Publicitate
Publicitate
Publicitate - SOMA Sibiu

Un sibian a găsit bani în Piața Mare, la deschiderea Târgului de Crăciun. Polițiștii așteaptă proprietarul acestora. „Suma de bani poate fi recuperată”

Traian Deleanu
6
targ-craciun-34-tym4

Polițiștii sibieni așteaptă la sediul lor persoana care a pierdut în cursul zilei de vineri, 14 noiembrie, o sumă de bani în Piața Mare, bani predați autorităților de către un sibian.

Publicitate
Publicitate

Banii au fost găsiți în jurul orei 17:40 a zilei de vineri, 14 noiembrie, după-amiază când Piața Mare era ticsită de oameni veniți să asiste la deschiderea ediției din acest an a Târgului de Crăciun de la Sibiu. O oră mai târziu, banii au fost predați polițiștilor de bărbatul care i-a găsit.

Publicitate

„Pe această cale, dorim să informăm cetățenii că proprietarul sumei de bani nu a fost încă identificat, iar suma de bani poate fi recuperată de la Inspectoratul de Poliție Județean (IPJ) Sibiu. Persoana care poate face dovada că este proprietarul sumei în cauză este rugată să se adreseze unității de poliție din municipiul Sibiu, strada Revoluției nr. 4-6, având intrarea de pe strada Pluto”, transmit reprezentanții IPJ Sibiu.

Polițiștii transmit sibianului care a găsit banii mulțumiri publice „pentru gestul de responsabilitate și spirit civic de care a dat dovadă”. „Prin acest comportament exemplar, aceasta a demonstrat respect față de lege și față de semeni, contribuind la menținerea unui climat de încredere și corectitudine în comunitate”, mai transmit reprezentanții IPJ Sibiu.

Publicitate
Publicitate

Traian Deleanu
Traian Deleanu

Investigații, Administrație

0740 039 148

traian[at]turnulsfatului.ro

Alătură-te comunității

Publicitate
Publicitate

6 răspunsuri

  1. Avatar Favela C
    Favela C
    Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.
    9
    102
  2. Avatar 5
    5

    Știrea cu bani în titlu are cei mai mulți cititori. Ăsta e semn că lumea sărăcește.

    6
    3
    1. Avatar @5
    2. Avatar 5
      5

      Din contră. 🙂 Iar tu, ești sărac destul…cu duhul.

      4
      2
    3. Avatar @5
      @5
      Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.
      1
      7
    4. Avatar 5
      5

      :-))) să-ți de-a Dumnezeu sănătate! M-ai făcut să râd.

      0
      0

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *


Toate comentariile sunt moderate de către redactorii TS, înainte de publicarea pe site, pentru a elimina limbajul agresiv/licențios sau informațiile false. Mulțumim.

Publicitate
Publicitate