Doi șoferi au avut o altercație violentă în trafic, ieri după-masa, în sensul giratoriu de la intersecția Bulevardului Mihai Viteazu cu strada Rahovei.
O parte din incident a fost filmată de un participant la trafic și postată pe grupul de Facebook INFO TRAFIC jud. SIBIU. Pe video se poate observa cum cei doi duc o scurtă luptă corp la corp, după care se despart, iar unul din șoferi se îndreaptă spre mașina sa, să plece.
Potrivit autorităților, șoferul care pe video poate fi observat cum se îndepărtează și urcă în mașină ar fi cel care a sesizat poliția. Celălalt bărbat ar fi arătat semne obscene, acela fiind motivul altercației.
„În referire la acest incident vă informăm că, la nivelul Secției de Poliție Urbană Sibiu, s-a înregistrat o plângere privind săvârșirea infracțiunii de lovire sau alte violențe. Polițiștii sibieni desfășoară cercetări în vederea stabilirii situației de fapt și aplicării măsurilor legale în consecință”, a transmis Elena Welter, purtător de cuvânt al Inspectoratului de Poliție al Județului Sibiu.
Abonează-te la canalul de WhatsApp al Turnul Sfatului pentru a afla în timp real știrile relevante de la Sibiu: accesează linkul de aici și apasă opțiunea Follow (Urmăriți).
Dacă ți-a plăcut, distribuie articolul și prietenilor tăi
Tag-uri: altercație trafic , Elena Welter , Bulevardul Mihai Viteazu , politia sibiu , sens giratoriu , stiri sibiu , Strada Rahovei
Vizualizari: 8299
Ultimele comentarii
Acum 10 ore
Predator
Acum 10 ore
Mihai Muntean
Acum 10 ore
@john
Acum 10 ore
Sibian
Acum 10 ore
Kukuruku