Miercuri,
19.06.2024
Cer Senin
Acum
15°C

Pro Infrastructură: ”Americanii vor ajunge pe Marte cu echipaj uman înainte ca noi să dăm în trafic toată Autostrada A1 Sibiu-Pitești”

Pro Infrastructură: ”Americanii vor ajunge pe Marte cu echipaj uman înainte ca noi să dăm în trafic toată Autostrada A1 Sibiu-Pitești”

Asociația Pro Infrastructură precizează într-un comentariu postat pe pafina de Facebook că sunt șanse mai mari ca americanii să ajungă pe Marte, înainte de finalizarea tuturor tronsoanelor de pe Autostrada Sibiu – Pitești.

”Zborul spre Marte, întârziat! Asociația Pro Infrastructură s-a deplasat de urgență în Boca Chica pentru a analiza direct progresul realizat de SpaceX în programul său de colonizare a planetei Marte.

În urma discuțiilor tête-à-tête purtate cu sponsorul nostru Elon Musk, evaluarea independentă a API este că, deși sunt în întârziere, americanii vor ajunge pe Marte cu echipaj uman înainte ca noi să dăm în trafic toată Autostrada A1 Sibiu-Pitești!

Acest comunicat este un pamflet și trebuie tratat ca atare. Totuși fotografiile sunt reale! Alex, te invidiem, bucură-te de cea mai mare și mai puternică rachetă creată vreodată de omenire!”, se precizează în postarea cu notă umoristică.

Sursa foto: Facebook / Asociația Pro Infrastructură

Abonează-te la canalul de WhatsApp al Turnul Sfatului pentru a afla în timp real știrile relevante de la Sibiu: accesează linkul de aici și apasă opțiunea Follow (Urmăriți).

Alin Bratu

de Alin Bratu

Politic
Telefon:
0745 590 991

alin[at]turnulsfatului.ro

Comentarii

8 comentarii

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Elena

Acum 3 săptămâni

Ciolosii si drulii vor ajunge la guvernare dupa ce ajunge Ciuca pe Saturn sau Venus
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Kukuruku

Acum 3 săptămâni

Hahaha, de fapt nu Chiar si in conditiile in care e atat de greu de facut autostrada, de ajuns cu oameni pe Marte e un pic mai greu. Ca sa fim seriosi, nu pe bascalie.
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Prostanacul de Horezu

Acum 3 săptămâni

Ha Ha Ha . Da ce sa faca pe acolo ? Mai bine merg in Sahara in excursie. Ies mai ieftin !
Raspunde

Militaru gheorghe

Acum 3 săptămâni

Normal, dar ce ati crezut ca Elon Musk de Romania alias Grindeanu si AI de Romania adica Ciolacu rezolva acum totul cu purcoiul de bani de la UE.
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Sibianul

Acum 3 săptămâni

Îți bagi unghia în gat ca se fac autostrăzi acum cu psdistul Grindeanu. De ce nu le.au făcut Băsescu, Orban, și ceilalți miniștrii ai transporturilor de la PNL.?sau Ranga drula de la usr?
Raspunde

I.Milie

Acum 3 săptămâni

Cred că majoritatea întârzierilor la marile investiții sunt împiedicate de către o justitie permisivă care da posibilitatea unor ONG urî să oprească sau să întârzie obiective importante: Rovina (aur cu toate că nu se folosesc cianuri) A1 la Șoimuș câteva luni bune pentru3lilieci Hidrocentrala 90 0/0 gata pentru niste lemne. A1 pentru tunelurile pentru nu se știe ce că urși pe acolo nu a văzut nimenea Dacă ar putea ar opri și exploatările de gaz și utilizarea lor la încălzire cu toate că din arderea acestora rezultă doar apa și CO2(mai greu decât aerul cu50. 0/0) . Ar trebui verificate și firmele care finanteazaDiverseONG urî(mandat sume)
Raspunde

Barosanu

Acum 3 săptămâni

2021, Drulă la guvernare. Pro Infrastructura: „moamă, duduie șantierele! Români, n-aveți voi mașini pentru câte autostrăzi se construiesc. Și podul de la Brăila, n-ați mai văzut așa ceva!”. 2024, Drulache nu mai e la guvernare (și nici nu va mai fi vreodată). Pro Infrastructura: „Dezastru, nu se mai fac autostrăzi, dispar și alea pe care le-a făcut Drulă (sigur, erau doar randări digitale, dar ce bine arătau!), ajung americanii pe Marte și noi tot n-avem autostrăzi etc.” Dacă vă întrebați de ce citiți astfel de știri (de fapt, postări „pamflet” copiate de pe facebook), vă amintesc că Pro Infrastructura e în campanie electorală, *****, iar banii pe care partidele îi primesc de la stat trebuie să ajungă și ei undeva...

(Acest mesaj a fost moderat din cauza informațiilor eronate pe care le conține)

Raspunde

Nealcosu

Acum 3 săptămâni

Ma, da se vede ca nu prea sunteti umblati! Sau ma rog, umblati cu asa mare viteza, ca nu observati niste detalii, simple, logice ... de oriunde in Europa civilizata! Tuneluri, supratraversari pt animale, peste orice autostrada europeana, incep de la Nadlac II, granita ungara (primii 47 de km pana la Szeged au 11-12 traversari pt animale+ 4-5 traversari pt utilaje agricole+ 4-5 intersectii alte drumuri!), in Austria.... Germania, ... pana in Portugalia (idem sud-nord si UK). Numa noi, de lene, din prostie, din lacomie, (ce sa ceri de la grindeanu!?), din eternul "da mai ieftin nu se poate!?", nu am proiectat si executat de la bun inceput asa ceva!? Ma rog, la romani, ii buna si buda din gredina! Ce conservarea biodiversitatii, ce grija fata de animale, ce proiecte de viitor (stim bine ca turistii straini vin sa vada, sa impuste, sa ingrijeasca, animalele noastre salbatice)!? Si daca un urs trece pe acolo la 10 ani, e bine! Si pt tov. Grindeanu.... la ce forfota si zgomot o fi pe acolo, nu va trece nici un urs.... da ma rog, dansu e ministru! Stie mai bine!?
Raspunde