Abonează-te la canalul de WhatsApp al Turnul Sfatului pentru a afla în timp real știrile relevante de la Sibiu: accesează linkul de aici și apasă opțiunea Follow (Urmăriți).
Alătură-te comunității
10 răspunsuri
-
-
Acuma serios, in ultimul an, Tursib-ul e schimbat la față. Uneori si eu mai las masina acasa si merg cu ei in cursul săptămânii, la serviciu.
Un pic daca ar mai umbla Primaria la frecvență în orele de vârf..sa mai crească puțin în intervalele 06.30 – 08.00 si 15.00-17.00 …In rest, Xxx aberează profund.. sunt mii de oameni ce au nevoie de acest mijloc de transport, zilnic.
-
Stimate domn. Era si putia ironie in mesaj dar si o mare doza de…revolta! Avem cred …dreptul si chiar obligatia sa ne revoltam! Ati vazut cite reguli si cum ne au fost impuse total aiurea in pandemie. Si acum sint aprox 1000 de cazuri de covid si 6..7000 de …infectii respiratorii( astea toate erau covid acum 2 ani!!!)/ zi dar e totul…ok!!!??? Ma revolt nu pt a nu utiliza alte mij de transp si pt…felul cum vor sa impuna prob si asta! Cititi …titlul proiectui: nu zpune…se secomanda…ar fi bine…iata ce autobuze avem…cite .unde ..frecventa…etc..ci…UTILIZATI …!!! daca miine vin si spun….PE JOS CA ALFEL DRACU’ VA IA???? V ar mira…incinta…??? Aia cu…#staiincasa …ar tr sa ne fie de sjuns si sa ne puna in garda pt viitor. Asta tr inteles
-
-
-
Câteva opinii nesolicitate: 1) Nu doar că ar trebui crescută frecvenţa autobuzelor, dar ar trebui stabilit şi un decalaj între ele. De ex. duminica pe C Poplacii la ora 13 fac trenuleţul şi 5 şi 15 şi 16 şi pe urmă nimic în următoarele 30-40 min. Situaţia e valabilă pe toate tronsoanele comune ale liniilor şi în timpul săptămânii. 2) mai terminaţi cu scanatul abonamentelor: zilnic văd bătrâni care îşi rup şoldurile prin bus în încercarea lor eroica de a-şi valida abonamentul. La fel când urcă elevii pe celelalte linii nededicate e un frecuş inutil şi doar prilej de vânătăi acumulate de la ghiozdanele pline cu ce-o fi. 3) NU înţeleg cât de dificil este să prelungească traseul liniei 12 spre Dedeman şi Avantgarden cu vreo 2 staţii, respectiv traseul liniei 11 spre Arhitecţilor. Înţeleg că nu fac parte din municipiu, dar avem un precedent – vechiul mall. 4) Oricât am scălda-o şi ne-am freca la ochi că nu are cum, ştirea asta vine în continuarea celei de săptămâna trecută despre „limitarea utilizarii autovehicolelor personale” în care „conspiraţioniştii” erau puşi la zid anticipat. Tot spre FMC (15-minutes city) ne îndreptăm. Doar să nu vrem ca să nu înţelegem.
-
Acesta este un mesaj aprobat de Primăria Municipiului Sibiu, fiindcă duamna Fodor s-a săturat să întrețină conversația cu șoferul instituției în timp ce sunt blocați în trafic. Când duamna o să realizeze puterea exemplului, precum alți primari din țări civilizate ce se deplasează cu bicicleta sau transportul public în comun, atunci se poate da în spectacol moral.
Toate comentariile sunt moderate de către redactorii TS, înainte de publicarea pe site, pentru a elimina limbajul agresiv/licențios sau informațiile false. Mulțumim.
Si taxă pentru rasiști proști ar sjuta
Cartierul *** (Acest comentariu a fost moderat din cauza limbajului licențios/jignitor)
De ce platesc 2 lei pentru parcare in fața casei mele si cel care stă pe alta strada nu plătește.…
De ce nu a cumparat primaria terenul de pe strada fabricii si să facă acolo parcare, venea foarte bine si…
sunt mihai din germania.transmit multe salutari lui Anastasia Bacila si mult succes..din partea unui fost cetacean din Moardas.











Lasă un răspuns