Publicitate
Publicitate
Publicitate - SOMA Sibiu

Șuier, câinele antrenat la Sibiu, vedetă a Poliției Române, a împlinit 8 ani. „Suntem mândri de tine și de toată munca pe care ai depus-o”

Adina Bota
1
suier-g1om

Șuier, câinele vedetă al Poliției Române, a împlinit opt ani. Reprezentanții Centrului Chinologic Sibiu au transmis cu această ocazie un mesaj cu urări pe pagina de facebook a instituției.

Publicitate
Publicitate

„La mulți ani#ȘUIER! Felicitări cu ocazia împlinirii vârstei de 8 ani. Suntem mândri de tine și de toată munca pe care ai depus-o de când faci parte din echipa Centrului Chinologic Sibiu”, au scris aceștia.

Șuier, câinele antrenat la Sibiu, vedetă a Poliției Române, a împlinit 8 ani. „Suntem mândri de tine și de toată munca pe care ai depus-o”

Foto: Centrul Chinologic Sibiu/Facebook

Șuier este ciobănesc german antrenat la Sibiu, iar în urma cazurilor pe care le-a rezolvat a devenit imaginea Poliției Române. În 2021, lui Șuier i-a fost creată inclusiv pagină de facebook.

Publicitate

În ultimii ani, câinele a participat inclusiv la festivalurile de renume UNTOLD și Neversea pentru a-i depista pe cei care aveau droguri asupra lor.

În pandemie, o fotografie cu Șuier care arăta cum se poartă corect masca a devenit virală pe Internet. 

Șuier, câinele antrenat la Sibiu, vedetă a Poliției Române, a împlinit 8 ani. „Suntem mândri de tine și de toată munca pe care ai depus-o”

Citește și: Fotografie virală. Câinele poliţist Şuier arată cum se poartă corect masca de protecţie

Șuier, câinele antrenat la Sibiu, vedetă a Poliției Române, a împlinit 8 ani. „Suntem mândri de tine și de toată munca pe care ai depus-o”Șuier, câinele antrenat la Sibiu, vedetă a Poliției Române, a împlinit 8 ani. „Suntem mândri de tine și de toată munca pe care ai depus-o”

Șuier la Neversea – foto Ministerul Afacerilor Interne/Facebook

Publicitate
Publicitate

Adina Bota
Adina Bota

Redactor

adina[at]turnulsfatului.ro

Alătură-te comunității

Publicitate
Publicitate

Un răspuns

  1. Avatar Buceloiu Popescu ligiabuceloiupopescu@gmail.com no
    Buceloiu Popescu [email protected] no

    Aș dori ca Șuier să aibă o viață frumoasă până când va părăsi această lume in mod natural! Am văzut câini adoptați de către cei care au lucrat cu ei(la pensionare),iar alții părăsiți ca niște rebuturi! Sunt suflete, entități inteligente , merită o viață cât mai bună și respect din partea angajaților poliției!

    2
    0

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *


Toate comentariile sunt moderate de către redactorii TS, înainte de publicarea pe site, pentru a elimina limbajul agresiv/licențios sau informațiile false. Mulțumim.

Publicitate
Publicitate