Luni,
20.09.2021
Ploi Scurte
Acum
12°C

ACTUALIZARE Persoanele decedate sunt două cupluri din Prahova și Brașov

ACTUALIZARE Persoanele decedate sunt două cupluri din Prahova și Brașov

Inspectoratul de Poliție al Județului Sibiu anunță că în urma accidentului patru persoane și-au pierdut viața.

Actualizare. Victimele accidentului rutier sunt două cupluri, respectiv un bărbat de 71 de ani din Prahova cu soția sa de 69 de ani și un bărbat de 64 de ani cu soția de 63 de ani.

Conform polițiștilor, accidentul a avut loc la intersecția Căii Șurii Mici cu drumul național 7H, fiind vorba despre o coliziune deosebit de violentă între un auto SUV și un ansamblu TIR.

VEZI AICI CUM S-A PETRECUT ACCIDENTUL

Toate cele patru victime, din autoturism, sunt decedate.

Traficul este blocat total.

Politiștii rutieri desfășoară cercetari în vederea stabilirii cauzelor producerii accidentului.

Traficul rutier este deviat pe Calea Șurii Mici și pe un alt drum secundar (spre și dinspre Aeroport).

Știre inițială:

Un grav accident de circulație a avut loc vineri dimineață în municipiul Sibiu, din primele informații patru persoane fiind încarcerate.

Evenimentul a avut loc pe Calea Surii Mici, fiind vorba despre un impact între un autoturism și un autocamion.

Inspectoratul pentru Situații de Urgență Sibiu intervine la fața locului cu un echipaj SMURD cu medic, o autospecială de transport victime multiple, un echipaj pompieri militari și un echipaj descarcerare.

”Din primele informații sunt implicate patru persoane, toate încarcerate. Intervenția se află în dinamică”, spun oficialii ISU Sibiu.

Foto: ISU Sibiu/  Facebook INFO TRAFIC jud. SIBIU

Vizualizari: 41098

Stefan Dobre

de Stefan Dobre

Administrație
Telefon:
0724 605 815

Comentarii

11 comentarii

Nero

Acum 1 lună

O intersectie f periculoasa. Este neaparat necesar sa se instaleze limitatoare de viteza sau orice alt mijloc prin care sa se limiteze viteza celor care vin de pe str. Salzburg sau din directia autostrazii. Fff putini respecta limitarea de viteza din zona respectiva si abordeaza intersectia cu >90km/h. Un ansamblu TIR la acea viteza distruge orice vehicul pe care-l loveste din lateral. Poate si un giratoriu dublat de limitatoare ar fi o solutie buna. Regretabil ca a trebuit sa se intample asa ceva pana sa-si puna cineva aceste intrebari. Ca de obicei in ultimii ani o administratie locala dezinteresata si incompetenta.
Raspunde

Marius

Acum 1 lună

Poate institutiile schimba indicatoarele decolorate de cedeaza trecerea si reface marcajele !!! La lase afacerile personale sa se ocupe de oras, nu munciti doar in an electoral !!!
Raspunde

Jo

Acum 1 lună

De mult timp trebuia gandit un sens giratoriu in intersectia aia. Astazi se plateste orice intarziere in morti. Poate acum sa le treaca prin cap celor responsabili ca ar trebui facut acest giratoriu.
Raspunde

Regret

Acum 1 lună

4 vieti care au platit birocratia, indiferenta si indolenta celor care nu isi fac treaba pe drumurile publice. a celor care nu stiu ca trebuiesc puse indicatoare, semnalizatoare, etc. Ce treaba are politicul ca cineva nu are chef de munca, de asumare a unor responsabilitati ?. nimeni nu mai sesizeaza nimic ca sa nu deranjeze pe cineva iar cei care trebuie sa faca, nu fac!...ca merge si asa!...ce mai tot vor si aia? o situatie repetabila in multe, multe alte circumstante si domenii. o delasare si iresponsabilitate care acum capteaza atentia 2-3 zile...nu mai mult. Si apoi ? ne imbatam singuri cu apa rece.
Raspunde

Andrei

Acum 1 lună

Clar a gresit cel cu dacia dar semnul ala de cedeaza e aproape alb, pus dupa sant, cat mai in dreapta, in loc sa fie cat mai aproape de marginea drumului si pe ambele parti; administratorul drumului nu si-a facut treaba, politia care ar trebui sa amendeze administratorul drumului la fel. "Romania lucrului bine facut". Asiguratorul se va folosi de lucrul asta ca sa amane cat mai mult plata despagubirilor, poate chiar va da administratorul drumului in judecata.
Raspunde

Andrei

Acum 1 lună

Clar a gresit cel cu dacia dar semnul ala de cedeaza e aproape alb, pus dupa sant, cat mai in dreapta, in loc sa fie cat mai aproape de marginea drumului si pe ambele parti; administratorul drumului nu si-a facut treaba, politia care ar trebui sa amendeze administratorul drumului la fel. "Romania lucrului bine facut". Asiguratorul se va folosi de lucrul asta ca sa amane cat mai mult plata despagubirilor, poate chiar va da administratorul drumului in judecata.
Raspunde

Till Eulenspiegel

Acum 1 lună

''Obligatoriu dreapata'' aici ,la intersectia de la Selimbar si la cea de la Cisnadie ar fi solutii provizorii pina la o solutie definitiva.Mergi frumos pina la primul giratoriu si te intorci in siguranta.Politistii de la circulatie muncesc,nu gindesc.E valabil pentru toti membrii(sau organele) Comisiei de Circulatie !
Raspunde

Margarita Schuster Norbetz

Acum 1 lună

Este una dintre cele mai periculoase intersectii intre timp in zona. Eu merg roata si inteu pe autostrasa ca sa ajubg pe str. Salzburg. La orele de varf este mai ca imposibil sa treci aceasta intersectie . Sa speram ca autoritatile rezolva peoblema sa cieculam curand in siguranta. Viteza maxima pe toata calea surii muci dealtfel. Ma mira faprul ca pana acum nu a facut nimeni nimic in aceasta zona. Poate oamenii de decizie sunt fara chief sau bun si simplu ignora pericolul in trafic. Sincer, oamenii acea sunt morti doar din cauza autoritatilor incompetente. Parerea mea este ca o scolarizare cum este un drum de construit, semnalizat si intretimul este de prioritate mare. Sa speram cu totii care circulam zilnic in zona sa se rezolve cat mai curand. PS: Altii fac peste noapte, haideti la treaba si salvati vieti. Este doar o intrebare de timp pana se intampla din nou un desastru. Multumesc
Raspunde

Jeg de oameni veniti la sibiu!

Acum 1 lună

Asa se intampla cand perifericii, parvenitii, prapaditii romaniei ajung pe functii de conducere la sibiu! Toate nulitatile ajung pe functii de conducere in administratie, politie, armata, servicii, corporatii de 2 bani! Rusine tuturor parvenitilor care s-au aciuat la sibiu si n-au nici un spirit civic, nici un interes fata de dezvoltarea sistematica a orasului! Scarbelor, marsh de unde ati venit! Prapaditi aciuati si ahtiati dupa bani! Sa va luati lumanari de banii aia dupa care alergati zilnic ca maniacii!
Raspunde

Mihai-Valentin

Acum 1 lună

Ar fi benefic un semafor in acea intersectie, iar pentru dreapta o banda de accelerare pentru accesul pe autostrada.
Raspunde