Luni,
23.05.2022
0°C

Meciul revenirii. Un egal cât o victorie pentru FC Hermannstadt. Un punct obținut cu un singur șut pe poartă, din penalty

ACTUALIZARE FC Hermannstadt a reușit să obțină un punct în meciul cu CFR. Sibienii au marcat golul egalizator din penalty după 5 minute de la deschiderea scorului de către clujeni. Omrani a deschis scorul pentru CFR, după ce a fost lăsat singur în centrul părții adverse. În minutul 85 mingea i-a nimerit în mână lui Pașcanu, iar arbitrul a dictat lovitură de la 11 m. Petrișor Petrescu a adus bucuria în tribune.

ACTUALIZARE S-a încheiat prima repriză. Scorul este 0:0. A fost o repriză fără nicio ocazie clară de gol la niciuna dintre porți. FC Hermannstadt a fost pe punctul de a-și crea o șansă de gol din cauza unei erori e portarului CFR, însă atacantul sibienilor a fost neatent. De fapt, pe parcursul primei reprize au fost multe greșeli din ambele tabere. Una dintre ele avea să-i coste pe sibieni pe la jumătatea reprizei, când unul dintre atacanții clujeni a fost pe punctul de a scăpa singur cu portarul, dar a fost dezechilibrat în ultimul moment, la limita faultului.

Totuși, jucătorii sibieni au creat o impresie bună în tribune, principalele nemulțumiri fiind îndreptate către echipa adversă sau arbitru când acesta nu fluieră atunci când vor ei.

hermann cfr 2

ACTUALIZARE 19:02 A început partida. Jucătorii au fost întâmpinați cu aplauze și cu baloane în culorile drapelului României. Aceștia la rândul lor au ieșit pe teren cu un tricolor dus de căpitanul echipei sibiene,

E ora 18:46. În aproximativ 15 de minute va începe meciul revenirii pentru FC Hermannstadt pe Stadionul Municipal. Jucătorii echipei sibiene întâlnesc formația clujeană CFR.

La această oră tribuna principală a stadionului este aproape plină, dar oamenii continuă să vină. În jurul orei 18: 20 pe teren au ieșit la încălzire jucătorii din Cluj, iar peste 10 minute - și cei de la FC Hermannstadt.

Cei din tribune i-au huiduit pe clujeni când au ieșit pe teren și i-au aplaudat pe jucătorii sibieni.

cfr la incalzire hermann la incalzire

Unii sibieni au venit la meci în grupuri, cântând. Aceștia speră că echipa locală vor obține un rezultat bun în această seară. Cei mai mulți, speră la o victorie. „Victorie” și „Hai Sibiu” scandează aceștia și în tribune. „Cred că vom învinge, trebuie să învingem. Am avut prea multe meciuri proaste la rând. Chiar dacă va fi greu contra CFR, sunt sigur că prezența pe propriul stadion le va insufla multă încredere băieților noștri. Hai SIbiu”, ne-a spus Radu, susținut de prietenii săi.

78302836_1159924844217494_1688570957972635648_n 78254574_470274246951615_3919583774190338048_n 78418726_432206814122802_4137610341498486784_n 78228835_561640997958085_8604533675465375744_n 78127033_547405749157202_6224389346938585088_n