Vineri,
18.06.2021
Parțial Noros
Acum
26°C

Cîţu despre ursul împuşcat în Covasna: Se pare că nu este cel mai mare, vom vedea concluziile anchetei

Cîţu despre ursul împuşcat în Covasna: Se pare că nu este cel mai mare, vom vedea concluziile anchetei

Premierul Florin Cîţu a declarat, miercuri, că a avut o discuţie cu ministrul Mediului, Apelor şi Pădurilor, Tanczos Barna, cu privire la ursul împuşcat în judeţul Covasna, susţinând că nu toate informaţiile care au apărut în spaţiul public ar fi corecte.

"Am avut o discuţie cu domnul ministru. Înţeleg că există o anchetă. Vom vedea care vor fi rezultatele. Se pare că nu toate informaţiile din spaţiul public sunt corecte şi aici nu aş vrea să comentez ceva ce nu este corect, dar se pare că nu este cel mai mare urs, până la urmă. Vom vedea care sunt concluziile anchetei", a precizat Cîţu, într-o conferinţă de presă, la Palatul Victoria.

Ministrul Mediului, Apelor şi Pădurilor, Tanczos Barna, a declarat miercuri că a fost demarat un control în cazul ursului brun împuşcat în Covasna, într-o arie naturală protejată, eveniment semnalat de către organizaţiile Agent Green (România) şi VGT (Austria).

Recent, Agent Green şi VGT au condamnat, într-un comunicat de presă, uciderea ursului brun Arthur de către Prinţul Emanuel von und zu Liechtenstein, vânător de trofee, care a venit în România, în luna martie, la Ojdula, judeţul Covasna, pentru a-l împuşca. 

(Agerpres)

 

Vizualizari: 1267

Comentarii

10 comentarii

Cetățeanul Es

Acum 1 lună

citu, sa iti fie rusine. Am citit multe lucruri revoltătoare, dar acesta depășește multe aberatii si prostii spuse. Cum se poate ca asemenea oameni sa ne reprezinte neamul si sa ia decizii pentru România și romani? Efectiv te revolta si se întorc strabunii-n mormânt.
Raspunde

Aci Duțu

Acum 1 lună

es, de la sosoacă?
Raspunde

Cetățeanul Es

Acum 1 lună

Si apropo, prințul asta cand a venit in Romania a stat în carantină? Sau a venit, a omorât un splendid animal si a plecat mândru acasă? Asemenea oameni chiar exista? Cum o pune noaptea capul pe perna? Si la nivel simbolic ce inseamna gestul acesta? Cat de mult a decăzut Romania nu numai ca au permis asa ceva să se întâmple, dar si cand s-a aflat cum se comporta.....
Raspunde

Mihai

Acum 1 lună

ba...esti un model de prostie... si din cauza ta si a altor prosti ca tine, chiar se zvarcolesc strabunii in morminte! pa ma nenormalule ala a venit cu bani... a vrut sa cumpere ca avea putere financiara... despre moralitatea idiotilor care au vandut nu ai nimic de spus !?! tu sti Catu, los PNL si eventual jos masca ca nebuna aia... vai de capu tau...
Raspunde

H.o.

Acum 1 lună

PNL, Partidul Nulitatilor de Lingai la cuRul elitei UE. Cu klaus in frunte. Mi-e sila de Romania condusa de asemenea specimene josnice care si-ar vinde si mama pentru cativa euro.
Raspunde

Aci Duțu

Acum 1 lună

pleacă bă, dacă nu-ți convine. meri acolo unde-s câni cu covrigi în coadă
Raspunde

Codru Taiat De La Sebes

Acum 1 lună

Idiotul ala de print nu are altceva de facut, decat sa impuste niste animale printr-o padure protejata.... una din ultimele din Europa ?!?! Cine sunt acesti indivizi si de ce sunt sustinuti de niste societati bolnave ?.... printi, printese, precum si alte beizadele de politicieni care consuma si distrug pe unde ajung. Ce-i cu sistemul asta de rahat ? Individul ala ar trebui sa faca ceva puscarie, precum si acel domn Catu, care se inhaiteaza si da gir la asa ceva..... vin sa impuste ursi, sa taie paduri si sa "ne educe", ca pe vremea lui Horia, Closca si Crisan.... domnii austrieci si "vestici", in general. Si-au umplut societatile de oameni din lumea a 3-a care taie oameni pe strada, i calca cu camioanele, le pun bombe si violeaza femeile.... iar ei vin sa impuste ursi prin Romania..... ce gunoi.
Raspunde

Sibian de dreapta

Acum 1 lună

PSD trebuie scos in afara legii si scos de la guvernare pentru ce s-a intamplat cu ursul! Romani, nu va mai vinde-ti tara!
Raspunde

Ion

Acum 1 lună

@Ho Nu de Romania să-ți fie sila,ci de conducătorii ei. Și milă pentru acest popor care nu mai știe să stea vertical și să ceară de la conducători Ion, cinste, iubire de țară.
Raspunde

H.o. @ Ion

Acum 1 lună

Ioane draga niciodata nu o sa sa-mi fie sila de Romania. Am zis ca mi-e sila de conducatorii ei vremelnici si corupti de putere. Numa bine.
Raspunde