Miercuri,
10.08.2022
Innorat
Acum
20°C

Gheorghe Huja își anunță candidatura pentru un nou mandat în Cisnădie

Gheorghe Huja își anunță candidatura pentru un nou mandat în Cisnădie

Gheorghe Huja și-a anunțat marți oficial candidatura pentru un nou mandat de primar al Cisnădiei, susținut de Partidul Național Liberal. 

Huja spune că cei 16 ani de experiență acumulați în administrația publică și proiectele demarate în Cisnădie îl recomandă pentru a primi votul cisnădienilor.

”Vreau să vă anunț că doresc să continui activitatea ca primar al orașului Cisnădie, astfel voi candida din partea PNL Cisnădie pentru un nou mandat. Bazându-mă pe o experiență de 16 ani de administrație și zeci de proiecte implementate, lucruri pe care dumneavoastră le-ați remarcat deja în orașul nostru, sunt convins că împreună vom face Cisnădia tot mai frumoasă. Vă mulțumesc pentru încredere!”, a transmis Gheorghe Huja pe pagina oficială de facebook.

Ai fost martorul unui eveniment care crezi că ar merita să fie prezentat în ziar?
Folosește modulul de sesizări din TS App, aplicația de mobil Turnul Sfatului, iar noi vom prelua și aprofunda subiectul.
Descarcă aplicația de aici: https://tsfatului.app.link/download

Urmăriți-ne pe Instagram / Facebook / YouTube

Stefan Dobre

de Stefan Dobre

Administrație
Telefon:
0724 605 815

Comentarii

27 comentarii

Inapti inepti

Acum 2 ani

In Cisnadie nu suntem in stare sa avem UN drum cu asfalt neted dar vorbim despre performanta in administratie si infrumusetare urbana. Rusine PNL ca promovati astfel de personaje. Se pare ca primeaza contributiile si interesele de o anumita natura ...
Raspunde

alegator

Acum 2 ani

Contributii si interese.... Pentru Ziua Pensionarilor – din 26 iunie 2020 – au fost alocati 196.000 RON( 40.000 EURO). Cu siguranta, in Cartierul Arhitectilor, unde locuiesc mii de tineri, PNLnu va face campanie electorala.
Raspunde

Praf in ochi...

Acum 2 ani

La alegerile locale din acest an putem sa observam o situatie cat se poate de nefasta pentru cetatenii citavi la cap care locuiesc in orasul Cisnadie si satul Cisnadioara! Din pacate in loc sa lase locul colegilor mai tineri din pnl, circarul asta candideaza iara! Ca si cum nu ar fi deajuns, contracandidatii individului sunt, cum sa zic sa nu fiu rautacios... no name-uri!!! Sunt profund dezamagit de usr-plus, ma asteptam la un candidat care sa aiba macar o sansa, cat de mica ... da sa fie o sansa! Ba daca nici usr-u’ sau plus-u' plm , ba macar un candidat de la psd, sa mor daca nu l-as fi votat!!! In final ne raman 2 variante... fie votezi cu asta care 4 ani de primar si 4 de viceprimar o facut numa ce o vrut ... investitii putine si aiurea... nu mai dau exemple ca sunt cu zecile..., fie nu te duci la vot, ca nu ai pe cine vota! Tot anul trecut, de cand o pus cireasa de pe tort minunatu asta, si anume, calea de leagtura cu Selimbaru, cale, de fapt nici cale , o bataie de joc tranzitata si de oameni citavi si de urangutanii care circula cu 80 km/h , ca sa ajunga pana la troita cu 2 min mai repede, si sa distruga feng-shuiu’ la cei care stau in zona drumului, sa ridice praful 5 m sai faca varza pe toti! Sper sa nu se intample vreo tragedie sa dea peste vre-un copil sau ceva, ca nus cine va plati pt asa o tragedie!!! Iara bat campiii, revin, tot anu trecut am sperat la un candidat sanatos, sa-i dam peste bot cretinului care isi bate joc de toti cetatenii si isi baga, numai lui si familiei,in sac bani cu nemiluita....si am ramas cu speranta... 0 contracandidat...creca ne meritam soarta! Praf in ochi...
Raspunde

Praf in ochi...

Acum 2 ani

Ca si completare... ne meritam soarta pt ca urangutanii au depasit numeric oamenii citavi din cartieru’ NO NAME’ :)))) Praf in ochii...
Raspunde

S

Acum 2 ani

Pai dacă e rău, votează cu no name-urile. Ce e de pierdut?
Raspunde

alegator

Acum 2 ani

Din zecile de proiecte implementate, unul a fost in Cartierul Arhitectilor: amenajarea unei statii de autobuz in absenta transportului in comun. Cartierul a inceput sa se dezvolte acum 14 ani, in prezent nefiind altceva decat un cartier dormitor. Cine trebuie sa-si asume cosmarul urbanistic, lipsa infrastructurii rutiere corespunzatoare, lipsa unei gradinite si a unei scoli,lipsa transportului in comun,lipsa obiectivelor de utilitate publica, lipsa spatiilor verzi. “Cisnadia mai frumoasa “ a inceput odata cu campania electorala, in Cartierul Arhitectilor. Tocmai s-a decis amenajarea unui PARC. Orice spatiu verde este binevenit si dorit de locuitori. A numi insa PARC, o suprafata de 578mp, depaseste cu mult definitia acestuia: “suprafață de teren întinsă, cu plantații, cu alei și bănci, adesea cu lacuri sau bazine, cu diferite construcții adecvate, amenajată ca loc public de odihnă și agrement”.Sau, denumirea de PARC,este pentru a justifica suma ce va fi alocata din bugetul local pentru aceasta investitie. Un oras se dezvolta frumos cand nu construieste fiecare ce vrea, unde vrea si cum vrea.
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Ion

