Un bărbat de 38 de ani din Avrig a fost prins în timp ce recolta cetină de brad fără acordul Ocolului Silvic, fiind amendat cu 2.000 de lei.
Autoritățile l-au identificat pe bărbat ieri, în cadrul activităților desfășurate de către polițiștii Secției nr. 4 Porumbacu de Jos împreună cu reprezentanții Ocolului Silvic Avrig. Bărbatul, în vârstă de 38 de ani, a fost depistat în flagrant în timp ce recolta cetină de brad fără acordul organelor silvice din fondul forestier al satului Sărata, aparținând Ocolului Silvic Avrig, transmit reprezentanții Inspectoratului de Poliție al Județului Sibiu.
Polițiștii au stabilit că bărbatul a recoltat 300 de kg de cetină de brad, marfă confiscată și predată Ocolului Silvic Avrig. Bărbatul a fost sancționat contravențional cu amendă în valoare de 2.000 de lei conform Legii nr. 171/2010.
Foto: arhiva TS
Abonează-te la canalul de WhatsApp al Turnul Sfatului pentru a afla în timp real știrile relevante de la Sibiu: accesează linkul de aici și apasă opțiunea Follow (Urmăriți).
Alătură-te comunității
Toate comentariile sunt moderate de către redactorii TS, înainte de publicarea pe site, pentru a elimina limbajul agresiv/licențios sau informațiile false. Mulțumim.
La sarmale era bine daca era invitata si o gospodina din Turcia ca sa ne arate cum se fac cele…
Primăria se străduiește să ne distrugă orașul. A început cu Parcul Sub Arini și acum ne întreabă dacă ne place…
Subscriu❗️ Centrul Istoric dispare❗️
cam *** (Acest comentariu a fost moderat din cauza limbajului licențios/jignitor)
Horrorrrrr! De la șură la solar? Asta e un concurs de urâțire a centrului sau ce? Ăștia nu au văzut…













Lasă un răspuns