Șuier, câinele vedetă al Poliției Române, a împlinit opt ani. Reprezentanții Centrului Chinologic Sibiu au transmis cu această ocazie un mesaj cu urări pe pagina de facebook a instituției.
„La mulți ani#ȘUIER! Felicitări cu ocazia împlinirii vârstei de 8 ani. Suntem mândri de tine și de toată munca pe care ai depus-o de când faci parte din echipa Centrului Chinologic Sibiu”, au scris aceștia.

Foto: Centrul Chinologic Sibiu/Facebook
Șuier este ciobănesc german antrenat la Sibiu, iar în urma cazurilor pe care le-a rezolvat a devenit imaginea Poliției Române. În 2021, lui Șuier i-a fost creată inclusiv pagină de facebook.
În ultimii ani, câinele a participat inclusiv la festivalurile de renume UNTOLD și Neversea pentru a-i depista pe cei care aveau droguri asupra lor.
În pandemie, o fotografie cu Șuier care arăta cum se poartă corect masca a devenit virală pe Internet.

Citește și: Fotografie virală. Câinele poliţist Şuier arată cum se poartă corect masca de protecţie


Șuier la Neversea – foto Ministerul Afacerilor Interne/Facebook
Abonează-te la canalul de WhatsApp al Turnul Sfatului pentru a afla în timp real știrile relevante de la Sibiu: accesează linkul de aici și apasă opțiunea Follow (Urmăriți).

Redactor
Alătură-te comunității
Un răspuns
-
Aș dori ca Șuier să aibă o viață frumoasă până când va părăsi această lume in mod natural! Am văzut câini adoptați de către cei care au lucrat cu ei(la pensionare),iar alții părăsiți ca niște rebuturi! Sunt suflete, entități inteligente , merită o viață cât mai bună și respect din partea angajaților poliției!
Toate comentariile sunt moderate de către redactorii TS, înainte de publicarea pe site, pentru a elimina limbajul agresiv/licențios sau informațiile false. Mulțumim.
Felicitări instanța de judecată! Felicitări! Învățati drept și legislație domnilor agenți constatatori! Și voi de la poliția locală și cei…
Oricum nu se lucrează ziua darămite noaptea…o poveste minunată gen făt frumos și merele de aur…
Mai avem compatrioți care ar dori întoarcerea în evul mediu întunecat, la industria calului.
Dacă le-ați tăiat pădurile… :))
Si ce-i daca? Foarte bine.













Lasă un răspuns