Un accident petrecut luni după amiază pe Valea Oltului, la Câineni, a intrerupt traficul feroviar pentru câteva zeci de minute, anunță reprezentanții Inspectoratului pentru Situații de Urgență (ISU) Vâlcea.
Echipajele operative sosite la fața locului au constatat că în accidentul rutier este implicat un autoturism care a părăsit partea carosabilă și a ajuns pe calea ferată blocând astfel, pentru câteva zeci de minute, traficul feroviar. În autoturism se aflau 4 persoane care s-au autoevacuat și care au refuzat să fie evaluate medical.
În urma operațiunilor pentru eliberarea liniei, traficul feroviar a fost reluat, în jurul orei 17.30, precizează sursa citată.

Foto: ISU Vâlcea
Abonează-te la canalul de WhatsApp al Turnul Sfatului pentru a afla în timp real știrile relevante de la Sibiu: accesează linkul de aici și apasă opțiunea Follow (Urmăriți).
Alătură-te comunității
2 răspunsuri
-
Pe caile ferate pot ateriza tot felul de personaje,fara sa pateasca nimic.Acum citiva ani a aterizat sotul Alinei Gorghiu,cu un Porsche.Nici permisul nu i-a fost suspendat..In tineretea mea CFR era a doua armata a Romaniei iar specimene ca Isar si ipochimenul cu Mercedes incasau minim zece ani de ”racoare”.
Toate comentariile sunt moderate de către redactorii TS, înainte de publicarea pe site, pentru a elimina limbajul agresiv/licențios sau informațiile false. Mulțumim.
Tu poți să nu-l stingi, bagă tot ce poți în priză, o să moară de ciudă Bolojan!
Festivalul european BIO oricum sună aiurea, că un festival prin denumire e un loc unde petreci, te simți bine, adică…
Daca si-a dobandit permisul, nu scoala de soferi mai este responsabila de ce face tuta in trafic ci autoritatea care…
No astia de oameni, as da orice sa pot bea o bere cu vreunul dintre ei! Dar presupun ca sunt…
User: admin Password: cartea funciara














Lasă un răspuns