Acum 2 ani

Nu a venit nimeni sa oblige pe cineva sa locuiasca acolo, Cat are fiecare plapuma, atat se intinde. Vrei lux, ia-ti casa in parcul Sub Arini si-am incheiat discutia. Ne tot plangem: ba de trafic, ba de infrastructura si alte multe chestii. Vorba aia "Ai bani, mananci, n-ai bani nu ti-e foame". Un oras ca Cisnadie nu poate dezvolta un cartier satelit de lux la granita lui intr-o perioada scurta. Scurt inseamna zeci de ani, nu in 14 ani sa curga lapte si miere. Acolo trebuie cateva generatii de sacrificiu.
Raspunde

Iooo

Acum 2 ani

"sunt convins că împreună vom face Cisnădia tot mai frumoasă" Oare in viziunea lui, Arhitectilor face parte din Cisnadie!? Cand trebuie colectate impozitele, sigur face parte din Cisnadie, cand trebuie rezolvate probleme, obligatiile le paseaza primariei Sibiu. Asa se intampla cand bisnitatii ajung primari.
Raspunde

Cata

Acum 2 ani

Stati cuminti ca vin cei de la Recorder sa faca o ancheta despre "investitiile" celui mai sus mentionat. Sa vedem atunci pe unde mai scoate camasa. Ca de batut joc a stiut sa-si bata. Iar daca nici atunci nu se sesizeaza DNA-ul, avem o problema grava ca inca stam aplecati sa faca cine ce vrea cu noi.
Raspunde

Praf in ochi...

Acum 2 ani

Ca sa tragi la raspundere prostiile care le-o facut circaru asta nu e nevoie de Recorder, este suficient ca orice autoritate sa-si faca treaba...curtea de conturi daca verifica tampeniile care le-o facut , tre sa intre la mititica el si multe generatii, da autoritatile astea nu-si fac treaba! Pt ca i la moda sa protejezi bisnitari... cred ca si acum are interdictie in Germania... da oamenii lo ales primar!?! Cum ziceam ne meritam soarta... cu regret ca nu avem un contracandidat macar cu sanse minime...
Raspunde

Sibian SB

Acum 2 ani

Aloooo DNA! Trezirea!!!
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Mihai

Acum 2 ani

Parca tu nu ai furat in viata ta. Incet cu pianul pe scari!
Raspunde

mihai

Acum 2 ani

Sustinand personaje de astea, pnl-ul este tot o ciuma, doar culoarea e alta fata de ciuma rosie. Nu va faceti sperante ca pnl-ul va salva ceva in tara asta. pnl+psd sunt de fapt un partid unic cu aceleasi caricaturi in functii publice
Raspunde

dezamagit

Acum 2 ani

Unde sunt tinerii PNL-isti?. PNL - care sunt cerintele minimale care stau la baza desemnarii candidaturii la functia de primar? Acesta este portretul unui primar pentru un oras european?Sau a fost suficient sa spuna " eu vreau sa fiu din nou primar". TRIST SI REVOLTATOR
Raspunde

alegator

Acum 2 ani

Mai este necesara rubrica comentarii, daca nu se publica comentariile care nu contin un limbaj agresiv_sau adevarul supara pe cineva?
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Un cetatean al orasului Cisnadie

Acum 2 ani

Frumos oras, Cisnadie! Bravo domnule primar! Bravo PNL! Astept alegerile urmatoare cu nerabdare sa continuam impreuna proiectele demarate! Referitor la periferia orasului, sa fie mai rabdatori inca vreo cativa ani, nucleul unui minioras se construieste greu. Huja primar!
Raspunde

Praf in ochi...

Acum 2 ani

Da domne, in sfarsit un om cu viziune, un adevarat cetatean al orasului! Cat de fumat tre sa fii sa spui asa ceva... pai vb la primu comentator, orasul asta minunat nu are macar un drum asfaltat si drept, fara denivelari! Atentie, nici macar UN DRUM, si am investit in SPA si alte ineptii, ce oras minunat, la prima ploaie inundatiii, canalizare infundata, drumuri jalnice si tu astepti alegerile sa continui proiectele, care proiecte? Oare ce investitii va mai face primarul ca sa sifoneze bani din impozite, pentru ca de proiecte pe bani europeni nu poate fi vorba, acolo se mai fac verificari si i frica?!?
Raspunde

Concluzie

Acum 2 ani

Ne-am saturat de aberatiile acestui cetatean de onoare, totodata si Primar... Am dori si noi drumuri decente, ne-cardasie cu dezvoltatorii imobiliari, spatii verzi, transport public in comun prin Tursib. Nu dorim circ, nici handbal, nici cel mai inalt pom, nici ziua Pensionarilor, nici concerte pe bani publici. Votati alternativa, ea exista si se numeste USR!
Raspunde

Adrian

Acum 2 ani

Încerci să răsufli ușurat, Cisnădia sa schimbat cât de cât ... atât cât să spună uni că Cisnădia este frumoasă doar când este asfaltată iarna,când ninge. În celelalte anotimpuri Cisnădia este frumoasă doar pentru cei care nu au văzut-o 25 de anii.
Raspunde

Din Cisnadie

Acum 2 ani

Am auzit de un proiect in care sa aduca canalizarea in Cartierul Arhitectilor, identificarea unui teren pentru scoala si gradinita, o zona amenajata unde sa poata intoarce autobuzele Tursib ( pana acum nu exista asa ceva, deci nici pretentii sa vina Tursib), un proiect imobiliar imens cu spatii verzi si spatii comerciale. Voi ati aflat despre acest proiect?
Raspunde