Publicitate
Publicitate
Publicitate - SOMA Sibiu

Șovăială, atac voalat la Raluca Turcan: ” Sibienii ce să înțeleagă de la un ministru PNL care a ieșit alături de ei în stradă împotriva OUG 13, iar acum se bate pe același ciolan cu PSD?!”

Alin Bratu
7
pnl-alegeri-turcan-si-sovaiala-2-tbgx

Constantin Șovăială se felicită pentru demisia din grupul parlamentar al PNL după ce a văzut că viitoarea guvernare se îndreaptă spre o coabitare PNL – PSD. ”Am plecat la timp din Grupul PNL! Când noua conducere îi reevaluează pe Grindeanu, Ciolacul, Tudose și le dă funcții în Camera Deputaților și în noul Guvern, mă întreb când îi vor readuce la guvernare pe Dragnea, Dăncilă, Iordache sau Ponta?!”, a comentat Șovăială.

Publicitate
Publicitate

Deși a rămas membru al PNL Sibiu, parlamentarul a transmis un mesaj colegei sale, președinta organizației județene, Raluca Turcan.

”E bine că am plecat. Simt că sunt pe calea cea dreaptă. Nu-mi plac demagogiile și nici demagogii, nici retorica oamenilor politici care nu au coloană vertebrală, cu atât mai mult disprețuiesc minciunile. Românii nu pot fi înduplecați cu discursuri de genul <responsabilitate și patriotism>. Nu ține, atât timp cât aveam varianta să refacem coaliția de dreapta cu USR.

Publicitate

Azi mă întreb: sibienii ce să înțeleagă de la un ministru PNL care îi reprezintă și a ieșit alături de ei în stradă împotriva OUG 13, iar acum se bate pe același ciolan cu PSD?!”, a transmis Șovăială.

Singurul ministru ”care îi reprezintă (n.r. pe sibieni) și a ieșit alături de ei în stradă împotriva OUG 13” este Raluca Turcan.

Șovăială și Turcan și-au disputat președinția organizației la începutul lunii august. Raluca Turcan a câștigat atunci alegerile cu 231 de voturi, contracandidatul său obținând doar 80 de voturi.

 

Publicitate
Publicitate

Alin Bratu
Alin Bratu

Politic

0745 590 991

alin[at]turnulsfatului.ro

Alătură-te comunității

Publicitate
Publicitate

7 răspunsuri

  1. Avatar Vivi Dragan
    Vivi Dragan

    Voi marii barbati din PNL Sibiu Neagu,Sovaiala,Bibu,Popa, etc. sunteti singurii vinovati ca ati ajuns sa fiti condusi de 2 **** ca Campean si Turcan. Restul e cancan.

    8
    2
  2. Avatar Cl. anul politic
    Cl. anul politic

    Ce să înțeleagă de la cineva care a plecat din Botoșani la Sibiu, a fugit de la PDL la PNL.

    15
    3
  3. Avatar Dicționar
    Dicționar

    Are un nume predestinat domnul.

    4
    4
  4. Avatar Rammstein
    Rammstein

    Ce să discuți cu o centurista?..totul se reduce la cașcaval,!!…prin cate a trecut de-a lungul timpului ce mai contează încă odată!!..

    8
    2
  5. Avatar Munteanu
    Munteanu

    Ce sa inteleaga? ca-i intereseaza doar portofelul lor! Ii doar in cot de alegatori si de corupti! a iesit in strada doar ca sa-l bage pe Dragnea la parnaie… A intrat , a iesit, coruptie e tot in floare…

    10
    1
  6. Avatar David
    David

    Uui la Shovy cum o priveste pe naluca! Ca Fat Frumos pe Ileana Cosanzeana… Acum… i-ar da cu vitriol in fata aia boccie si mascata! Bine, si fara masca are mutra de Haloween!

    4
    0
  7. Avatar Ionica
    Ionica

    Si ce frumos ar fi sa pleci de tot, fara sa mai șovăi si sa ii iei cu tine si pe Turcan, Campean, Trif, Barna, Neagu, Cindrea, Cazan si restul? Ai fi erou national, salvatorul neamului!

    8
    3

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *


Toate comentariile sunt moderate de către redactorii TS, înainte de publicarea pe site, pentru a elimina limbajul agresiv/licențios sau informațiile false. Mulțumim.

Publicitate
Publicitate