Publicitate
Publicitate
Publicitate - SOMA Sibiu

Tânăr de 19 ani, prins conducând fără permis, pe Prelungirea Mihai Viteazu

Turnul Sfatului
1
selimbar-prelungirea-mihai-viteazu-blocuri-noi-imobiliare-6-gqfs

Un tânăr de 19 ani din Sibiu a fost depistat în trafic în noaptea de 2 iunie, în jurul orei 23:57, în timp ce conducea un autoturism fără a deține permis de conducere. Acesta a fost oprit de polițiștii rutieri pe Prelungirea Mihai Viteazu, în comuna Șelimbăr, transmit reprezentanții Poliției Sibiu printr-un comunicat de presă. 

Publicitate
Publicitate

În urma verificărilor, s-a constatat că tânărul nu avea dreptul legal de a conduce vehicule pe drumurile publice. Pe numele acestuia a fost deschis un dosar penal pentru săvârșirea infracțiunii de conducere fără permis.

Publicitate

Inspectoratul de Poliție Județean (IPJ) Sibiu reamintește tuturor participanților la trafic importanța respectării regulilor de circulație, pentru prevenirea accidentelor și menținerea siguranței rutiere. Autoritățile recomandă șoferilor să respecte limitele legale de viteză, să nu conducă sub influența alcoolului sau a substanțelor interzise și să manifeste prudență și respect în trafic.

Foto ilustrativă arhiva Turnul Sfatului

Publicitate
Publicitate

Alătură-te comunității

Publicitate
Publicitate

Un răspuns

  1. Avatar Locatar
    Locatar

    circuit de curse in zona aceea, seara si noaptea. Se pare că autoritățile se fac că plouă.

    1
    0

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *


Toate comentariile sunt moderate de către redactorii TS, înainte de publicarea pe site, pentru a elimina limbajul agresiv/licențios sau informațiile false. Mulțumim.

Publicitate
Publicitate