Vineri,
21.01.2022
Innorat
Acum
-1°C

VIDEO – ”LA BISERICĂ ... DEGEABA”. Președintele Iohannis întâmpinat cu proteste în Piața Mare: ”Jó napot kívánok, PSD!"

VIDEO – ”LA BISERICĂ ... DEGEABA”. Președintele Iohannis întâmpinat cu proteste în Piața Mare: ”Jó napot kívánok, PSD!

Președintele României, Klaus Iohannis, a participat duminică la slujba găzduită de Biserica Romano-Catolică din Piața Mare.

Spre deosebire de alte duminici, când era întâmpinat cu aplauze și ovații de către sibienii care se aflau în Piața Mare, de data aceasta șeful statutului a avut parte de mici proteste și răbufniri din partea sibienilor.

Trei protestatari l-au așteptat pe Klaus Iohannis în fața bisericii cu o pancartă pe care scria ”LA BISERICĂ ... DEGEABA”. Bărbatul care ținea mesajul nu a dorit să comenteze însemnătatea lui și nici nu a vrut să facă declarații pentru presă.

Persoana în cauză este aceeași care organiza la începutul anului 2017 proteste împotriva corupției și pentru moralitate în instituțiile de stat.

În plus, în momentul în care președintele Iohannis și soția lui au sosit în Piața Mare o femeie le-a strigat ”Jó napot kívánok, PSD!", aluzie la declarațiile nu de mult ale lui Iohannis la adresa Partidului Social Democrat.

La ora evenimentului liderii PNL și cei ai PSD discutau la București ultimele detalii ale guvernării PNL-PSD.

Vizualizari: 4714

Stefan Dobre

de Stefan Dobre

Administrație
Telefon:
0724 605 815

Comentarii

21 comentarii

Sibianul

Acum 2 luni

Cum are tupeul sa mai mearga la biserica, lumea desteapta s-a prins ca merge de fatada sa pozeze in mare crestin. Sa lasam faptele sa vorbeasca. Cel mai slab presedinte de la revolutie incoace, sper sa uitam de el cat mai repede cu totii, un mare mincinos.
Raspunde

Kokos

Acum 2 luni

Din pacate mai avem trei ani de tras cu el , pana atunci el si cu noul usl pe care l-a mosit vor distruge tara asta.
Raspunde

Munteanu

Acum 2 luni

Cine sunt curajosii cu afisul? Bravo lor!
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Bambolero

Acum 2 luni

Niște slugi putiniste
Raspunde

Alin

Acum 2 luni

A mintit si inselat mai rau ca iliescu!
Raspunde

Ina

Acum 2 luni

@Alin Doar tinerețea poate fi o scuză pentru afirmația asta (sau o anume "agendă")!
Raspunde

Rusine Klaus Iohannis

Acum 2 luni

Ar merita sa mergem mai multi intr-o duminca. cu niste pancarte "Rusine Klaus Iohannis"... ca ar trebui sa ii fie rusine pur si simplu pentru ce face.
Raspunde

@@@

Acum 2 luni

N-are nici rusine de oameni, nici frica de Dumnezeu!
Raspunde

Ombl

Acum 2 luni

respect, Lazureanu!
Raspunde

No name

Acum 2 luni

Traieste in realitatea lui ca si ceilalti politicieni! Nu vor intelege niciodata prin ce trece poporul asta! Ei au invins mereu!
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

@sibianul

Acum 2 luni

Cel mai slab presedinte? Tu pe ce lume traiesti gunoi

Raspunde

No name

Acum 2 luni

Isi permite sa-l faca presedinte slab, nu-l injura sau altceva si tu il faci gunoi! Unde se ascundea rasa pura!
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Sibian

Acum 2 luni

Nu-l injura, mai grav il denigreaza si ii aduce acuzatii false, plus ca il face mincinos. Deci, un gunoi
Raspunde

Sibian

Acum 2 luni

Sper sa ramana la Bucuresti, aici nu mai e binevenit

Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Gheo

Acum 2 luni

Pentru cine vorbesti ?
Raspunde

Mihai

Acum 2 luni

El s-ar fi dus in germania dar nu vrea carmencita
Raspunde

Ema

Acum 2 luni

S-au inmultit cretinii si la Sibiu! Huraaa!!!
Raspunde

Degeaba

Acum 2 luni

Ăsta este protest? Doi zăpăciți care s-au dus cu pancarta în piață? Apă de ploaie. Dacă ăsta e protest, atunci demonstrațiile din 2017 - 2019 ce au fost?
Raspunde

Cristian Sibian

Acum 2 luni

Chiar ma intreb si eu.Ce au fost acele manifestatii si manifestanti care astazi sunt prin gaurele de shoricei nevinovati?Va vedem din Sibiu????? Imi amintesc de perioada de dupa 24,12,1989,ceasca fusese ciuruit,gata nu mai gaseai un membru de partid comunist ,numai revolutionari sadea...Deh,putini am fost p-acolo multi am ramas de la asa zisa revolutie..Acum???? Unde sunteti mai flacai si voi mandrele tinere si libere???
Raspunde

Bambolero

Acum 2 luni

da ce, trebuie să protesteze împotriva cui vrei tu?
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Neluțu von Kremșnitt

Acum 2 luni

Domnul presedinte este icoana noastra, a sibienilor nascuti iar nu facuti! In inima fiecarui sibian exista chipul domnului presedinte! Cui nu-i convine, sa se intoarca pe Olt in jos!!!
Raspunde