Miercuri,
19.06.2024
Cer Senin
Acum
15°C

Mircea Orlățan (ADU) își revendică victoria la Primăria Cisnădie, în fața lui Huja: „Sunt multe de făcut în oraș”

Mircea Orlățan (ADU) își revendică victoria la Primăria Cisnădie, în fața lui Huja: „Sunt multe de făcut în oraș”

Reprezentanții USR Sibiu anunță că, Mircea Orlățan, candidatul Alianței Dreapra Unită la Cisnădie, a câștigat alegerile la Cisnădie.

Conform numărătorilor din toate secțiile de vot din Cisnădie, Mircea Orlățan are 3060 voturi, iar Gheorghe Huja (PNL) are 2690 voturi, au anunțat reprezentanții USR. 

„Avem o diferență de 370 voturi care înclină clar balanța în favoarea dezvoltării Cisnadiei. Vom fi vigilenți până la semnarea proceselor verbale și închiderea completă a procesului electoral, apoi ne apucăm de treabă, pentru că sunt foarte multe de făcut în oraș", a transmis Mircea Orlățan.

Citește și ACTUALIZARE Alianța Dreapta Unită anunță că a câștigat primăriile Turnu Roșu, Mihăileni și Orlat

 

Abonează-te la canalul de WhatsApp al Turnul Sfatului pentru a afla în timp real știrile relevante de la Sibiu: accesează linkul de aici și apasă opțiunea Follow (Urmăriți).

Traian Deleanu

de Traian Deleanu

Investigații, Administrație
Telefon:
0740 039 148
E-mail: traian[at]turnulsfatului.ro

Comentarii

17 comentarii

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Marius

Acum 1 săptămână

Bravo, Mircea! Mult succes!
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Kokos

Acum 1 săptămână

În sfârșit am scăpat de huja!
Raspunde

Bogdan

Acum 1 săptămână

Trist, pentru Cisnadie incepe o perioada de decadere.
Raspunde

Kukuruku

Acum 1 săptămână

mai decadere decat cum arata cartierul Arhitectilor?
Raspunde

Bogdan

Acum 1 săptămână

Trist, pentru Cisnadie incepe o perioada de decadere.
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Bogdanel

Acum 1 săptămână

Nu zau?! Doare rau, este?
Raspunde

John Doe

Acum 1 săptămână

În Cisnădie trebuie începută curățenia cu o vidanjă în primărie. S-a adunat prea mult îngrășământ în ultimii ani, care trebuie împrăștiat.
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Elvis Atodiresei Arhi

Acum 1 săptămână

Huja si Maricuta ar trebui sa fie in calendarul bisericesc pentru cate au facut pentru noi si cat s-au luptat pentru oamenii simplii! Nu ne mai facem bine ca popor!
Raspunde

Bogdanel

Acum 1 săptămână

Sa ne spui si noua de unde iti iei marfa , fiindca pare ceva deosebit.
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Sandokan

Acum 1 săptămână

Ma bucur in primul rand ca Huja isi face bagajele. Apoi, sper ca M. Orlatan sa confirme increderea care i s-a acordat si sa schimbe "la fata" Cisnadia. Sa fie intr-un ceas bun!
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Marius Popovici

Acum 1 săptămână

Raportat la PV incarcate pe AEP, pe primul loc se situeaza Huja
Raspunde

Sergiu

Acum 1 săptămână

Acum ce trebuie facut in Primaria Cisnadie este un audit extern conform noului Regulament privind activitatea de audit public extern intrat in vigoare in 2023, care a fost elaborat în acord cu noile metodologii de audit ale Curții de Conturi. Astfel, stii de unde incepi treaba si ce preiei in mandat, dar si ce curatenie trebuie facuta, pentru ca este clar, acolo in primarie este ceva ca un butoi cu pulbere, iar noul primar trebuie sa aiba o precizie de chirurg.
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Alzara 1918

