Sâmbătă,
13.04.2024
Partial Noros
Acum
22°C

AUR Sibiu reclamă vandalizarea cortului de pe Mihai Viteazu: „Sibiu, oraşul bunelor maniere, şi-a dat arama pe faţă”

AUR Sibiu reclamă vandalizarea cortului de pe Mihai Viteazu: „Sibiu, oraşul bunelor maniere, şi-a dat arama pe faţă”

Reprezentanții AUR Sibiu reclamă vandalizarea cortului amplasat pe bulevardul Mihai Viteazul din muncipiul Sibiu. Printr-un comunicat de presă, intitulat „Sibiu, oraşul bunelor maniere, şi-a dat arama pe faţă,” reprezentanții partidului spun că au depus plângere la poliție, autoritățile urmând să fie verificate camerele video din zonă. 

"Am depus plângere la poliție, la secția 1, iar poliția locală s-a prezentat la fața locului şi au constatat actele de vandalism menționând că vor verifica imaginile de pe camerele de supraveghere ale primăriei, din zona unde s-a produs incidentul", a declarat deputatul Sebastian Suciu, preşedintele AUR Sibiu.

„Echipa de campanie, în frunte cu preşedintele organizaţiei sibiene, deputatul Sebastian Suciu, s-a deplasat de urgenţă la faţa locului şi mare le-a fost mirarea când au găsit cortul vandalizat chiar în oraşul lui Iohannis care se consideră Oraşul Bunelor Maniere, orașul în care se dă „bună ziua” și se spune „mulțumesc”!  Se pare că realitatea este alta şi va fi nevoie ca organele de ordine să intervină. Sibienii care doresc să susţină AUR sunt aşteptaţi în continuare să-şi arate susţinerea prin semnătura lor,” mai scriu cei de la AUR.

Potrivit imaginilor trimise presei, pe cort au fost scrise mesaje cu referire la războiul din Ucraina: „Putin criminal„ precum și litera „Z” folosită de armata rusă în invazia din Ucraina.

Partidul AUR a demarat vineri o acțiune de strângere de semnături pe bulevardul Mihai Viteazu, zeci de sibieni fiind prezenți pentru a-l întâmpina pe liderul AUR George Simion. Mai multe amănunte puteți citi în materialul scris de Turnul Sfatului vineri - AUR a început strângerea de semnături pentru europarlamentare pe bulevardul Mihai Viteazu. ”Avem candidați în aproape tot județul”

foto AUR Sibiu

 

Abonează-te la canalul de WhatsApp al Turnul Sfatului pentru a afla în timp real știrile relevante de la Sibiu: accesează linkul de aici și apasă opțiunea Follow (Urmăriți).

Comentarii

38 comentarii

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

John Doe

Acum 1 lună

Nu sunt de acord cu vandalismul dar îi întreb și eu dacă doare realitatea?
Raspunde

Kukuruku

Acum 1 lună

Ce realitate, spalatule pe creier
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Kokos

Acum 1 lună

Doare rau de tot!
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

JR

Acum 1 lună

E bine ca ati redus imaginea unui oras intreg la nivelul actiunii unui/unor cetatean/ni.... care nu reprezinta majoritatea!? Sper sa nu treceti pragul la alegeri,ca sa nu ne reduceti cumva tara la nivel de anexa a lui Putin!
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Pastor marginas

Acum 1 lună

Exact, exact, bine punctat :))))) in prag de campanie electorala ei acuza un intreg oras pentru gestul unor pustani probabil. Denota cat de mult "ii duce capul". No stati linistiti ca vedeti voi voturi din sighiu cum o vazut tatal vostru ceresc putin victoria in ucraina (adica in vise umede). :D Totusi sa nu ne imbatam cu apa rece, stim deja ca din pacate, vor avea suficiente voturi "patriotice" si agaricii astia.
Raspunde

Kukuruku

Acum 1 lună

Acest mesaj a fost moderat din cauza limbajului licențios

Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Cornel Sibianul

Acum 1 lună

Așa vă trebuie AURolacilor pentru că și voi ați pângărit drapelul național punând însemnele AUR(vezi pe contul de facebook Claudiu Târziu pozele realizate la București pe 7 februarie a.c.)!
Raspunde

