Luni,
01.03.2021
Ploi Scurte
Acum
3°C

Iohannis: ”Îl desemnez pe domnul Ludovic Orban să formeze un nou guvern”

Iohannis: ”Îl desemnez pe domnul Ludovic Orban să formeze un nou guvern”

Președintele Klaus Iohannis a anunțat în această seară că îl nominalizează pe președintele PNL, Ludovic Orban, să formeze noul guvern. ”Alegerile anticipate sunt prima mea opțiune. Am prezentat partielor prima mea opțiune, unii au considerat că e bine, alții au considerat că trebuie să se consulte în partid. (...) Următorul pas foarte concret este desemnarea din partea mea a unei persoane însărcinate cu unui nou guvern. După ce m-am consultat cu toate formațiunile parlamentare, îl desemnez pe domnul Ludovic Orban să formeze un nou guvern și să se prezinte cu el în parlament”, a spus Iohannis.

Alin Bratu

de Alin Bratu

Politic
Telefon:
0745 590 991

alin[at]turnulsfatului.ro

Comentarii

18 comentarii

Manfred

Acum 1 an

Bataie de joc la adresa poporului roman. Sa iti fie rusine klaus iohannis !
Raspunde

Mirelian Fundulea

Acum 1 an

Va iubim, dle Presedinte! Acest joc este masura inteligentei Dumneavoastra nemarginita! Se vede ca sunteti sibian de-al nost, care nu vrea sa deie un pas inapoi! Ngâ!
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Ion

Acum 1 an

Iubeste-l tu! Atâta minte putina mai rar! Cică sunt jocuri politice!!!
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Valeriu Ciorgovean

Acum 1 an

Mirelian, esti o scursura a societatii transalpine! Ar trebui sa fii arestat si condamnat fara proces, asa cum ne dorim noi, sibienii, justitia normala si functionala!
Raspunde

Nelu

Acum 1 an

ASTA E PNL CU SICA MANDOLONA CARE A DAT 25 ORDONANTE DE URGENTA NOAPTEA CA HOTII FARA AVIZE! A IMPRUMUTAT TARA SI A AMANETAT VIITORUL ROMANILOR! ASTA E PNL SI SPER SA VADA SI SIBIENII !!!
Raspunde

Salmonela Gorgonzales

Acum 1 an

NU PNL a scos puscariasii pe strazi ca sa-si salveze seful si nici n-a inventat o justieie paralela subforma sectiei de anchetare a magistratilor si nici n-a schimbat codul penal ca sa scape toti hotii din PSD. Hai lasa prosteala.... PSD e chiar ultimul rahat din tara asta, un fel de OTV scapat de sub control.
Raspunde

gogu

Acum 1 an

penibil! chiar nu aveti alt fraier de scos la înaintare? si veo era mai bună decât ăsta! jenant....
Raspunde

Till Eulenspiegel

Acum 1 an

Deci Ludovic Orban se autopropune premier dar anunta ca PNL nu va vota Guvernul . Se pare ca asta-i Romania normala ...Sper ca sunteti mindri de voi,votanti PNL si Iohannis !
Raspunde

Eu

Acum 1 an

Minte scurta aveti d.lor de sus!
Raspunde

///

Acum 1 an

Un principiu spune asa: Ca sa-ti iasa o treaba nu trebuie sa faci aceleasi greseli pe care le-ai mai facut. Dl. Orban a fost desemnat o data premier. Acum il desemneaza a doua oara? Sa gresesti este omeneste, dar sa perseverezi in greseala.??? Vai, dle presedinte dintr-o strachina in alta calcati!
Raspunde

motanul garfield

Acum 1 an

Exac! Dl. Johannis a facut de 2 ori aceeasi greseala! Chiar n-a inteles nimic din experienta cu guvernul Orban? De fat, cine nu intelege greselile istoriei este condamnat sa le tot repete!
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Sorana Mihuțescu

Acum 1 an

Noi sibienii va votam si va iubim si daca ne interziceti consumul responsabil de ciorba de burta si mititei de la indragitele restaurante locale cu 16 stele Bridgestone!
Raspunde

Antrenor de ursuleti

Acum 1 an

ce latra adunatura de psdisti :-)
Raspunde

h

Acum 1 an

S-a trezit adunatura de PROSTACI, disperati ca trebuie in curand sa-si caute un job adevarat.
Raspunde

////

Acum 1 an

Poate cei car latra in favoarea lui Johannis!
Raspunde

S

Acum 1 an

Asa se scăpa de majoritate PSD, cu anticipate. Altfel nu înainte de noiembrie, sa fie clar. Cine vrea sa scape de PSD susține acțiunile astea. Iar aia care se iau de ordonanțe, la cele ale PSD ne deranja conținutul lor, nu ora la care erau date. Aia cu ora târzie a fost subliniata doar pt faptul ca se potrivea cu conținutul dubios al lor. Aici e vorba de masuri anti-coronavirus, printre altele. Cu ce ne-ar deranja ca s-au dat noaptea? :)) Aptopo, oricum votez cu USR, nu cu pnl, dar e ridicol sa bombanesti la niște chestii menite sa urgenteze scăparea de majoritatea psd, dacă ai fost dintre aia care protestau împotriva lui dragnea și compania. Dacă ai fost pesedist, asta e.
Raspunde

un votant de dreapta dezamagit

Acum 1 an

In principiu, de acord, dar scopul nu scuza mijloacele. Trebuiau sa guverneze ca intr-o tara normala ,cum au propovaduit, nu sa incerce sa confiste procentele din sondaje, riscand pe barba tarii. KW JOHANNIS , si nu Ludivic Orban au pus tara pe locul 2 doar pt interesele lor. Si nici macar nu incearca sa explice sau sa ne minta frumos, de ce o fac. S-au umplut de ridicol si astfel pot ridica ciuma rosie din nou spre 30% sau mai mult.
Raspunde

McD

Acum 1 an

Vorba lui Caragiale: Amice, esti idiot! ...Ba nu dom'le...Numele dvs.?...Ce-ti pasa, atat sa-i spui: EU!!! ...destul atata!!
Raspunde