Luni,
25.09.2023
Partial Noros
Acum
22°C

A fost reluată circulația pe Transfăgărăşan, însă alternativ, pe un sens. Mai mult de o sută de maşini au fost blocate în zonă din cauza viiturilor

A fost reluată circulația pe Transfăgărăşan, însă alternativ, pe un sens. Mai mult de o sută de maşini au fost blocate în zonă din cauza viiturilor

Circulaţia rutieră pe Transfăgărăşan a fost reluată alternativ, pe un sens, vineri dimineaţă, după ce, în urmă cu o zi, traficul a fost întrerupt, din cauza căderilor de pietre şi aluviuni de pe versanţi, anunță News.ro.

Mai mult de o sută de maşini au fost blocate în zonă, iar echipajele ISU și cele de la Secţia de drumuri au intervenit pentru degajarea carosabilului.

Centrul INFOTRAFIC din Inspectoratul General al Poliţiei Române a informat vineri dimineaţă că circulaţia rutieră a fost reluată alternativ, pe un sens, pe DN 7C (Transfăgărăşan), pe tronsonul kilometric 56+700 de metri (loc. Arefu, jud. Argeş) – 116+800 de metri (Bâlea, jud. Sibiu).

Continuă lucrările de curăţare a drumului în localitatea Arefu, judeţul Argeş.

Zona s-a aflat sub avertizare cod portocaliu de vreme rea care a expirat la ora 2, în această noapte.

 

Ai fost martorul unui eveniment care crezi că ar merita să fie prezentat în ziar?
Folosește modulul de sesizări din TS App, aplicația de mobil Turnul Sfatului, iar noi vom prelua și aprofunda subiectul.
Descarcă aplicația de aici: https://tsfatului.app.link/download

Urmăriți-ne pe Instagram / Facebook / YouTube

Alin Bratu

de Alin Bratu

Politic
Telefon:
0745 590 991

alin[at]turnulsfatului.ro

Comentarii

0 comentarii

Anuleaza raspuns

Lasa un comentariu

Toate comentariile sunt moderate înainte de postarea pe site, pentru a elimina limbajul agresiv de pe această platformă. Mulțumim. Adresa ta de email nu va fi publicată.

Sus