Kukuruku

Acum 1 lună

Si ce scriu astia nu e licentios? Pentru ca licentios nu inseamna injurat
Raspunde

Kukuruku

Acum 1 lună

Pe voi va intereseaza steagul ala cu multe culori, las-o balta cu falsa revolta, nu te crede nimeni.
Raspunde

@cornel sibianul

Acum 1 lună

Mai du-te, mă, unde a dus Mutu iapa! Te crezi spiritual?!
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Javert

Acum 1 lună

Sper ca obiceiul infect (mâzgalirea tricolorului national )care a fost, inventat "de aur sa nu fie copiat de UDMR .
Raspunde

AndreiM

Acum 1 lună

Cu siguranta talibanii PSD-PNL-USR sunt in spatele acestei mizerabile actiuni. Grozava demonstratie de extremism exact a celor care urla in gura mare si acuza alianta AUR de extremism. Ca de obicei, hotul striga hotii. In realitate, cei mai extremisti si fanantici au fost si sunt, membrii si sustinatorii ciumelor de stanga, PSD-PNL-USR. Stanga terorista isi arata fata hidoasa.
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Pastor marginas

Acum 1 lună

Hopaaa, s-au activat hauristii ca sa dea dislike-uri?
Raspunde

Kukuruku

Acum 1 lună

Da, care-i problema? Numai voi sa va activati?
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Pastor marginas

Acum 1 lună

Care "noi" vere? Nu e nici un "noi" aici. Sunteti voi post-dacopatii si oamenii care inca mai reusesc sa faca sinapse. Apropo, ai castigat 5 puncte de respect de la mine pentru ca ai recunoscut ce hram porti. Era destul de clar dupa comentariile pe care le lasai dar, e mare lucru sa si recunosti "ce" esti (nu pot spune "cine", pentru ca nu ma refer la o persoana) :)
Raspunde

Kukuruku

Acum 1 lună

Pai normal ca suntem mandri ca votam cu AUR, altfel nu votam cu AUR :)
Raspunde

Kukuruku

Acum 1 lună

Asta cu dacopatii o gasesti la toate partidele stai linistit, tine de cat il duce capu pe om, nu de alte opinii politice. Uitati-va in curtea voastra, e nebunie. Da , "voi", sau esti doar tu care comenteaza asa, useristo-comunist? Nu m-as mira sa te chinui cu mai multe pseudonime si adrese de mail. Probabil te-ai bagat si la vandalizare, ca nu sunteti prea multi. Nu sunteti destui ca sa fie unii cu vandalizatul, altul cu comentatul. Asta arata civilizatie, voi ati facut asta, noi nu am facut-o pnlsd-ului sau usereului. Voi aveti metode de putinisti.
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Pastor marginas

Acum 1 lună

Inca o data, nu exista "noi"..."DACAT" in viziunea ta paranoico-pro-ruseasca. N-am mai multe nume, calmeaza-ti gonadele :) Oricum felicitari "bre", vad ca aveti echipa puternica ce face rondul "pa online", toate comentariile nefavorabile au primit vot negativ. Cu aia ramaneti dupa toata campania...cu voturile pe care vi le-ati dat voi insiva in online :))))))))))))))
Raspunde

Kukuruku

Acum 1 lună

Arunci ce te agiti asa? "Gonadele"...numai la prostii va ganditi, curcubeilor.
Raspunde

Kukuruku

Acum 1 lună

Vad ca-s mari fani ai lui Putin cei care au vandalizat. Si anti unirea Basarabiei cu Romania. Treaba lor, e democratie.
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Pastor marginas

Acum 1 lună

Scrie "putin criminal", asta iti denota tie ca sunt fani ai lui putin? Doamne, noroc ca respiratul este reflex neconditionat, ca daca nu ar fi, te-ai fi sufocat de mult!
Raspunde

Kukuruku

Acum 1 lună

Ati scris si criminal, sa va mai scoateti, v-ati dat seama ce prostie ati facut. Sa scrii simbolul extremist Z pe pereti e incriminant, la fel ca o svastica pe ziduri.
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Eu

Acum 1 lună

La Moscova cu voi.
Raspunde

Kukuruku

Acum 1 lună

Nu suntem drone ucrainene...
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Emil

