Publicitate
Publicitate
Publicitate - SOMA Sibiu

Fostul parlamentar Nati Meir, adus în ţară din Grecia. Are de executat o pedeapsă de 11 ani de închisoare pentru înşelăciune, trafic de influenţă şi luare de mită

Turnul Sfatului
3
nati-meir-captura-digi24-zvzt

Fostul parlamentar Nati Meir a fost adus cu un avion vineri, în ţară, pentru a-şi executa pedeapsa de 11 ani de închisoare pentru săvârşirea a 7 infracţiuni de înşelăciune, trafic de influenţă şi luare de mită, scrie Agerpres. 

Publicitate
Publicitate

”La data de 27 decembrie, Poliţia Română a adus în ţară un bărbat, de 69 de ani, din Israel, care avea emis pe numele său un mandat de executare a pedepsei cu închisoarea. Acesta era urmărit internaţional pentru săvârşirea infracţiunii de înşelăciune. Bărbatul a fost adus din Grecia, având emis de către Judecătoria Braşov, pe numele său, un mandat de executare a pedepsei cu închisoarea de 11 ani”, informează IGPR.

Cel în cauză urmează a fi încarcerat, în vederea executării mandatului.

Publicitate

Potrivit Ministerului Justiţiei, Nati Meir a fost dat în urmărire internaţională, fiind emis pe numele acestuia un mandat european de arestare la data de 29 ianuarie 2019, acesta fiind condamnat la o pedeapsă rezultantă de 11 ani de închisoare pentru săvârşirea a 7 infracţiuni de înşelăciune, trafic de influenţă şi luare de mită.

„În urma localizării persoanei condamnate în Grecia (Rhodos), la data de 4 noiembrie, autorităţile române au transmis către autorităţile elene mandatul european de arestare şi hotărârile judecătoreşti pronunţate în cauză. De asemenea, Administraţia Naţională a Penitenciarelor (ANP) a furnizat informaţii privind condiţiile de detenţie de care ar beneficia în cazul predării sale în România. Instanţa competentă din Grecia a fost Curtea Dodecaneză de Apel”, preciza pe 19 decembrie Ministerul Justiţiei.

foto captură Digi24.ro

Publicitate
Publicitate

Alătură-te comunității

Publicitate
Publicitate

3 răspunsuri

  1. Avatar Sibian
    Sibian

    Mai sunt locuri libere la mititica și pentru alți foști și actuali parlamentari care au furat și au escrocat.

    12
    1
    1. Avatar Emila Elzoroaba
      Emila Elzoroaba

      Yop, că prea e singur emil.

      3
      2
  2. Avatar Emil
    Emil

    Nati Meir face puscarie pentru toti infractorii spagari PNL-PSD curatati total de bube in spalatoria justititei romane dupa interventia impostorului Iohannis la premierul Orban.

    5
    1

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *


Toate comentariile sunt moderate de către redactorii TS, înainte de publicarea pe site, pentru a elimina limbajul agresiv/licențios sau informațiile false. Mulțumim.

Publicitate
Publicitate