Luni,
18.10.2021
Ploi Scurte
Acum
5°C

BoardingPass: Președintele Iohannis a zburat în SUA direct de la Sibiu, cu un avion privat

BoardingPass: Președintele Iohannis a zburat în SUA direct de la Sibiu, cu un avion privat

Site-ul de specialitate BoardingPass anunță că președintele Klaus Iohannis a zburat în Statele Unite ale Americii, pentru o vizită oficială, direct din Sibiu cu un avion de lux închiriat.

”Președintele României a zburat duminică, 19 septembrie, din București spre New York via Sibiu cu un avion privat de tip Dassault Falcon 8X (LX-LXL) închiriat de la Global Jet.

Președintele participă în zilele ce urmează la Adunarea Generală ONU organizată la NY și la un summit pe tema pandemiei organizat de Administrația Prezidențială a SUA”, anunță sursa citată.

În acest moment, România nu are un avion prezidențial, ultimul a fost un Boeing 707 și a fost scos din uz în 2010. Oficialii țării zboară uneori cu curse de linie sau charter operate de TAROM.

Sursa foto: Loredana Cioclei

Vizualizari: 6380

Stefan Dobre

de Stefan Dobre

Administrație
Telefon:
0724 605 815

Comentarii

16 comentarii

Rammstein

Acum 3 săptămâni

După ce-a venit de la golf, navetistul și-a tras un super avion !!..cică o oră de zbor costa vreo 12 mii de euro !!..., staționarea costă enorm !!..oare cine plătește miniconcediul cuplului prezidențial!!..???..
Raspunde

Cititor

Acum 3 săptămâni

Baronul Brukenthal. Nu degeaba doamna Turcan de la Botoxani i-a urat la mulți (b)ani.
Raspunde

Maxoka

Acum 3 săptămâni

Păi cu ce ai vrea să zboare, cu Red Bull-)))
Raspunde

Gigi contra

Acum 3 săptămâni

Doamna a inceput scoala! A plecat in SUA sa-si mai perfectioneze engleza!
Raspunde

Marioara

Acum 3 săptămâni

Ceausescu era mic copil pe langa dl. presedinte! Nu-si permiea asemenea extravagante...
Raspunde

Lola

Acum 3 săptămâni

Avea Avionul Prezidential. Dupa cum scrie in articol, in 2010 a fost scos din uz Avionul Prezidential. Cu ce ar fi trebuit sa mearga in Statele Unite? TAROM nu mai zboara spre Statele Unite.
Raspunde

Stefi

Acum 3 săptămâni

Scârbă.... doar scârbă, nimic altceva nu simt față de el și de soția lui. Sunt atât de reduși mental că nici măcar nu poti fi supărat pe ei pentru că îți dai seama că doar atâta pot ei... Câte ar fi putut face un om inteligent din poziția de președinte, câte ar fi putut schimba în țară, câte s-ar fi putut face pe plan extern, extrem de multe.... In schimb retardatul ăsta stă așa, cumpărat de securitate si masoni, mai la un dineu, mai la un ski, mai la un golf. Dacă ar sta măcar sa se gândească, sa ia exemplu de la niște capi de stat capabili, Taiyp Recep Erdogan, Viktor Orban, Narendra Modi....vai de capul nostru cu ce președinte (și prim ministru) ne-am pricopsit...

Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Aci Duțu

Acum 3 săptămâni

tot cu fake news, haurule? altceva nu puteți?
Raspunde

Bogumil Agușteriței

Acum 3 săptămâni

Sa fie suspendat! Are curajul sa mearga cu avionul??? Trebuie sa foloseasca Transmixtul si Cotofana, branduri romanesti puternice!
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Contra

Acum 3 săptămâni

Mai, du-te, ma glumetule! locul glumetilor ca tine e la spitalul de pe malul Cibinului! Hop si el, cu umor nesanatos! Du-te de te cauta!
Raspunde

Ion von raion

Acum 3 săptămâni

transmixtul merge DECIT pina la bruxelles
Raspunde

Mihai

Acum 3 săptămâni

Problema este ca s-a dus degeaba.Macar de s-ar fi intalnit cu reprezentantii diasporei.Cred ca i- a fost jena sa dea ochii cu cei mai mari sustinatori ai sai.
Raspunde

AndreiD

Acum 3 săptămâni

Nu s-a dus degeaba, frate. S-a dus sa isi ia ordinele de la stapanire. De fapt, a fost chemat la ordine, nu s-a dus el de capul lui. Asta nu face nimic de capul lui. Cum s-a dus, a si recitat poezia dictata de stapani: "nu e normal ca doctorii sa vorbeasca impotriva vaccinarii" si "trebuie sa implementam OBLIGATIVITATEA vaccinarii pentru unele sectoare de activitate, de ex. medicii" Cum se duceau fanariotii sa Inlta Poarta, asa zboara si Iohannis spre portile stapanilor. Doar ca acum sunt ceva mai multe porti. El serveste la mai multi licurici :)
Raspunde

Stan Patitul

Acum 3 săptămâni

Ca bine zici.... ar fi interesant sa aflam ce i-ar spune romanii care au plecat sa isi vanda tineretea prin SUA, pentru a contribui la PIB-ul local, din care sunt platiti toti negrii si mexicanii care se inmultesc ca iepurii ... Ar fi interesant sa-i spuna cat de mult le place si cat de bun presedinte e el, impreuna cu argatul catu... foarte interesant.
Raspunde

Zacuscă

Acum 3 săptămâni

Pai daca tara lu peste prajit n-are nici un avion prezidential, ce era sa faca ?!?! Problema e alta, nu cred ca merita SUA atata efort... mai ales dupa teapa si bataia de joc data Frantei si implicit UE, in cazul submarinelor si in multe alte instante, dealungul ultimilor 10 ani, aprox.
Raspunde