Acum 1 lună

Nazistii si nationalistii intodeauna s-au tachinat.
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Ștefan Keresztes

Acum 1 lună

Grupul extremist și rusofil nu merită votul sibienilor. Sibienii iubesc coexistența pașnică între români, maghiari, germani, rromi și celelalte etnii care locuiesc în județul Sibiu și în Transilvania de sud în general. Amintiți-vă de incidentele etnice de la Valea Uzului și de faptul că George Simion are interdicție de intrare în Republica Moldova și în Ucraina pentru încă 5 ani!
Raspunde

Kukuruku

Acum 1 lună

Dar nu in Ungaria. Pt ca e fan Viktor Orban. Asta nu suna a ura etnica...
Raspunde

AndreiM

Acum 1 lună

Acest mesaj a fost șters din cauza limbajului calomnios folosit.

Raspunde

AndreiM

Acum 1 lună

Nu este nici o calomnie. Este adevarul, dar adevarul va deranjeaza. Ati postat toate comentariile scrise dupa al meu, si pe al meu, care deranjeaza, nu l-ati publicat. Il publicati acum, dupa 16 ore, sa fie vazut de cat mai putini cititori. Ce marlanii ieftine practicati. Si daca va spun ca sunteti marxisti si ca cenzurati mesajele, spuneti ca folosesc limbaj calomnios?

Raspunde

TS**** ***

Acum 1 lună

*** (Acest mesaj a fost șters din cauza informațiilor eronate pe care le conține.)

Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

HBomb

Acum 1 lună

AndreiM, stai calm, s-a văzut de mult timp că ești un trol, pus pe comentarii de propagandă hauristă.
Raspunde

Kukuruku

Acum 1 lună

Nu e calomnie, e adevar :) Dar lasa-i , tre sa mai doarma si ei.

Raspunde

AndreiM

Acum 1 lună

@ Kukuruku - Nu e vorba de dormit, e vorba de mici inselaciuni pe care le practica "stimabilii". Eu am postat mesajul ieri dupamasa. Seara au aparut mesaje publicate, dar al meu nu era. Dimineata au aparut si mai multe mesaje, al meu tot nu era. Mesajul a aparut numai dupa ce le-am scris "calomnios" si era scris de 16 ore. Asta in timp ce alte mesaje, scrise de 13 ore (la momentul aparitiei mesajului meu) aparusera din seara precedenta. Daca ii deranjeaza mesajul, il posteaza dupa doua, trei zile, cand nu il mai citeste nimeni. Dar asta este "etica" celor de stanga. Astia pana nu triseaza, pana nu fura, pana nu inseala, nu sunt ei. La voturi au furat cu sacii....vai de ei si de capul lor de posetari. La fel cum au facut tatucii lor marxistii, asa fac si ei, globalistii. Toti sunt pe aceeasi linie, de stanga.

Raspunde

Ruxandra unghii cu jel

Acum 1 lună

Sibienii, mari iubitori de fratii ucrainieni si de facatorii de civilizatie si democratie (SUA), nu votam AUR, ci, fie sasi care sa ne fure, fie liberali care sa ne fure si mai bine! Ne pute tot ce e romanesc si ne inchinam la straini!
Raspunde

Vivi Dragan

Acum 1 lună

Oare cat de idiot poti fi cand sti ca in Sibiu sunt sute de camere sa faci asa ceva ? Pe asta nu trebuie sa il amendezi ca nu are creier si nu pricepe trebuie doar sa il pui sa plateasca cortul. Amenda este pentru un om normal nu pentru oligofreni.
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Kokos

Acum 1 lună

Păi de ce sa-l plătească, că l-au curățat de vopsea și e ca nou!
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Netgamero

Acum 1 lună

A ramas doar cortul, aur-istii au plecat dezamagiti de oamenii din orasul asta, care nu suporta prostia si demagogia ruseasca. De ce nu si-au luat si cortul cand au plecat cortorarii? Doar intreb...
Raspunde

Kukuruku

Acum 1 lună

Sunteti mai obsedati de rusi decat saracii ucraineni. Ii vedeti peste tot si mai ales unde nu sunt. Mai sunt si alte probleme pe lumea asta. Ii lasati pe psdnl si usr sa va pacaleasca de frica rusilor?
Raspunde