Publicitate
Publicitate
Publicitate - SOMA Sibiu

Soma, apel către sibieni: Nu mai aruncați în pubele obiecte periculoase, care pot pune în pericol sănătatea angajaților. În stația de sortare de la Rusciori am găsit butelii cu gaz

Adina Bota
2
periculoase-soma-e7co
SOMA, compania de salubrizare a Sibiului, atrage atenția sibienilor să nu mai arunce obiecte periculoase în pubele deoarece acestea pun în pericol sănătatea angajaților. 
 
„În urma situațiilor grave cu care ne-am confruntat în ultima perioadă, suntem nevoiți să lansăm un apel public către toți sibienii: Vă rugăm, cu toată seriozitatea, să nu mai aruncați în pubele obiecte periculoase, care pot pune în pericol sănătatea colegilor noștri!”, scriu cei de la Soma pe pagina de facebook. 
 
Angajații Soma au întâlnit recent în stația de sortare de la Rusciori butelii cu gaz.
 
„Parte din procesul de sortare presupune manipularea deșeurilor cu ajutorul unor utilaje. Strivite, aceste butelii pot exploda. Vă rugăm insistent să nu mai aruncați așa ceva în pubele pentru gunoi!
 
Pe banda de sortare verifică manual deșeurile 40 de persoane, care lucrează în două schimburi. Au avut surpriza neplăcută să dea peste baterii și acumulatori auto, din care curge acid. Vorbim despre un pericol extrem de contaminare și toxicitate. Vă rugăm insistent să nu mai aruncați baterii, acumulatori auto sau substanțe periculoase în pubele. Soma Sibiu a organizat recent ample campanii de colectare GRATUITĂ a deșeurilor voluminoase și a deșeurilor periculoase. Vă oferim tot sprijinul necesar, nu ne puteți viața și sănătatea în pericol!”, mai arată cei de la Soma.
 
Reamintim că în prima jumătate a lunii aprilie, operatorul de salubritate SC Soma SRL, a organizat o  campanie de colectare a deșeurilor periculoase, categorie în care intră de la baterii și medicamente expirate, la agenți de spălare sau cleiuri și adezivi.
 
 
Foto: SOMA Salubrizare – Zona Sibiu/Facebook
Soma, apel către sibieni: Nu mai aruncați în pubele obiecte periculoase, care pot pune în pericol sănătatea angajaților. În stația de sortare de la Rusciori am găsit butelii cu gazSoma, apel către sibieni: Nu mai aruncați în pubele obiecte periculoase, care pot pune în pericol sănătatea angajaților. În stația de sortare de la Rusciori am găsit butelii cu gazSoma, apel către sibieni: Nu mai aruncați în pubele obiecte periculoase, care pot pune în pericol sănătatea angajaților. În stația de sortare de la Rusciori am găsit butelii cu gazSoma, apel către sibieni: Nu mai aruncați în pubele obiecte periculoase, care pot pune în pericol sănătatea angajaților. În stația de sortare de la Rusciori am găsit butelii cu gazSoma, apel către sibieni: Nu mai aruncați în pubele obiecte periculoase, care pot pune în pericol sănătatea angajaților. În stația de sortare de la Rusciori am găsit butelii cu gaz

Publicitate
Publicitate

Adina Bota
Adina Bota

Redactor

adina[at]turnulsfatului.ro

Alătură-te comunității

Publicitate
Publicitate

2 răspunsuri

  1. Avatar Somarezul
    Somarezul

    Să mai ieftinească gunoiul dacă vor sortare conformă…

    11
    5
    1. Avatar Precup V.
      Precup V.

      Trebuie să pricepem încet încet că să te scapi de gunoi nu e gratis, că nu-l arunci în Cibin, cum se făcea pe vremuri.

      1
      1

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *


Toate comentariile sunt moderate de către redactorii TS, înainte de publicarea pe site, pentru a elimina limbajul agresiv/licențios sau informațiile false. Mulțumim.

Publicitate
Publicitate