Joi,
15.04.2021
Parțial Noros
Acum
6°C

Europarlamentarul Nicu Ștefănuță se alătură maghiarilor care nu vor definirea familiei ca fiind formată din bărbat și femeie

Europarlamentarul Nicu Ștefănuță se alătură maghiarilor care nu vor definirea familiei ca fiind formată din bărbat și femeie

Europarlamentarul USR Nicu Ștefănuță a transmis un mesaj de susținere maghiarilor care luptă împotriva demersurilor guvernului prin care prin Constituție să se stipuleze că într-o familie, mama este femeie, iar tatăl este bărbat. „Astăzi, de Dragobete, urmez exemplul lui Péter Gulácsi și vreau să susțin inițiativa #acsaladazcsalad. Dragostea e dragoste și toți trebuie să avem dreptul la ea. #loveislove #familyisfamily #acsaladazcsalad“, a scris miercuri, pe Facebook, Nicolae Ștefănuță.

Europarlamentarul susține astfel inițiativa unui fotbalist maghiar, Péter Gulácsi, care s-a poziționat împotriva deciziei Guvernului de la Budapesta care a limitat noțiunea de familie la căsătoria între un bărbat și o femeie și a lansat o inițiativă în acest sens, #acsaladazcsalad.

În decembrie 2020, Parlamentul ungar a stabilit printr-un amendament al Constituţiei că mama este femeie, iar tatăl este bărbat. Deputaţii au definit noţiunea banilor publici şi au modificat reglementările stabilite în Constituţie privind situaţiile excepţionale cum ar fi, printre altele starea de urgenţă şi starea de alertă. Legislativul a adoptat cu 134 voturi pentru, 45 contra şi 5 abţineri cea de-a noua modificare a legii fundamentale, iniţiată de Guvern (mai multe detalii AICI).

Vizualizari: 2802

Alin Bratu

de Alin Bratu

Politic
Telefon:
0745 590 991

alin[at]turnulsfatului.ro

Comentarii

12 comentarii

Andrei

Acum 1 lună

As vrea sa l intreb pe Nicu ( nu daca are prietena, ca asta se pare ca nu i concludent la el de Dragobete, cu siguranta el se poate iubi si cu un baiat ) pe el l-a adus barza sau are mama?
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Lumea lui Andrei

Acum 1 lună

In lume s-a legiferat deja definitia pet-ului ca fiinta...

Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

John doe

Acum 1 lună

Iar s-au activat toti "traditionalistii". Andrei, de ce trebuie ca familia sa fie formata din femeie si barbat? Ca sa aibe barbatul in cine sa dea si sa nu si-o ia inapoi? Incuiatilor la minte, nu mai bine va retrageti intr-o grota si va apucati de desenat pe pereti?
Raspunde

2cents

Acum 1 lună

@"John doe" - incuiat este acela care crede ca intr-o familie barbatul bate femeia. Fiecare padure are si uscaturi dar unii ca dumneata nu mai vad padurea din cauza copacilor. Sau poate din cauza spalarii pe creier
Raspunde

2cents

Acum 1 lună

Pacat sa il vad si pe NS virand spre aceeasi panta alunecoasa pe care a luat-o usr-ul din oct. 2018 incoace. Parea a fi totusi unul dintre useristii cu personalitate dar probabil ca m-am lasat amagit de cateva declaratii mai mestesugite
Raspunde

Nume.....

Acum 1 lună

Din ce ar putea fi format un cuplu care poate procrea? Bărbați gravizi nu există. Femei insamintate artificial există dar cu sperma de la bărbati.
Raspunde

Culae

Acum 1 lună

Stefanuta Avicola a luat-o pe arătura de cand l-au zăpăcit astia de la Bruxelles cu progresismul asta globalist.Acum vreo 20 de ani ca studia la Timișoara si Viena gândea altfel.Era mai breaz cand era pr lângă doamna Ridzi la PDL cu Basescu
Raspunde

Cristian

Acum 1 lună

E treaba lor ce capat de organ digestiv al corpului folosesc in dormitorul lor,eu nu vreau sa stiu ce isi introduc si unde si chiar nu ma intereseaza.Dar nu trebuie sa zbiere pe strada si prin parlament ca pt asta au vreun drept special. Dreptul sa ce???? Sunt fericiti asa?Sa traiasca linistiti cu tara lor! Copii?Poi nu ei si-au ales drumul in viata,cum sa ii mai faca?
Raspunde

Patri

Acum 1 lună

stefanutza...il stiu din liceu,no comment tupeist,usrist,progresist pe la viana fu pe bursa freedom house-soros

Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Victor

Acum 1 lună

Draga redactie: Gata, nu va mai place de Stefanuta? Ati rezolvat cu investigatiile din spitale, sector public etc, daca aveti atata timp sa vedeti cu ce nationalitati se aliniaza NS?! Titlul in primul rand, si apoi restul articolului sunt clar facute ca sa starneasca reactii negative la adresa lui. Daca nu sunteti de acord cu el - si cu orice alt om politic, veniti cu argumente, sau atacati-l pe diverse decizii politice, lasati titlurile astea de tradator de tara si alte asemenea. Ca e vorba de NS sau oricine altcineva, jurnalistic vorbind, nu imi dau seama ce castigam daca ratam din nou problemele reale din sanatate, educatie, transport etc, si ne pierdem vremea cu tot felul de atacuri la persoana.

Raspunde

Ovidiu

Acum 1 lună

USR-ul asta este plin numai de gunoaie. Nici comunistii nu au fost atat de nenorociti ca usr-istii. Cea mai mare ciuma pe capul tarii. Dupa ciuma rosie, se pare ca a venit ciuma neagra. Nu mai scapam odata de bolile astea? Nu mai vine vreun TEPES sa ii imparta in doua cete: in smintiti si in misei? Sa dea foc la puscarie si la casa de nebuni...mereu actual, Eminescu.
Raspunde

Cosmin Codru

Acum 1 lună

Zici USR si te duci la toaleta...cam asta e realitatea. Oameni de 3 parale, cumparati si spalati pe creier de mafiile globaliste, pentru a distruge tot ce e natural si a inlocui cu lucruri inumane din imaginatia unor bolnavi care au acaparat SUA si UE si incearca stergerea ...istoriei, traditiilor si a tot ce este frumos din civilizatiile umane. E un atac globalist la adresa ideii de familie, o incercare de a asupri rasa alba europeana, pana la disparitie.... e tot mai clar ca treaba asta nu e o conspiratie ci purul adevar si trebuie sa fii tare incuiat sa nu iti dai seama ce asalt infiorator s-a declansat impotriva a tot ceea ce este civilizatia Europeana, cu rasa alba cu tot...infiorator. A inceput in SUA si s-a propagat peste tot, aceasta idee de a pune la zid tot ce este crestin, european, alb !
Raspunde