Acum 1 săptămână

Realitatea : orașul Cisnădie arată superb ! Cisnadioara a primit statutul de localitate turistică de interes deosebit care-o face eligibilă ( în sfârșit !) de accesarea unor fonduri europene cu destinație specifică ( au în aparatul primăriei câteva persoane extrem de dedicate ) , dar nu a beneficiat de apă - canal ! Nepermis ! “ Arhitecților “ a fost o piatră în pantof ; locuitorii au reacționat cu 4 ani întârziere ! Cartierul nu are nimic , absolut nimic cu orașul săsesc : este un cartier dormitor postdecembrist al Sibiului ; soluția unică este extinderea extravilanului la malul stâng al Sebișului și mutarea stație de transformare 110 KV dincolo de Seviș ! Va înțelege Orlatan asta ?
Raspunde

Sergiu

Acum 6 zile

Realitatea este ca nu iti spui numele, ceea ce denota lipsa de transparenta. Realitatea este ca intr-adevar, Cisnadie este un oras superb, istoric vorbind, dar ca si imagine este superb doar vazut din deltaplan sau de la distanta ca poza. In schimb, vazut ca si plimbare pe jos, cu bicicleta sau masina, iti pica plombele din gura, si acum cu lucrarile, dar la fel a fost si in urma cu 5 ani, 10 ani, 15 ani sau mai in urma. Infrastructura orasului este printre cele mai groaznice din Romania, iar ce s-a asfaltat recent, este de cea mai proasta calitate, sa nu mai vorbim ca iarna nu de deszapezeste sau se face in batjocura pe cateva strazi. Cand a mers dl. Huja cu bicicleta prin oras sa vada prin ce chin trecem cei care circula cu bicicletele? Cand? Macar o data sa fi mers din respect pentru cetateni, dar la el nu a fost respect, ci dictatura si umilinta. Pistele de biciclete le-a facut in batjocura, doar sa se laude cu ele, caci daca i-ar fi pasat de cetatenii orasului, ar fi fost facute exact cum trebuie. Dar de ce dl. Orlatean sa renunte la Cartierul Arhitectilor? Dar de ce nu a renuntat dl. Huja pana acum la partea aceea a orasului? Trebuia el sa renunte daca l-a incurcat asa de tare! De ce nu a renuntat? Pentru ca borcanul cu miere imobiliar si interese necurate este prea mare, asa cum dl. Huja a distrus cartierul Arhitectilor, tot asa vrea sa distruga si zona verde pana la Cisnadioara. Orasul Cisnadie poate sa fie superb din toate punctele de vedere, doar cu un primar corect si transparent, implicat 100% pentru comunitate, nu pentru interese necurate, asa cum a fost pana acum.
Raspunde

Hermann Stadt

Acum 1 săptămână

La cat mai multe victorii de dreapta.Se pare că Europa incepe sa se trezească.
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Claudiu

Acum 1 săptămână

Cred că faci o mica confuzie In Europa incepe să fie relevantă extrema dreaptă. Ceea ce e puțin nesănătos
Raspunde

Stanga-dreapta, ciorile vopsite

Acum 1 săptămână

Care dreapta? Ca Alianta Dreapta Unita sunt extrema stanga. Nici chiar Renew (fost ALDE) alianta europeana de stanga, unde s-a cuibarit USR-ul, nu are nesimtirea sa minta in asa hal si sa spuna ca este "de dreapta". Renew spun ca sunt "de centru", mint mai cu grija. Nu strec de la stanga direct la dreapta, ca bate la ochi. Insa fug ciumele marxiste din Romania de eticheta de stangisti ca dracul de tamaie. Desi ei promoveaza agresiv doar politici de extrema stanga, USR-istii de la "Dreapta Unita" se dau "da dreapta". Insa sunt usor de recunoscut: Principiile si valorile de dreapta sunt: Credinta Neam si Tara, peste tot in lume. Adica lupta pentru credinta crestina, pentru neamul lor, aparand traditiile, si pentru tara fiind patrioti si suveranisti. Stanga lupta impotriva credintei, impotriva traditiilor, si impotriva neamului lor. Exact ce fac useristii: cei mai atei si mai vocali impotriva bisericii, promoveaza cele mai mari pacate - sodomia si preacurvia, lupta impotriva familiei, batjocoresc tot ce tine de traditie si isi urasc visceral neamul. Asadar Cisnadia a incaput pe mainile extremei stangi.
Raspunde