie numele, cu ce te ajută? Ce, știi pe toată lumea din Sibiu după nume și prenume? :)) ALDE n-are dreptul să comenteze nu pentru că a luat un amărât de 4%, ci pentru că e un partid de fripturiști și corupți ca și PSD-ul sau PRO România. Să nu uităm că Alde nici nu mai e ALDE, au fost dați afară de ALDE Europa, ba pardon, am uitat, Călin Popescu ”mâncător de rahat” Tăriceanu s-a autoexclus din ALDE EUROPA, știind de decizia inevitabilă. Așa că DA, ”ALDE” să tacă din gură.
Raspunde

lame

Acum 11 luni

Tocaciu, nu cel care pe pagina personala de facebook se autociteaza? ca sa nu mai zic a pus ghearele pe un grup mare de sibiu tot pe facebook unde isi distribuie singur balariile?
Raspunde

Mariana

Acum 11 luni

Mai exista partidul ALDE ??? Si ce-i recomanda sa critice pe altii. Eu in locul lor m-as fi ascuns si nu as fi deschis pliscul dupa esecul de la europarlamentare. Cat tupeu, cat tupeu !!!
Raspunde

Observator popular

Acum 11 luni

@Vivi Draagan în ALDE sunt toți cei dați afară din psd și numai oportuniști și fripturiști! ALDE va dispare din scena politică după 2020!
Raspunde

alde4la100

Acum 11 luni

ba alde gura matii de papagali cu 2% la sibiu vorbesc.
Raspunde

Vivi Dragan

Acum 11 luni

Au ajuns sa isi dea cu parerea toti neavenitii. Pai bai papagalule dupa ce ati luat la alegerile europarlamentare 4 la suta mai ai tupeul nesimtitule sa iti dai cu parerea despre un primar si un viceprimar. Cam pe la cate partide ai fost pana acum si daca acum esti la alde cum iti permiti sa numesti pnl partid de buzunar cand voi de la alde in afara de a pupa in fund psd nu ati realizat nimic. Tu sti ce se intimpla in primarie cand nu aveti nici macar un consilier local ? Cred ca ar trebui sa te iei de mana cu alt om fara onoare pe numele lui trif si sa dispareti din politica.
Raspunde

coralya

Acum 11 luni

Nu iti este rusine sa vorbesti...voi care ati pus la Electrica Distributie Sibiu pe cel mai INCAPABIL, incult, agramat director, cu o facultate facuta la batranete si care a fost dat afara din cauza furturilor.L=ati adus si l=ati inscaunat.Sa va fie rusine.
Raspunde

EU

Acum 11 luni

PNL,DA,ESTE PARTID DE BUZUNAR,indiferent ca iti convine tie sau nu,asta e adevaru! Poate lua orice procent la orice alegeri,asta nu schimba faptul cine sunt ei: oportunisti care isi bat joc zilnic de cetatenii cu drept de vot si de minorii acestora.Cum? AI UITAT DE CARTIERUL ARHITECTILOR? EI L-AU FACUT.Tocmai s-a scris un nou articol despre ei,ca nu au apa,asta afecteaza calitatea vietii acestor cetateni,pe langa aglomeratia obisnuita si inghesuiala ingrozitoare de ghetou.TOATE CARTIERELE ASTEA NOI DE COSMAR SUNT CONSTRUITE PE TERITORIUL UNDE SUNT PRIMARI PNL.
Raspunde