Joi,
02.07.2020
Partial Noros
Acum
26°C

Subprefectul Horațiu Marin, schimbat din funcție. ”L-am deranjat pe liderul PSD Sibiu”

09 Septembrie 2019 20:44

Subprefectul Horațiu Marin, schimbat din funcție. ”L-am deranjat pe liderul PSD Sibiu”

Subprefectul de Sibiu, Horațiu Marin, a fost destituit din funcție, în urma unei decizii a Guvernului Dăncilă, luată astăzi. Schimbarea sa din funcție este pusă de Horațiu Marin pe seama relațiilor reci pe care le-a avut cu președintele PSD Sibiu, Bogdan Trif. ”Vreau să le mulțumesc colegilor în primul rând, vreau să le mulțumesc primarilor și tuturor colaboratorilor pe care i-am avut în această perioadă. Asta se întâmplă însă atunci când îți faci treaba și începi să ai o imagine bună în comunitate. L-am deranjat pe liderul PSD Sibiu, de aici și această schimbare din funcție. Mi-am făcut o imagine bună în județ și asta l-a determinat să facă orice pentru a mă schimba din funcție. Orice lucru bun care funcționează, trebuie distrus, asta e mentalitatea omului”, a declarat fostul subprefect, Horațiu Marin.

Deocamdată nu s-a propus o altă persoană care să ocupe această funcție, poziția de subprefect de Sibiu urmând a fi vacantă.

În 21 august Maria Minea, secretarul comunei Loamneș, a devenit noul prefect de Sibiu,  după ce a fost numită în locul Adelei Munteanu.

Alin Bratu

de Alin Bratu

Politic
Telefon:
0745 590 991

alin[at]turnulsfatului.ro

Comentarii

16 comentarii

Nelutu

Acum 9 luni

Sper ca a simtit putregaiul din psd si asta sa il determine sa renunte de tot la acest partid
Raspunde

Toma

Acum 9 luni

Singura sa "fapta de arma" ca subprefect a fost atunci cand s-a injosit la vizita ministrului Daea in Sibiu pe care l-a asteptat si condus imbracat intr-un frumos costum popular romanesc!Esti multumit de fapta ta, acum dupa ce te-au debarcat,domnule Marin?
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

ghita r.

Acum 9 luni

Multe regrete pentru un mic panglicar care isi inchipuie ca este un mare politician.Ce a facut concret ca subprefect? Nu a umblat decat pentru imagine si a tras sfori. La revedere! Il vom regasi curand in alt partid.
Raspunde

oIo

Acum 9 luni

da ce fac comunisti altceva decat sa traga sfori ? (si sa fure cat se poate)
Raspunde

Ionica

Acum 9 luni

Tipic pt gasca voastra. Asa procedati voi.Nimic nou.
Raspunde

Un sas

Acum 9 luni

Pai sa se inscrie in PNL
Raspunde

Alzara 1918

Acum 9 luni

Nu avea deloc profilul funcționarului pesedist ; mergând cu câțiva colegi intr-o audiență am fost surprins plăcut de atitudinea sa ; i-am prezis sfârșitul .
Raspunde

Yes man

Acum 9 luni

Nu a mai dat tata porția la cine trebuie?
Raspunde

Fane

Acum 9 luni

Felicitări pentru toate realizările Horatiu Marin!!! Respect!
Raspunde

Jane

Acum 9 luni

Cand majoritatea partidelor doresc sa atraga tineri in randurile lor, PSD-ul ce face? Ii indeparteaza pe cei existenti si competenti... pacat... cu riscul de a parea ironica nu pot decat sa zic #rezista Horatiu!!!
Raspunde

Bogdan F

Acum 9 luni

Felicitari pentru mandat care din punctul meu de vedere a fost unul reusit. Succes in continuare
Raspunde

Bogdan F

Acum 9 luni

Felicitari pentru mandat care punctul meu de vedere a fost unul reusit. Succes in continuare
Raspunde

T...K...O

Acum 9 luni

Daca o secretara de primarie comunala a fost pusa in functia de PREFECT,...nu poti sa lasi un avocat Subprefect (contrazici legile fizicii), trebuie adusa o femeie de serviciu;PARDON (operator curatenie).
Raspunde

Gabriel

Acum 9 luni

Trifoiulee Bondarulee , i ti vine randu si tie , mai repede decat crezi si te astepti !!! Tik tak , Tik Tak
Raspunde

Tocilean

Acum 9 luni

Paguba în ciuperci pleaca asa cum a venit si nu plange nimeni dupa el
Raspunde

Miti

Acum 9 luni

Capul sus Horatiu!!!
Raspunde